هتل ابراج کودای ، جدیدترین گام عربستان سعودی در راستای جذب توریست

abraj kudai
ابراج کودای، جاه طلبی سعودی ها:

اگرچه سالهاست درآمد اول عربستان سعودی از فروش نفت حاصل می شود اما همانطور که میدانید یکی دیگر از منابع بسیار مهم اقتصاد عربستان جذب توریست و گردشگر است. حضور مقدس ترین شهر دنیا در این کشور به خودی خود سالانه به جذب میلیون ها زائر کمک میکند. اما این تمام خواسته سعودی ها نیست، مکه دیگر شهری چون گذشته نیست و روز به روز مدرن تر شده و هم اکنون یکی از مدرن ترین شهرهای خاورمیانه است. بعد از تکمیل ابراج البیت در نزدیکی مسجدالحرام که هم اکنون با 1.5 میلیون متر مربع مساحت بزرگترین ساختمان جهان است این بار سعودی ها قصد ساخت بزرگترین هتل جهان را دارند.

ابراج البیت

ابراج البیت، بزرگترین ساختمان جهان، متشکل از 7 برج در نزدیکی مسجدالحرام

پروژه ای که با تاخیر افتتاح می شود:

ابراج کودای ابتدا قرار بود در سال 2017 افتتاح شود اما به علت بحران های اقتصادی سال 2015 افتتاح پروژه سه سال عقب افتاده و پیش بینی می شود در سال 2019 یا 2020 تکمیل شود. طبق تخمین های صورت گرفته هزینه تکمیل این مجموعه برج حدود 3.5 میلیارد دلار آمریکا خواهد بود. مالک این برج وزارت امور مالی پادشاهی عربستان سعودی است. سعودی ها طراحی این ساختمان را به شرکت انگلیسی آرین هاسپیتالیتی (Areen Hospitality) سپرده اند. قرار است 5 طبقه از این برج بزرگ صرفا برای استفاده خانواده سلطنتی سعودی در نظر گرفته شود.

ویژگی های ابراج کودای:

این پروژه پس از تکمیل، ۱۰ هزار اتاق در مساحتی بالغ بر ۱٫۴ میلیون متر مربع و ۷۰ رستوران خواهد داشت تا زائران خانه خدا از کشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر کشورهای جهان در این محل به استراحت بپردازند.

نمای هتل «ابراج کودای» به شکل قلعه های قدیمی طراحی شده و دارای ۱۲ برج است و ۴۵ طبقه دارد. در بالاترین نقطه از برج مرکزی، بزرگ‌ترین گنبد جهان جای خواهد گرفت. در اطراف این گنبد، ۵ باند فرود هلی کوپتر در نظر گرفته شده است.

ابراج کودای

بزرگ‌ترین هتل جهان همچنین، دارای ایستگاه اتوبوس، فود کورت و مراکز خرید تجاری در طبقات پایینی خود خواهد بود. جالب این است که در بخش گنبدی این هتل، یک سالن رقص بزرگ ساخته خواهد شد. همان طور که انتظار می رود، طراحی داخلی این هتل بسیار شیک و اعیانی در نظر گرفته شده است.

ابراج کودای

10 برج از این ساختمان خدمات 4 ستاره برای مهمان های عادی فراهم خواهند کرد و 2 برج هم برای مشتریان خاص خدمات 5 ستاره فراهم خواهد کرد.

سعودی ها سالهاست این رویا را در سر دارند که مکه را تبدیل به منهتن خاورمیانه کنند، این ساختمان فوق العاده هم گامی در جهت این رویاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *