درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای ایرلاین های ایرانی

همانطور که میدانید یکی از نکات مهمی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما به آن توجه داشته باشید کلاس پروازی و کلاس نرخی بلیط هواپیما است. در این مطلب با کلاس های نرخی بلیط هواپیما در شرکت های هواپیمایی ایران و قوانین استرداد هر کدام از آن ها آشنا می شوید.

هواپیمایی آسمان:


آسمان
هواپیمایی آسمان بلیط های هواپیما خود را در۱۹ کلاس نرخی متفاوت به فروش میرساند که هر کدام از این شناسه ها بر اساس زمان درخواست کنسلی شامل جریمه های متفاوتی می شوند که در جدول زیر قابل مشاهده است. با توجه به زمان استرداد و کلاس نرخی درصد جریمه ی استرداد بلیط هواپیمای آسمان بین 30 درصد تا 100 درصد متغیر است.

هواپیمایی ماهان:


ماهان
درصد جریمه استرداد بلیط هواپیما را بر اساس شناسه های نرخی به هفت دسته تقسیم کرده است که بر اساس زمان در خواست استرداد متفاوت است. بر اساس این که چه زمانی درخواست استرداد دهید و با توجه به کلاس نرخی بلیط هواپیما درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای ماهان بین 10 تا 95 درصد متغیر است.

هواپیمایی تابان:


تابان
هواپیمایی تابان یکی از ایرلاین های ایران است که اگرچه تنوع نام گذاری کلاس های نرخی آن بالاست اما فقط دو نوع قانون استرداد دارد. برای نیمی از بلیط ها امکان استرداد وجود ندارد یا در واقع جریمه استرداد بلیط هواپیمای تابان 100 درصد است و برای نیمی دیگر در بدترین حالت 50 درصد جریمه در نظر گرفته شده است.

هواپیمایی قشم ایر:


قشم ایر
ایرلاین قشم ایر هم برخی از کلاس های نرخی را بدون امکان استرداد و برای بقیه کلاس ها را درصد جریمه ای بین 30 تا 70 درصد در نظر گرفته است .

هواپیمایی کاسپین:


کاسپین
شرکت هواپیمایی کاسپین تنوع زیادی در کلاس های نرخی خود دارد. و این کلاس های نرخی با توجه به درصد استرداد به چهار گروه تقسیم می شوند. همچنین استرداد بلیط هواپیمای کاسپین بر اساس این که سه روز تا نیم ساعت قبل از پرواز درخواست استرداد بدهید یا دیرتر درصد جریمه اش متفاوت است.

هواپیمایی کارون:


کارون

هواپیمایی کارون برای شناسه های نرخی بلیط های هواپیمایی خود از زمان صدور تا 3 ساعت قبل از پرواز درصد جریمه های متفاوتی را در نظر گرفته است .

هواپیمایی کیش ایر:


کیش ایر
هواپیمایی کیش ایر بلیط های هواپیمایی خود را در 16 کلاس نرخی با درصد جریمه های متفاوت بر اساس زمان درخواست استرداد به فروش می رساند. درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای کیش ایر برای مسافران بسیار مناسب است به شکلی که حتی اگر به پرواز نرسید حداقل 50 درصد مبلغ باز گردانده می شود.

هواپیمایی زاگرس:


زاگرس
هواپیمایی زاگرس، بلیط هواپیماهای خود را در22 کلاس نرخی متفاوت به فروش می رساند که از نظر میزان جریمه استرداد بلیط هواپیما این شناسه ها به 7 گروه تقسیم می شوند و از درصد جریمه 10 درصدی تا 100 درصدی (بدون امکان استرداد) شامل می شوند.

هواپیمایی ایران ایر:


ایران ایر
شرکت هواپیمایی ایران ایر یا ایرلاین هما کلاس های نرخی متفاوتی دارد اما برای تمام این کلاس های نرخی با توجه به اینکه چه زمانی درخواست استرداد دهید درصد جریمه ای بین 30 تا 60 درصد در نظر گرفته است.

هواپیمایی آتا:


آتا
ایرلاین آتا برای همه ی شناسه های نرخی خود با توجه به اینکه چه زمانی درخواست استرداد دهید جریمه های متفاوتی را در نظر گرفته است.

هواپیمایی سپهران:


سپهران
هواپیمایی سپهران کلاس های نرخی خود را در 2 دسته طبقه بندی کرده است و بر اساس اینکه چه زمانی درخواست استرداد بلیط دهید جریمه ای بین 30 تا 96 درصد متحمل می شوید .

هواپیمایی معراج:


معراج
ایرلاین معراج 5 کلاس نرخی متفاوت دارد که از زمان صدور تا 4 ساعت قبل از پرواز درصد جریمه های مختلفی دارد.

هواپیمایی ایران ایرتور:


ایران ایر
ایرلاین ایران ایرتور حتی در مواقعی که از پرواز جا بمانید نیز مبلغی از پول بلیط را استرداد می کند.

هواپیمایی وارش:


وارش
همانطور که ملاحظه می کنید شرکت هواپیمایی وارش یکی از پیچیده ترین قوانین کلاس های نرخی از نظر زمان بندی را دارد .

هواپیمایی تفتان:


تابان
هواپیمای تفتان یکی دیگر از ایرلاین های ایرانی است که برای همه کلاس های نرخی خود قوانین درصد جریمه استرداد یکسانی در نظر گرفته است.

حالا که جدول درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای ایرلاین های داخلی را مشاهده کردید برای آشنایی با نحوه ی استرداد بلیط خود راهنمای استرداد بلیط هواپیما را مطالعه کنید.