درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای ایرلاین های ایرانی

همانطور که میدانید یکی از نکات مهمی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما به آن توجه داشته باشید کلاس پروازی و کلاس نرخی بلیط هواپیما است. در این مطلب با کلاس های نرخی بلیط هواپیما در شرکت های هواپیمایی ایران و قوانین استرداد هر کدام از آن ها آشنا می شوید.

هواپیمایی آسمان:

هواپیمایی آسمان بلیط های هواپیما خود را در۱۹ کلاس نرخی متفاوت به فروش میرساند که هر کدام از این شناسه ها بر اساس زمان درخواست کنسلی شامل جریمه های متفاوتی می شوند که در جدول زیر قابل مشاهده است. با توجه به زمان استرداد و کلاس نرخی درصد جریمه ی استرداد بلیط هواپیمای آسمان بین 20 درصد تا 60 درصد متغیر است.

درصد جریمه استرداد هواپیمایی آسمان

هواپیمایی ماهان:

درصد جریمه استرداد بلیط هواپیما را بر اساس شناسه های نرخی به هفت دسته تقسیم کرده است که بر اساس زمان در خواست استرداد متفاوت است. بر اساس این که بیش از 1 روز قبل از پرواز درخواست استرداد دهید یا 3 ساعت قبل پرواز و به بعد درخواست استرداد دهید و با توجه به کلاس نرخی بلیط هواپیما درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای ماهان بین 10 تا 95 درصد متغیر است.

درصد جریمه استرداد بلیط هواپیما ماهان

هواپیمایی تابان:

هواپیمایی تابان یکی از ایرلاین های ایران است که اگرچه تنوع نام گذاری کلاس های نرخی آن بالاست اما فقط دو نوع قانون استرداد دارد. برای نیمی از بلیط ها امکان استرداد وجود ندارد یا در واقع جریمه استرداد بلیط هواپیمای تابان 100 درصد است و برای نیمی دیگر در بدترین حالت 50 درصد جریمه در نظر گرفته شده است.

درصد جریمه های استرداد بلیط هواپیمای تابان

هواپیمایی قشم ایر:

ایرلاین قشم ایر هم مثل تابان نصف کلاس های نرخی را بدون امکان استرداد و بقیه کلاس ها را درصد جریمه ی بسیار پایین در نظر گرفته به شکلی که حداکثر 50 درصد جریمه استرداد دارند.

قوانین استرداد بلیط هواپیما قشم

هواپیمایی کاسپین:

شرکت هواپیمایی کاسپین تنوع زیادی در کلاس های نرخی خود دارد. و این کلاس های نرخی با توجه به درصد استرداد به چهار گروه تقسیم می شوند. همچنین استرداد بلیط هواپیمای کاسپین فقط بر اساس این که یک روز قبل از پرواز درخواست استرداد بدهید یا دیرتر درصد جریمه اش متفاوت است.

درصد جریمه بلیط هواپیما کاسپین ایر

هواپیمایی کارون:

هواپیمایی کارون برای تمامی شناسه های نرخی بلیط های هواپیمایی خود از زمان صدور تا ۲ ساعت قبل از پرواز درصد جریمه های یکسانی را در نظر گرفته است .

درصد جریمه استرداد بلیط کارون

هواپیمایی کیش ایر:

هواپیمایی کیش ایر بلیط های هواپیمایی خود را در ۱۲ کلاس نرخی با درصد جریمه های متفاوت بر اساس زمان درخواست استرداد به فروش می رساند. درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای کیش ایر برای مسافران بسیار مناسب است به شکلی که حتی اگر به پرواز نرسید حداقل 50 درصد مبلغ باز گردانده می شود.

استرداد بلیط هواپیما کیش ایر

هواپیمایی زاگرس:

هواپیمایی زاگرس، بلیط هواپیماهای خود را در۲۲ کلاس نرخی متفاوت به فروش می رساند که از نظر میزان جریمه استرداد بلیط هواپیما این شناسه ها به ۸ گروه تقسیم می شوند و از درصد جریمه ۱۰ درصدی تا ۱۰۰ درصدی (بدون امکان استرداد) شامل می شوند.

درصد جریمه بلیط هواپیما زاگرس

هواپیمایی ایران ایر:

شرکت هواپیمایی ایران ایر یا ایرلاین هما کلاس های نرخی متفاوتی دارد اما برای تمام این کلاس های نرخی درصد جریمه های یکسانی در نظر گرفته است.

استرداد بلیط هواپیما ایران ایر

هواپیمایی آتا:

ایرلاین آتا برای همه ی شناسه های نرخی خود درصد جریمه استرداد کاملا یکسانی در نظر گرفته است.

درصد جریمه های بلیط هواپیمای آتا

هواپیمایی سپهران:

هواپیمایی سپهران نیز مثل آتا و ایران ایر برای همه کلاس های نرخی خود درصد جریمه های یکسانی اعلام کرده است.

درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمایی سپهران

هواپیمایی معراج:

ایرلاین معراج 5 کلاس نرخی متفاوت دارد که به جز یکی بقیه امکان استرداد دارند.

استرداد بلیط هواپیمای معراج

هواپیمایی ایران ایرتور:

ایرلاین ایران ایرتور به جای کلاس های نرخی برای تعیین درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای خود از قیمت استفاده کرده است.

قوانین استرداد بلیط هواپیما ایرتور

هواپیمایی وارش:

شرکت هواپیمایی وارش یکی از پیچیده ترین قوانین کلاس های نرخی را دارد و برخی کلاس های نرخی فقط برای مسیرهای خاصی هستند.

قوانین استرداد ایرلاین وارش

هواپیمایی تفتان:

هواپیمای تفتان یکی دیگر از ایرلاین های ایرانی است که برای همه کلاس های نرخی خود قوانین درصد جریمه استرداد یکسانی در نظر گرفته است.

درصد جریمه استرداد بلیط هواپیما ایرلاین تفتان

حالا که جدول درصد جریمه استرداد بلیط هواپیمای ایرلاین های داخلی را مشاهده کردید برای آشنایی با نحوه ی استرداد بلیط خود راهنمای استرداد بلیط هواپیما را مطالعه کنید.