لوگو چمدون
مجله چمدون 02188084317

راهنمای خرید اتوماتیک بلیط هواپیما

خرید اتوماتیک چمدون، برای راحتی شما:


تا به حال شده قصد سفر با هواپیما داشته باشید اما برای تاریخ مد نظر شما قیمت بلیط هواپیما بالاتر از سطح انتظار باشد؟ حتما این اتفاق رخ داده است. البته اگر زیاد اهل سفر با هواپیما باشید و برای یک سفر بیشتر از یک بار قیمت های بلیط هواپیما را نگاه کرده باشید احتمالا متوجه شده اید که برای یک تاریخ و یک مسیر ثابت قیمت ها در زمان های مختلف تغییر می کند. بر اثر این اتفاق ممکن است شما در کنار کسی نشسته باشید که بلیط بسیار ارزان تری نسبت به شما خریده باشد، در حالی هر دو دقیقا خدمات یکسانی می گیرید. تنها دلیل این اتفاق این است که نفر کناری شما در زمان مناسب تری برای خرید بلیط اقدام کرده است. اما چطور؟

قبلا سیستم پیش بینی قیمت بلیط هواپیمای چمدون را به شما معرفی کرده ایم. سیستمی که با کمک هوش مصنوعی در هر لحظه به شما خواهد گفت که الان زمان مناسبی برای خرید است یا بهتر است صبر کنید. چمدون این سیستم را در تابستان سال 98 برای اولین بار در ایران ایجاد کرد. در پاییز 98 هم برای اولین بار در ایران سیستم پیگیری قیمت را ایجاد کردیم. سیستمی که تغییرات قیمت بلیط را به شما اطلاع می دهد تا هر زمان که قیمت را مناسب دانستید برای خرید اقدام کنید.

حالا برای راحت تر شدن کار و از دست نرفتن بلیط های ارزان قیمت سیستم رزرو اتوماتیک چمدون در کنار شماست. برای اولین بار در ایران و جهان شما می توانید قیمت مورد نظر خود برای خرید بلیط هواپیما را اعلام کنید و هرگاه قیمت مورد نظر شما مشاهده شد به طور اتوماتیک بلیط برای شما رزرو شود. در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از خرید اتوماتیک بلیط هواپیما در چمدون را به شما آموزش دهیم.

1- انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ سفر:

پیش بینی فیمت بلیط هواپیما

برای مشاهده ی پیش بینی قیمت بلیط حداقل یک روز قبل از سفر و برای مشاهده دکمه پیگیری و رزرو اتوماتیک حداقل دو روز قبل از سفر به سایت سر بزنید

 

در گام اول کافیست مسیر و تاریخ را مشخص کرده و جستجو را بزنید. چمدون علاوه بر نتایج بلیط های موجود و قیمت های فعلی با استفاده از هوش مصنوعی قیمت ها را تحلیل کرده و علاوه بر نشان دادن تقویم قیمتی، نظر خود را به شما نشان می دهد. اگر چمدون پیش بینی کند که قیمت کاهش پیدا خواهد کرد به شما خواهد گفت برای قیمت بهتر صبر کنید. علاوه بر این حدود کاهش قیمت احتمالی هم به شما نمایش داده میشود. در سمت راست کادر دکمه ی "پیگیری قیمت و رزرو اتوماتیک" بلیط هواپیما قرار دارد.

توجه: این دکمه برای زمان های خیلی نزدیک به پرواز فعال نیست. برای مشاهده و استفاده از این قسمت حداقل دو روز قبل از پرواز باید پروازها را جستجو کنید.

2- مشاهده قیمت و پیش بینی و انتخاب رزرو اتوماتیک:

بعد از اینکه قیمت ها و نظر چمدون را مشاهده کردید اگر قیمت ها مناسب بود همان لحظه برای خرید بلیط اقدام کنید ولی اگر تصمیم گرفتید صبر کنید باید روی دکمه ی "پیگیری قیمت و رزرو اتوماتیک" کلیک کنید. تا فرم زیر را مشاهده کنید.

رزرو اتوماتیک بلیط هواپیما

 

در اینجا شما دو گزینه خواهید داشت. رزرو اتوماتیک یا پیگیری قیمت. اگر گزینه "پیگیری قیمت" را انتخاب کنید چمدون فقط تغییرات قیمت را به شما اطلاع می دهد و هر وقت قیمت بلیط به قیمت درخواستی شما رسید به شما پیامک می دهد تا خودتان برای خرید بلیط اقدام کنید. در این حالت تنها کافیست قیمت درخواستی و شماره موبایل خود را وارد کنید و منتظر پیامک چمدون بمانید. در صورت انتخاب گزینه رزرو اتوماتیک قیمت درخواستی را وارد کرده و دکمه پیگیری و رزرو اتوماتیک را بزنید تا کادر وارد کردن شماره موبایل ظاهر شود.

رزرو اتوماتیک

حالا شماره موبایل خود را وارد کرده و پس از دریافت و وارد کردن کد تایید (ورود/عضویت در چمدون) به مرحله بعد می روید.

 

**توجه: هنگام وارد کردن قیمت درخواستی به قیمت فعلی و نظر چمدون توجه داشته باشید. اگر قیمت خیلی پایینی درخواست کنید احتمال رسیدن به آن قیمت بسیار کم **است. حدود قیمت را با توجه به توصیه چمدون انتخاب کنید تا شانس خرید بیشتر شود.

3- وارد کردن اطلاعات مسافران:

درست مثل خرید بلیط هواپیما به صورت عادی در این مرحله باید اطلاعات مسافران را وارد کنید.

اطلاعات مسافران

 

اگر قبلا مشتری چمدون بوده اید می توانید برای پر کردن سریعتر اطلاعات مسافران از لیست مسافران قبلی استفاده کنید. دقت کنید که همه اطلاعات مسافران به دقت وارد شود چون بر اساس همین اطلاعات بلیط شما صادر خواهد شد و قابل ویرایش نیست.

4- بازبینی نهایی:

بازبینی اطلاعات بلیط هواپیما و مسافران

در این بخش برای آخرین بار پیش از پرداخت باید اطلاعات رو بررسی و تایید کنید. مسیر پرواز، تاریخ سفر، قیمت درخواستی، شماره موبایل، ایمیل و اطلاعات مسافران را بررسی کنید و در صورت نیاز به ویرایش دکمه بازگشت را بزنید. اگر همه چیز درست بود دکمه تایید و پرداخت را بزنید.

5- تایید و پرداخت و ثبت سفارش رزرو اتوماتیک:

پرداخت سفارش خرید اتوماتیک بلیط هواپیما

 

برای پرداخت دو گزینه دارید. پرداخت با اعتبار چمدونی یا پرداخت از درگاه بانکی. اگر قبلا از چمدون خرید کرده اید و حسابتان اعتبار دارد می توانید با اعتبار گزینه اول را انتخاب کنید. در این صورت از اعتبار شما استفاده شده و در صورت کمبود ما به التفاوت را از طریق درگاه پرداخت خواهید کرد. در صورتی که گزینه دوم را بزنید تمام مبلغ را از طریق درگاه بانکی پرداخت خواهید کرد و اعتبار چمدونی شما دست نخورده باقی می ماند

ثبت سفارش

 

در نهایت پس از پرداخت، سفارش شما ثبت شده و حالا می توانید همه چیز را به چمدون بسپارید. چمدون قیمت ها را لحظه به لحظه بررسی می کند و اگر قیمت درخواستی شما مشاهده شد، به طور اتوماتیک بلیط را برای شما رزرو کرده و به شما اطلاع خواهد داد. همچنین اگر تا ساعت 9 صبح روز قبل از سفر قیمت مشاهده نشود، سفارش لغو شده و مبلغ به حساب شما برمی گردد و به شما اطلاع داده می شود تا برای خرید سفر یا تغییر تاریخ و سفارش جدید اقدام کنید.

6- مشاهده و مدیریت سفارش رزرو اتوماتیک:

بعد از ورود به سایت در قسمت بالا سمت راست می توانید با کلیک روی حساب کاربری منویی را مشاهده کنید و به لیست سفارش های اتوماتیک دسترسی پیدا کنید. در صفحه رزرو اتوماتیک می توانید لیست سفارش ها را مشاهده کرده و مدیریت کنید. می توانید سفارش های درحال پیگیری را در صورت تمایل لغو کنید. یا بلیط سفارش های موفق را خریداری کنید.

پروفایل کاربری

در تمامی مراحل هرگونه سوال یا مشکلی داشتید می توانید با تیم پشتیبانی چمدون تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.