لوگو چمدون
مجله چمدون 02188084317

درباره چمدون

چمدون ما چطوری باز شد

چمدون قرن هاست که با ماست از روزی که هنوز یکجا نشین نشده بودیم و هر روز وسایل زندگیمون رو با خودمون این طرف و اون طرف می بردیم و هر روز زندگی یه داستان جدید و متفاوت داشت. تا روزی که جبر روزگار ما آدما رو یه جا ثابت کرد و یادمون رفت دنیا صفحات و رنگهای خیلی زیادی داره و خیلیامون چسبیدیم به همون یه صفحه از کتاب زندگی که توش بدنیا اومده بودیم. ولی ما آدما به این عادت نداشتیم و سرشت ما نمی خواست که به دیدن یه صفحه راضی باشه و میخواست همه صفحات رنگی این کتاب رو ورق بزنه و رنگ بده به زندگی . اینجا بود که یاد گرفتیم برای دیدن دنیا حتما لازم نیست ما با کل زندگیمون جابجا بشیم میتونیم سفر کنیم به مقصدهای مختلف، رنگها رو ببینیم، فرهنگ ها رو درک کنیم، لذت ببریم، یاد بگیریم و بزرگتر بشیم و با یه چمدون خاطره، تجربه و لذت برگردیم.

ما دو نفر بودیم با تجربه های متفاوت و توانایی های مختلف ولی تو یه چیز مشترک بودیم "ما عاشق تجربه های حاصل از سفر بودیم، ما عاشق دیدن دنیا بودیم" همین کافی بود که پایه های این تیم شکل بگیره. سفر چیزیه که تو سرشت همه ما هست و برای ما هم علاوه بر عشق و لذت سفر، بینش، درک و تجربه ی حاصل از سفر خیلی مهم بوده و هست. ما معتقدیم که دنیا خیلی زیباست و فرصت کم و باید به هم کمک کنیم که دنیا رو بیشتر و عمیق تر تجربه کنیم . واسه همین تیم چمدون رو شکل دادیم و از بین ایده ها و نظراتی که داشتیم یکی رو انتخاب کردیم و حالا امروز یه تیم 7 نفره ایم که داره تلاش میکنه شرایط سفر رفتن برای شما آسونتر کنه وبه همسفراش کمک کنه زودتر چمدونشونو برای سفر ببندن و روز به روز به تعداد سفراشون اضافه کنن .

چه چیزایی تو چمدون گذاشتیم

برای شروع کار اول از همه نیاز بود هسته اصلی کارمون رو شکل بدیم و برای همین از اواخر سال 97 امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما برای همه پروازهای داخلی تو سایت چمدون ایجاد کردیم . تو این مدت تعداد زیادی از شما ازچمدون بلیط هواپیما خریدید و با راهنمایی ها و بازخورد هاتون به ما کمک کردید بیشتر یاد بگیریم و بهتر نیازهای شما رو درک کنیم. ما فهمیدیم که قیمت بلیط هواپیما یکی از دغدغه های مهم شماست و به شکل کلی میدونستیم که هر مقداری که تو یک سفر کمتر هزینه کنید شانس اینکه یک سفر بیشتر برید افزایش پیدا میکنه .

ما دیده بودیم که قیمت بلیط هواپیما چقدر نوسان داره و تو روزها و زمان های مختلف هزینه یک پرواز فرق میکنه و اگر زمان پرواز و زمان خرید بلیط رو هوشمندانه انتخاب کنیم میتونیم بلیط ارزانتری بخریم. واسه همین از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کمک گرفتیم تا بتونیم قیمت بلیط هواپیما رو پیش بینی کنیم. اینجوری میتونیم به شما کمک کنیم که بلیط هواپیما رو ارزونتر بخرید و هزینه های سفرتونو کاهش بدید. در کنار پیش بینی قیمت بلیط هواپیما ما براتون امکان پیگیری قیمت بلیط هواپیما نیز فراهم کردیم. با این امکان شما می توانید قیمت مد نظر خود برای خرید بلیط را به چمدون اعلام کنید و هر گاه قیمت بلیط کاهش پیدا کرد مطلع شوید.

چمدونی که هیچ وقت بسته نمیشه

برای راحت تر شدن کار و از دست نرفتن بلیط های ارزان قیمت از اردیبهشت ماه امسال سیستم رزرو اتوماتیک چمدون نیز در کنار شماست. برای اولین بار در ایران و جهان شما می تونید قیمت مورد نظر خود برای خرید بلیط هواپیما را اعلام کنید و هرگاه قیمت مورد نظر شما مشاهده شد به طور اتوماتیک بلیط برای شما رزرو شود. تلاش ما تو چمدون بر اینه که شرایطی مهیا کنیم که هنوز چمدون سفرتونو زمین نگذاشته برای سفر بعدی پرش کنید . پس با ما چمدونتون رو ببندید و سفر برید.