فرودگاه بین المللی اهواز

فرودگاه بین المللی اهواز

معرفی فرودگاه بین المللی اهواز


فرودگاه اهواز:

فرودگاه بین المللی اهواز بزرگترین و مهم ترین فرودگاه استان خوزستان است که در حاشیه شهر اهواز و 11 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. اهواز با توجه به جغرافیای طبیعی خود و موقعیت استراتژیک از شهرهای بسیار مهم به شمار می رفته است. در سده ی اخیر و با کشف معادن نفتی در اطراف شهر اهمیت اهواز بیشتر نیز شد. با توسعه بیشتر صنایع مختلف در اهواز و نیاز به جابجایی سریع مسافران بین این شهر و سایر نقاط کشور و دنیا لزوم احداث فرودگاه اهواز احساس شد.

ساخت و ساز پل سفید اهواز عکسی اهواز در حال توسعه در حدود سال 1312 (ساخت پل سفید)

در ابتدا بیشتر استفاده از فرودگاه اهواز توسط شرکت ملی نفت و کارکنان آن بود. به همین دلیل هم تاسیس، تجهیز و نگهداری از فرودگاه اهواز بر عهده ی این شرکت قرار گرفت. البته فرودگاه اهواز تا سال 1339 خیلی مجهز نبوده ولی با توجه به تردد پرشمار کارکنان شرکت نفت طی 3 سال فرودگاه به باندی 1370 متری مجهز شد و پس از آن برای مدیریت بهتر به سازمان هواپیمایی کشور واگذار شد.

فرودگاه اهواز

در دی ماه سال 98 با اعلام مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: به دستور وزیر راه و شهرسازی و طبق اعلام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و، فرودگاه اهواز به نام سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود. هم اکنون نام رسمی فرودگاه اهواز، بین‌المللی شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز می باشد.

امکانات فرودگاه اهواز:

فرودگاه اهواز در فضایی به مساحت 14500 متر مربع که 8000 متر مربع آن شامل فضای ترمینال پروازهای داخلی و 6500 متر مربع فضای ترمینال پروازهای خارجی بنا شده است. باند نشست و برخاست هواپیما به عرض 45 متر و طول 3400 متر میباشد.

ایرلاین ها و مسیرهای پروازی فرودگاه اهواز:

شرکتهای هواپیمایی که در این فرودگاه فعال هستند عبارتند از : ایران­ ایر، آسمان، ماهان، کاسپین، ایر تور، آتا، نفت، کیش ایر، اترک، قشم ایر، تابان و زاگرس. در حال حاضر شما میتوانید از اهواز به مقصد های تهران، اصفهان، یزد، شیراز، رشت، مشهد، کیش، عسلویه، خارک، شیراز، سیری، دبی، کویت پرواز بلیط خود را رزرو کنید.

.

بلیط هواپیما تهران اهواز ---- بلیط هواپیما اهواز تهران ---- بلیط هواپیما اهواز مشهد ---- بلیط هواپیما مشهد اهواز