لوگو چمدون
مجله چمدون 02188084317
فرودگاه بین المللی رامسر

فرودگاه بین المللی رامسر

معرفی فرودگاه بین المللی رامسر


شماره تماس فرودگاه رامسر

برای ارتباط با فرودگاه رامسر می توانید با شماره 8-01155226377 تماس بگیرید.

درباره فرودگاه رامسر

شهر رامسر از اهمیت بالایی در زمان پهلوی برخوردار بود و در سال ۱۳۰۹ ساخت فرودگاه رامسر توسط مهندسان آلمانی در دستور کار قرار گرفت. فرودگاه رامسر در ابتدا یک فرودگاه تشریفاتی برای استفاده خانواده سلطنتی بود و گفته می شود یرای جابجایی مهمانان خانواده پهلوی از تهران به رامسر مورد استفاده قرار می گرفت. بعدها این فرودگاه مورد استفاده عموم قرار گرفت. از چمله نکات جالب در مورد فرودگاه رامسر می توان به 179 پرواز تفریحی در یک روز و 16 پرواز مسافربری در یک روز اشاره کرد.

با روند افزایشی پروازی فرودگاه رامسر هم اکنون روزانه چندین پرواز مسافربری دارد. در ماه‌های مختلف سال تعداد پرواز متفاوت بوده و در ایام خاص (برای مثال تعطیلات نوروز و…) تعداد پروازها با صورت فوق العاده افزایش یافته و حتی ۱۶پرواز رفت و برگشت روزانه نیز انجام شده است. هم چنین طبق آمار در ده ماه سال 1400 تعداد 652 نشست و برخواست در این فرودگاه انجام شده و 28720 مسافر و 275031 کیلوگرم بار به وسیله آن جابجا شده است که نسبت به سال 99 تعداد نشست و برخاست 12 درصد افت، تعداد مسافر10 درصد افت و مقدار بار جابجا شده 10 درصد رشد داشته است. علت افت میزان پروازهای داخلی فرودگاه رامسر به خاطر شیوع ویروس کرونا در سال اخیر بود که امید است در سال جدید با بهبود روند واکسیناسیون شرایط سفر و پروازهای فرودگاه رامسر بهبود پیدا کند.

برنامه پرواز فرودگاه رامسر

در حال حاضر مقصد پروازی فرودگاه رامسر شهر تهران و اصفهان است و ایرلاین فعال در این زمینه نیز ایران ایر است.

امکانات فرودگاه رامسر

امکانات فرودگاه رامسر شامل: پارکینگ، کافی شاپ، دستگاه ATM، غرفه های تجاری و شعب انکی می باشد.

دسترسی به فرودگاه رامسر

یکی از امکانات مناسب فرودگاه رامسر که موجب شده تا دسترسی به این فرودگاه راحت باشد سرویس تاکسیرانی مستقر در فرودگاه است. به این صورت که با تاکسی های فرودگاه رامسر می توانید از هر کجای شهر خود را به فرودگاه برسانید و بالعکس، از فرودگاه به تمام نقاط شهر نیز دسترسی دارید.

.

بلیط هواپیما رامسر تهران ---- بلیط هواپیما تهران رامسر ---- بلیط هواپیما رامسراصفهان ---- بلیط هواپیما اصفهان رامسر

hotel-map-image نمایش مکان فرودگاه روی نقشه
اطلاعات فرودگاه
تلفن
۰۱۱۵۵۲۲۶۳۷۷
سال ساخت
1332
تعداد پرواز روزانه
2
تعداد پرواز در سال گذشته
842
تعداد پرواز در ماه گذشته
56
فعال‌ترین ایرلاین
ایران ایر