فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه بین المللی اصفهان

معرفی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان


درباره فرودگاه

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان بزرگترین فرودگاه استان اصفهان و یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور است. این فرودگاه در 7 ماهه اول سال 98 با اعزام و پذیرش ۱۱،۶۱۷ پرواز در بین تمامی فرودگاه های کشور در جایگاه ۶ام قرار گرفت که نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل با ۱۳ درصد کاهش روبرو شده است. همچنین فرودگاه اصفهان در این مدت بیش از ۱ میلیون مسافر را پذیرایی کرده است که از این منظر هم ۶امین فرودگاه برتر کشور به حساب می آید.

تاریخچه

فرودگاه اصفهان یکی از قدیمی ترین فرودگاههای کشور است که در منطقه صفه اصفهان قرار داشت و به دلیل نیازهای آن زمان فرودگاه اصفهان در اختیار نیروی هوایی سپاه قرار گرفت و فرودگاه جدید در 18 کیلومتری شمال شرقی اصفهان و 28 کیلومتری مرکز شهر در منطقه کویری و با ارتفاع 1542 متر از سطح دریا و در مساحت 1315 هکتار با هدف ارائه خدمات هوایی برنامه ای و غیر برنامه ای ،آموزشی و انجام پروازهای مسافری در سال 1361 تأسیس و رسما به صورت عملیاتی وارد ناوگان هوایی کشور شد.

شرکت های هواپیمایی

شركت هاي هواپيمايي که در پرواز های داخلی فرودگاه اصفهان فعالیت می کنند عبارتند از: ايران اير، آتا, ايران اير تور, تابان, كاسپين, ماهان, نفت, زاگرس, كيش اير, قشم اير. شركت هاي هواپيمايي که در پروازهای خارجی فرودگاه اصفهان فعالیت می کنند عبارتند از: تركيش اير, العراقيه, قطر ايرويز.

امکانات فرودگاه

فرودگاه اصفهان برای لذت بخش کردن سفر برای مسافران امکانات مختلفی مانند دفاتر فروش بليط ، سرويس بهداشتي، نمازخانه، پاركينگ شبانه روزی، غرفه سوغات و تنقلات، خدمات باربري، خدمات تاكسي شهري و بين شهري، دفاتر ترافيك شركت هاي هواپيمايي، چرخ دستی حمل بار مسافر ایجاد کرده بنابراین مسافران میتوانند زمان خود را بهتر سپری کنند.

اطلاعات فرودگاه

نام فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان: Isfahan International Airport کد یاتا: IFN کد ایکائو: OIFM وب سایت فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان: www.isfahan.airport.ir

بلیط هواپیما تهران اصفهان ---- بلیط هواپیما اصفهان تهران ---- بلیط هواپیما اصفهان کیش ---- بلیط هواپیما کیش اصفهان