فرودگاه بین المللی کیش

فرودگاه بین المللی کیش

معرفی فرودگاه بین المللی کیش


تاریخچه

در سال 1349 بود که هیئت کارشناسی ایران و آمریکا به بازدید از جزیره کیش پرداخت و موقعیت عالی و پتانسیل های ویژه گردشگری کیش موجب شد تا این جزیره زیبا به عنوان مرکز توریستی بین المللی انتخاب شد . در راستای این موضوع و به جهت زیاد شدن تعداد مسافران جزیره و برای آسایش و رفاه آنان در سال 1351 سازمان عمران کیش نیز به ثبت رسید و فعالیت های عمرانی در جزیره آغاز شد . در سال 52 بود که روستای ماشه در شمال شرقی جزیره برای ساخت هتل و بازار واحداث فرودگاه انتخاب شد . محل احداث فرودگاه در مرکز روستای ماشه در واقع بلند ترین مکان در جزیره است .عملیات ساختمانی اصلی فرودگاه در سال 1356 به پایان رسید و پس از چند بار افتتاح خصوصی، در هفتم آبان ماه سال 1356 با حضور جمعی از سران رژیم و سفرای خارجی و سرمایه داران داخلی و خارجی با فرود اولین هواپیمای مسافربری کنکورد فرودگاه کیش رسما افتتاح شد .در دوره پهلوی محمد رضا شاه با اختصاص دادن بودجه دولتی به ساخت زیر ساخت های نوین در جزیره اقدام به توسعه و پیشرفت جزیره کیش کرد . همچنین به دلیل آب و هوای مطبوع جزیره به عنوان مکانی برای اقامت خانواده شاهنشاهی تبدیل شده بود . با پیروزی انقلاب اسلامی روند فعالیت‌های عمرانی متوقف شد. پس از تغییر رژیم سازمان عمرانی نیز با عنوان سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی به وزرات ارشاد واگذار شد اما طولی نکشید که شوری انقلاب جزیره کیش را منطقه آزاد تجاری اعلام کرد . و بعد از این اتفاق بتدریج کیش وارد دوره رونق و توسعه شد و با هجوم عظیم گردشگران به آن روز به روز در مسیر توسعه اقتصادی و تجاری پیش رفت. متناسب با این استقبال لازم بود تا فعالیت های توسعه زیر ساخت های فرودگاهی این جزیره نیز آغاز شود از این رو در سال 1373 با تجهیز باند فرودگاه کیش به چراغ های مخصوص پرواز در شب، پروازهای شبانه به کیش برقرار شد؛ فرودگاه کیش در این زمان یکی از مهمترین و بزرگترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه های کشور بعد از فرودگاه مهرآباد تهران بود.

درباره فرودگاه کیش

درباره فرودگاه

فرودگاه بین المللی جزیره کیش به وسعت 9 میلیون مترمربع در ارتفاع 31متری از سطح دریا می باشد که دارای دو باند موازی به طول 3650 متر و پهنای 45 متر است . این فرودگاه دارای چهار ترمینال مجزا است که مساحت ترمینال های خارجی این فرودگاه 4000 و مساحت ترمینال های داخلی 9500 مترمربع می باشد . همچنین این فرودگاه دارای دو باند موازی است که طول آن 3650 متر و پهنا آن 45 متر است . برای پرواز های داخلی یک ترمینال و برای پرواز های خارجی دو ترمینال در نظر گرفته شده است که ترمینال شماره یک برای پروازهای خروجی و ترمینال دو برای پرواز های ورودی مورد استفاده قرار می گیرد

امکانات فرودگاه کیش

به دلیل استقبال زیاد گردشگران داخلی و خارجی از این جزیره در تمامی روزهای سال امکانات ویژه ای برا یرفاه حال و آسایش مسافران در فرودگاه کیش در نظر گرفته شده است . از جمله امکانات این فرودگاه می توان به : پارکینگ ، خدمات حمل و نقل ، رستوران و کافی شاپ ، خدمات پزشکی ، شعب بانکی و جایگاه تشریفات اختصاصی اشاره کرد .

مقاصد پروازی فرودگاه کیش

مقاصد پروازی

مقاصد داخلی فرودگاه کیش شامل : تهران مشهد اصفهان شیراز اهواز کرمان بندرعباس تبریز بوشهر ارومیه یزد رشت کرمانشاه ساری کاشان گرگان سنندج عسلویه همدان جم و مقاصد پرواز خارجی شامل : دبی مسقط می شوند.

اطلاعات فرودگاه کیش

آدرس فرودگاه کیش: هرمزگان، جزیره کیش، فرودگاه بین‌المللی کیش اطلاعات پرواز: 199 تلفن: 44443200-076 و 44443300-076 کدپستی : 63355-79419 سایت فرودگاه کیش :http://kishairport.ir/

بلیط هواپیما تهران کیش ---- بلیط هواپیما کیش تهران ---- بلیط هواپیما کیش مشهد ---- بلیط هواپیما مشهد کیش