خرید بلیط هواپیما اهواز مشهد

رفت
رفت و برگشت
اکونومی 1 بزرگسال
بلیط اهواز مشهد

بلیط اهواز - مشهد:

اهواز و مشهد دو مرکز استان بسیار مهم کشور هستند. مشهد هم از لحاظ زیارتی هم از لحاظ سیاحتی سالانه مقصد سفر مسافران زیادی از شهرهای مختلف کشور است. مردم خوزستان و شهر اهواز نیز این موضوع مسثنی نیستند و هر سال تعداد زیادی مسافر از اهواز به مشهد می روند. با توجه به اینکه مسیر زمینی اهواز به مشهد بیش از 1600 کیلومتر است طی کردن این مسیر با ماشین شخصی بیش از 20 ساعت زمان می برد. اگر هم بخواهید با اتوبوس این مسیر را طی کنید اول باید با اتوبوس به تهران آمده و سپس با بلیط اتوبوس تهران مشهد به مقصد مورد نظر برسید. که این کار علاوه بر زمانی نزدیک به 24 ساعت حدود 160 تا 200 هزار تومان هم هزینه خواهد داشت. بنابراین خرید بلیط هواپیمای اهواز مشهد علاوه بر صرفه بسیار زیاد زمانی از لحاظ هزینه ها خیلی تفاوت زیادی نخواهد داشت.

اطلاعات پروازهای اهواز مشهد:

اطلاعات پرواز اهواز مشهد

هر هفته حداقل 15 پرواز از فرودگاه اهواز به مشهد برنامه ریزی می شود. بدین ترتیب در هر روز هفته حداقل یک پرواز اهواز به مشهد انجام می شود. روزهای دوشنبه با 3 پرواز پر ترددترین روز برای خرید بلیط هواپیما اهواز مشهد است. متوسط قیمت بلیط هواپیما اهواز مشهد در 6 ماه اخیر (مرداد تا دی 98) حدود 470 هزار تومان بوده است. در این مدت بلیط ارزان اهواز مشهد معمولا قیمتی حدود 315 هزار تومان داشته است. یعنی اگر قصد خرید بلیط اهواز مشهد دارید قیمت های پایین تر از 300 هزار تومان بلیط ارزان هواپیما محسوب می شود و قیمت بین 300 تا 350 هزار تومان قیمت خوبیست.

قیمت بلیط هواپیما اهواز- مشهد:

مثل پروازهای دیگر قیمت بلیط هواپیما مشهد اهواز نیز با توجه به فصول سال و شرکت هواپیمایی و روز پرواز و … نوسان می کند و ممکن از 200 هزار تومان تا 1 میلیون تومان هم برسد. معمولا بین روزهای مختلف هفته قیمت بلیط هواپیما اهواز مشهد خیلی تفاوت چشم گیری با هم ندارد اما به طور میانگین روزهای پنج شنبه با میانگین 440 هزار تومان کمی ارزانتر از دیگر روزها و در روزهای سه شنبه با میانگین حدود 500 هزار تومان گرانتر از دیگر روزهای هفته است. به طور میانگین شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با میانگین حدود 430 هزار تومان ارزانترین ایرلاین برای خرید بلیط هواپیما اهواز مشهد است. ایرلاین آتا نیز اگرچه به شکل منظم پرواز اهواز مشهد ندارد اما در 6 ماه اخیر پروازهای در این مسیر داشته و با میانگین 613 هزار تومان گرانترین شرکت هواپیمایی در این مسیر می باشد.

هواپیما اهواز مشهد :

سه شرکت هواپیمایی سپهران، ایراتور و کاسپین تنها ایرلاین هایی هستند که به طور منظم بلیط هواپیمای اهواز مشهد دارند. که در این بین ایرتور با 8 پرواز فعال ترین ایرلاین برای پرواز اهواز مشهد است. علاوه بر این ایرلاین ها وارش، تابان، آتا، زاگرس و پویا نیز در ماه های اخیر در این مسیر پرواز انجام داده اند. توجه کنید معمولا پروازهای اهواز به مشهد از ظهر به بعد انجام می شوند و به ندرت برای قبل از ظهر می توانید بلیط هواپیما اهواز مشهد بخرید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما اهواز - مشهد:

با توجه به نوسانات نسبتا کم قیمت بلیط هواپیما اهواز مشهد معمولا خیلی تفاوت زیادی بین قیمت بلیط در 1 ماه مانده به پرواز تا یک هفته مانده به پرواز وجود ندارد. اما با توجه به محدودیت تعداد پرواز ها و امکان تمام شدن ظرفیت هواپیما توصیه ما این است که حداقل از یک هفته تا 10 روز قبل از سفر برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید. در این صورت علاوه بر اینکه می توانید از پیش بینی سیستم هوشمند چمدون کمک بگیرید می توانید از قیمت مورد نظر خود (در حدود بازه های قیمتی اعلام شده) را به سیستم پیگیری قیمت چمدون بدهید تا کاهش و تغییر قیمت از طریق پیامک به شما اطلاع داده شود. . . بلیط هواپیما مشهد اهواز

بیشتر بخوانید

هتل های محبوب مشهد

هتل های مشهد
هتل مدینه الرضا
هتل
برای یک شب 490,000 تومان
رزرو اتاق
هتل پارسیس
هتل
برای یک شب 288,000 تومان
رزرو اتاق
هتل کوثر ناب
هتل
برای یک شب 348,000 تومان
رزرو اتاق
هتل سی نور
هتل
برای یک شب 375,000 تومان
رزرو اتاق
سوال های متداول
برای گرفتن کارت پرواز چه مدارکی باید همراهم باشه؟
برای گرفتن کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما داشتن کارت ملی معتبر و شناسنامه کافیست اما توصیه ما این است جهت پیشگیری از هرگونه مشکل پرینت بلیط خریداری شده یا تصویر بلیط بر روی گوشی همراه/تبلت/... را همراه داشته باشید.
چه زمانی باید در فرودگاه حضور داشته باشیم؟
برای پروازهای داخلی لازم است حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوید.
درصورت تاخیر پرواز چه کاری باید بکنیم؟
طبق قانون سازمان هواپیمایی کشور اگر ایرلاین بیش از 2.5 ساعت تاخیر داشته باشد موظف است بلیط هواپیما مسافران را بدون جریمه استرداد کرده و مبلغ کامل را به مسافر برگرداند. البته اگر در فرودگاه حضور داشتید و متوجه شدید پرواز بیش از 2.5 ساعت تاخیر دارد لازم است حتما کارت پرواز خود را گرفته و مهر کنید تا بعدا در صورت لزوم کارت پرواز به شرکت هواپیمایی ارائه شده تا کل مبلغ بلیط هواپیما بازگردانده شود. در غیر اینصورت ممکن است ایرلاین از برگرداند کامل هزینه بلیط سرباز بزند.
آیا می توانم موقع خرید صندلی خود را مشخص کنم؟
خیر، شماره صندلی شما در فرودگاه و هنگام گرفتن کارت پرواز تعیین می شود و در هنگام خرید بلیط هواپیما مشخص نمی شود.
تفاوت بلیط های چارتری و سیستمی چیست؟
بلیط هواپیما چارتری توسط آژانس های مسافرتی به فروش می رسد ولی بلیط های سیستمی توسط خود ایرلاین ها به همین خاطر قیمت بلیط های سیستمی تقریبا ثابت است ولی بلیط های چارتری قیمت های پر نوسانی دارند. همچنین بلیط های سیستمی با توجه به کلاس نرخی در صورت استرداد درصدی از مبلغ را به مسافر برمیگردانند اما بلیط های چارتری شامل این قانون نمی شوند.
بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟
اگر زمان سفر شما در بازه های پرطرفدار و شلوغ است، مثلا در ایام ولادت امام رضا قصد سفر به مشهد دارید، بهتر است حداقل از دو هفته تا 10 روز قبل از سفر قیمت پروازها را مشاهده کنید و در همین حوالی بلیط خود را رزرو کنید. اما اگر در ایام معمولی قصد سفر دارید حدود 4-5 روز قبل از سفر زمان مناسبی برای جستجوی پروازهاست. همچنین در صورتی که در جهت عکس شلوغی پرواز میکنید مثلا زمانی که همه دنبال بلیط تهران به کیش هستند شما بلیط کیش به تهران بخواهید، معمولا یک روز مانده به پرواز یا روز پرواز قیمت بلیط هواپیما به ارزانترین مقدار خود می رسد..