خرید بلیط هواپیما اهواز رشت

رفت
رفت و برگشت
اکونومی 1 بزرگسال
بلیط اهواز رشت
شهریور 1400
ش
ی
د
س
چ
پ
ج
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
مهر 1400
ش
ی
د
س
چ
پ
ج
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
اطلاعات پرواز اهواز - رشت
میانگین قیمت
------------
قیمت مناسب
------------
پروازهای هفتگی
------------
پرترددترین روز
------------
ارزان‌ترین روز
------------
ارزان‌ترین ایرلاین
------------

یلیط اهواز - رشت:

شهر رشت به خاطر طبیعت بی نظیرش یکی از زیباترین شهرهای کشور است. وجود مراکز تفریحی، ساحل و اقامتگاه های متعدد در کنار اهمیت سیاسی و اداری رشت که مرکز استان گیلان است باعث شده است که هر روز مسافران زیادی از شهر های مختلف کشور به رشت سفر کنند. عمده ی مسافران رشت به قصد گردشگری و لذت بردن از طبیعت استان به این منطقه سفر میکنند. به جز استان های نیمه شمالی کشور ساکنین بقیه استان ها برای سفر به گیلان و رشت باید مسیری طولانی را طی کنند. یکی از این شهر ها اهواز است. کسانی که به قصد تفریح، کار و تحصیل از بین این دو شهر سفر میکنند باید مسافتی 950 کیلومتری را طی کنند. این مسیر با ماشین شخصی حداقل 13 ساعت زمان میبرد. اگر هم قصد خرید بلیط اتوبوس اهواز رشت داشته باشید باید حدود 100 تا 130 هزارتومان هزینه کنید و نزدیک به 17 ساعت در راه باشید. اما با خرید بلیط هواپیمای اهواز رشت در کمتر از 2 ساعت به مقصد می رسید و هزینه ای بین 300 تا 500 هزار تومان متحمل می شوید.

اطلاعات پروازهای اهواز رشت

اطلاعات پرواز اهواز رشت

در حال حاضر هفته ای فقط سه پرواز از اهواز به رشت انجام می شود. یعنی اگر قصد خرید بلیط هواپیما اهواز رشت داشته باشید فقط بین یکشنبه ها، چهارشنبه ها و جمعه ها گزینه انتخاب دارید. در 6 ماه گذشته (مرداد تا دی 98) متوسط قیمت بلیط هواپیما اهواز رشت در 6 ماه اخیر (مرداد تا دی 98) در حدود 440 هزار تومان و حدود قیمت بلیط ارزان اهواز تهران نزدیک به 320 هزار تومان بوده است. اگر قصد خرید بلیط اهواز رشت دارید قیمتی در حدود 300 تا 350هزار تومان می تواند قیمت خوبی باشد.

قیمت بلیط هواپیما اهواز - رشت:

معمولا برای مسیرهای کم ترددی مثل اهواز رشت که تقاضای بلیط هواپیما خیلی بالا نیست و گزینه های خرید بلیط هم محدود است نوسان قیمت بلیط هواپیما خیلی زیاد نیست. اما با این حال قیمت بلیط هواپیما اهواز رشت هم با توجه به فصل و ماه سال و حتی روز هفته اندکی متغیر است. اگرچه در بیشتر مواقع قیمتی که مشاهده خواهید کرد حدود 380 تا 420 هزار تومان است. ولی در مواقعی مثل عید نوروز که تقاضای خرید بلیط هواپیما برای همه مقاصد گردشگری کشور بالا می رود قیمت بلیط هواپیما اهواز رشت هم در حدود 600 هزار تومان می رسد. برای خرید بلیط هواپیما اهواز رشت اگرچه معمولا یکشنبه ها کمی ارزانتر از چهارشنبه ها و جمعه هاست. ولی اختلاف بین این روزها خیلی چشمگیر نیست که بخواهید روز سفر خود را تغییر دهید. بین ایرلاین ها هم اختلاف قیمت زیادی وجود ندارد و ایران ایر و کارون ایر هر دو قیمت بلیط نزدیک به همی در مسیر اهواز رشت دارند.

هواپیما اهواز زشت:

یکشنبه ها و چهارشنبه ها پرواز اهواز رشت توسط ایران ایر و جمعه ها توسط شرکت هواپیمایی کارون انجام می شود. همچنین پروازهای اهواز رشت همگی بعد از ظهر ها انجام می شود. بنابراین برای سفر به رشت این موضوع را حتما مد نظر قرار دهید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما اهواز - رشت:

برای خرید بلیط ارزان اهواز رشت در روزهای معمولی سال بهتر است حدود یک هفته قبل از سفر برای خرید بلیط اقدام کنید. اما برای خرید بلیط هواپیمای اهواز رشت در ایامی مثل عید نوروز هر چقدر زودتر اقدام کنید شانس شما برای خرید بلیط ارزان هواپیما افزایش پیدا می کند. در این موارد بهتر است از حداقل 20 روز قبل از سفر برای خرید بلیط اقدام کنید.

/

بلیط هواپیما رشت-اهواز

بیشتر بخوانید

هتل های محبوب رشت

هتل های رشت
سوال های متداول

برای گرفتن کارت پرواز چه مدارکی باید همراهم باشه؟

برای گرفتن کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما داشتن کارت ملی معتبر و شناسنامه کافیست اما توصیه ما این است جهت پیشگیری از هرگونه مشکل پرینت بلیط خریداری شده یا تصویر بلیط بر روی گوشی همراه/تبلت/… را همراه داشته باشید.

چه زمانی باید در فرودگاه حضور داشته باشیم؟

برای پروازهای داخلی لازم است حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوید.

درصورت تاخیر پرواز چه کاری باید بکنیم؟

طبق قانون سازمان هواپیمایی کشور اگر ایرلاین بیش از 2.5 ساعت تاخیر داشته باشد موظف است بلیط هواپیما مسافران را بدون جریمه استرداد کرده و مبلغ کامل را به مسافر برگرداند. البته اگر در فرودگاه حضور داشتید و متوجه شدید پرواز بیش از 2.5 ساعت تاخیر دارد لازم است حتما کارت پرواز خود را گرفته و مهر کنید تا بعدا در صورت لزوم کارت پرواز به شرکت هواپیمایی ارائه شده تا کل مبلغ بلیط هواپیما بازگردانده شود. در غیر اینصورت ممکن است ایرلاین از برگرداند کامل هزینه بلیط سرباز بزند.

آیا می توانم موقع خرید صندلی خود را مشخص کنم؟

خیر، شماره صندلی شما در فرودگاه و هنگام گرفتن کارت پرواز تعیین می شود و در هنگام خرید بلیط هواپیما مشخص نمی شود.

تفاوت بلیط های چارتری و سیستمی چیست؟

بلیط هواپیما چارتری توسط آژانس های مسافرتی به فروش می رسد ولی بلیط های سیستمی توسط خود ایرلاین ها به همین خاطر قیمت بلیط های سیستمی تقریبا ثابت است ولی بلیط های چارتری قیمت های پر نوسانی دارند. همچنین بلیط های سیستمی با توجه به کلاس نرخی در صورت استرداد درصدی از مبلغ را به مسافر برمیگردانند اما بلیط های چارتری شامل این قانون نمی شوند.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما اهواز رشت چه زمانی است؟

اگر زمان سفر شما در بازه های پرطرفدار و شلوغ است، بهتر است حداقل از دو هفته تا 10 روز قبل از سفر قیمت پروازها را مشاهده کنید و در همین حوالی بلیط خود را رزرو کنید. اما اگر در ایام معمولی قصد سفر اهواز به رشت دارید حدود 7-8 روز قبل از سفر زمان مناسبی برای جستجوی پروازهاست. همچنین در صورتی که در جهت عکس شلوغی پرواز میکنید مثلا زمانی که همه دنبال بلیط هواپیما رشت اهواز هستند شما بلیط اهواز به رشت بخواهید، معمولا یک روز مانده به پرواز یا روز پرواز قیمت بلیط هواپیما به ارزانترین مقدار خود می رسد..