تفریحات کیش یکی از جذاب ترین قسمت های برنامه سفر به کیش هستند. علاوه بر برنامه های خرید در کیش و لذت بردن از سواحل زیبای جزیره برنامه ها و تفریحات متنوعی در کیش وجود دارند که می توانید با آنها سفر خود را پربار تر کنید. تفریحات کیش را اگر بخواهیم خیلی سرراست تقسیم بندی کنیم به دو دسته ی تفریحات آبی و غیرآبی تقسیم می شوند. هیچ شهر و منطقه ای در کشور به اندازه کیش تفریحات گوناگون ندارد. در ادامه مهم ترین و لذت بخش ترین تفریحات کیش را در دو بخش آبی و غیرآبی برای شما توضیح داده ایم.

تفریحات آبی :

از آنجا که کیش یک جزیره کوچک است و مهم ترین ویژگی آن سواحل زیباست طبیعتا بخش اصلی تفریحات کیش نیز در دسته تفریحات دریایی قرار می گیرند. خوشبختانه در سالهای متمادی همواره به تنوع ، تعداد و کیفیت این تفریحات افزوده شده و همچنان بهتر هم می شوند. شرکت های مختلفی در ارائه ی خدمات این برنامه های تفریحی در کیش فعال هستند و هر کدام با توجه به ویژگی ها قیمت های متفاوتی دارند. برای اینکه در انتخاب برنامه تفریحی خود در کیش راحت تر باشید در اینجا حدود قیمت تفریحات کیش را نیز آورده ایم.

غواصی :غواصیمگر می شود به کیش سفر کرد و یک بار در در کنار ساحل زیبای مرجانی از فرصت غواصی بهره نبرد؟ یکی از پرطرفدارترین تفریحات کیش غواصی کردن است. البته این تفریح خودش به شکل های مختلف انجام می شود. از غواصی کوتاه و ساده در نزدیکی ساحل گرفته تا غواصی با دلفین ها در مکان های مشخص جزیره. معمولا قیمت این برنامه تفریحی در کیش بسته به فصل سال و … از حدود 70هزار تومان شروع می شود و اگر بخواهید از خدمات خاصی مثل زمان بیشتر یا تجهیزات کامل تر (VIP) بهره مند شوید یا در کنار دلفین ها غواصی کنید ممکن است قیمت 1 ساعت غواصی شما بالاتر از 600 هزار تومان هم برود. کلوپ های مختلفی برای غواصی و تماشای شگفتی های زیر دریای خلیج فارس در کیش وجود دارد که شناور آکواریوم و اسکوتر غواصی نیز نمونه ای از آنهاست.

جت اسکی :جت اسکییکی از تفریحات هیجانی در جزیره کیش جت اسکی است که به صورت انفرادی و یا دو نفره می توانید از آن استفاده کنید و هزینه آن با توجه به نوع موتور و ساعت اجاره ان مبلغی بین 350 تا 400 هزار تومان دارد.

کیبل اسکی :کیبل اسکیآیا می دانید بزرگترین کیبل اسکی دنیا در کیش است؟! یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی کیش کیبل اسکی است که با قایق و یا کیبل برقی انجام می شود که هزینه کیبل اسکی با قایق حدود 150 هزار تومان و کیبل برقی 50 هزار تومان است.

پاراسل :پاراسلپاراسل یکی از تفریحات جذاب برای دوستداران ارتفاع است. شما با یک کابل که به یک قایق متصل است و تجهیزاتی که از مرکز ارائه دهنده می گیرید بر فراز خلیج فارس به پرواز درآمده و از تماشای جزیره از آن ارتفاع لذت می برید. معمولا مدت زمان استفاده شما از این سرویس حدود 15 دقیقه و قیمتی که باید بپردازید حدود 160 هزار تومان است.

ماهیگیری :

برای دوستداران تفریحات آرام و در عین حال دلنشین ماهیگیری یک انتخاب عالی است. شما می توانید در جزیره کیش از این تفریح با هزینه ای حدود 100 هزار تومان استفاده کنید.

پارک آبی :

پارک آبی اوشن که از مکان های مورد علاقه برای کودکان و نوجوانان است در وسعت 5 هکتار با پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات پارکهای آبی به عنوان اولین پارک آبی سرباز در ایران است که تایم اختصاصی برای بانوان نیز دارد. هزینه تقریبی استفاده از پارک آبی اوشن حدود 200 هزار تومان است ولی تجربه ای که در این پارک آبی خواهید کرد در هیچ شهر دیگر ایران پیدا شدنی نیست.

شاتل :شاتلیکی از تفریحات گروهی هیجان انگیز در کیش شاتل است. شما و دوستانتان بر روی یک تیوپ شناور نشسته و یک قایق تندرو شما را روی آب می کشد. هزینه این تفریح برای 1 تا 3 نفر حدودا 55 هزارتومان نفری و برای 4 تا 7 نفر حدودا 65 هزار تومان نفری است.

بنانا :

بنانا سواری روی آب نیز همانند شاتل است منتها همان طور که از نامش پیداست تیوپی که سوار بر آن هستید به شکل موز است!

کشتی سواری :

اگر به دنبال یک تفریح نه چندان هیجانی بر روی آب هستید کشتی سواری به همراه خانواده و یا دوستان گزینه خوبی است. در کشتی میتوانید موسیقی بشنوید و در رستوران آن شام میل کنید. هزینه کشتی سواری در کیش از حدود 95 هزار تومان شروع می شود. اینکه داخل کشتی از منوی رستوران یا دیگر خدمات چه استفاده ای بکنید کاملا به خود شما بستگی دارد.

قایق سواری :

یکی از تفریحات خانوادگی و مرسوم آبی قایق سواری است که در کیش نیز می توانید این تفریح خانوادگی را تجربه کنید. بسته به هیجان مورد نظر می توانید بین سوار شدن در قایق پدالی، یک موتوره یا دو موتوره انتخاب کنید. هزینه ی این تفریح نیز بسته به انتخاب شما بین 45 تا 150 هزار تومان متغیر است.

فلای بورد :فلای بورد کیشفلای بورد نیز از تفریحاتی است که دوستداران خاص خودش را دارد و در این تفریح آبی شما به یک جت اسکی متصل هستید و با فشار آب بالا می روید و امکان انجام حرکات نمایشی را دارید. هزینه این تفریح هیجان انگیز حدود 260 هزار تومان است.

بیگ بال :

یکی از تفریحات بسیار بامزه و جالب جزیره کیش بیگ بال است. این برنامه بیشتر بین کودکان و نوجوانان محبوبیت دارد. به این صورت که کودک شما درون یک توپ بزرگ و سبک شده و روی آب شناور می شود.قیمت این تفریح در جزیره کیش برای حدود 20 دقیقه 100 هزار تومان به ازای هر نفر است.

تفریحات غیر آبی :

جنگ های شادی :

یکی از تفریحات خانوادگی و سرگرم کننده در شب شرکت در جنگ های شادی است که در جزیره کیش برگزار می شود. در این جنگ ها می توانید موسیقی زنده، استندآپ کمدی، مسابقه و نمایش های شاد را تجربه کنید. هزینه ی یک شب شرکت در جنگ شادی از حدود 85 هزار تومان شروع می شود.

تونل وحشت :

تونل وحشت یکی از شناخته شده ترین تفریحات است که در کیش هم پیدا می شود. در قسمت های مختلفی از جزیره مثل هتل ارم و پارک سافاری می توانید این تفریح هیجان انگیز را تجربه کنید. بازدید و استفاده از تونل وحشت در جزیره کیش هزینه ای حدود 40 هزار تومانی می برد.

شتر سواری :شتر سواریشترسواری در بخش های مختلفی از ایران بخصوص در نواحی کویری مرسوم است. شما می توانید از این تفریح در جزیره کیش نیز استفاده کنید.

جایروکوپتر :جایروکوپتر کیشیکی از جذاب ترین و منحصر به فردترین تفریحات در کیش جایروکوپتر است. وسیله ای شبیه به هلیکوپتر که شما می توانید برای مدتی پرواز بر فراز خلیج فارس و جزیره را تجربه کنید. این تفریح جذاب و خاص یکی از گرانترین تفریحات کیش است و برای لذت بردن از آن باید حدود 350 هزار تومان به ازای هر نفر هزینه کنید.

سافاری ، باگی و موتور سواری :آفرودموتور سواری و تور سافاری در جزیره کیش هم از آن تفریحاتی است که توصیه میکنیم استفاده کنید. این برنامه ها از جمله تفریحاتی هستند که در قسمت های بیابانی جزیره با هیجان بالا می توانید تجربه کنید. تور سافاری در کیش بسته به شرکت ارائه دهند، فصل سال و … از حدود 90 هزار تومان شروع می شود.

بانجی جامپینگ و بانجی شوتینگ :

یکی دیگر از تفریحات شناخته شده که علاوه بر کیش در شهرهای دیگر کشور هم پیدا می شود. برای دوستداران ارتفاع و تفریحات هیجان انگیز گزینه بسیار مناسبی است. هزینه بانجی جامپینگ حدودا 230 هزار تومان و بانجی شوتینگ 70 هزار تومان است.

سخن نهایی :

بسته به بودجه سفر و مدت زمان سفر ترکیب مناسبی از این تفریحات را انتخاب کنید تا سفری به یادماندنی در کیش داشته باشید. یادتان باشد قرار نیست حتما همه ی تفریحات را امتحان کنید. با توجه به اینکه چقدر اهل هیجانات شدید هستید یا طرفدار آرامش و اینکه چقدر حاضر هستید هزینه کنید تعدادی از تفریحات اشاره شده را انتخاب کرده و استفاده کنید. توصیه ما این است که اولویت را به تفریحاتی بدهید که به غیر از جزیره کیش در شهرهای دیگر کشور کمتر پیدا می شوند، مثل: پاراسل، غواصی، جایروکوپتر، کیبل اسکی و … . تفریحاتی مثل تونل وحشت و بانجی جامپینگ و … را در بیشتر شهرهای توریستی ایران می توانید پیدا کنید.
توصیه دیگر ما این است که قبل از سفر برنامه تفریحی خود در کیش را انتخاب کنید. همچنین رزرو یا خرید بلیط این تفریحات قبل از سفر هم گزینه ای معقول است. برای خرید این تفریحات سایت های تخفیف گروهی یا آژانس های گردشگری کیش را بگردید و بهترین ها را انتخاب کنید. همچنین برای خرید بلیط هواپیما کیش می توانید به سایت چمدون مراجعه کنید.