سبک زندگی کارمندی ناخودآگاه باعث ایجاد یک سری محدودیت‌ها برای انسان می‌شود و گاهی مواقع این محدودیت‌ها واقعاً آزاردهنده است. یکی از مشکلاتی که جسم و روان کارمندان را آزار می‌دهد، نداشتن زمانی آزاد برای استراحت و تفریح است. عدم وجود آزادی زمانی می‌تواند یک کارمند را تا مرز افسردگی پیش ببرد.
خیلی وقت‌ها حقوق و مزایا به تنهایی برای انگیزه بخشیدن به کارمندان کافی نیست و چیزهای هیجان انگیزتری مثل مسافرت می‌تواند آن‌ها را سر ذوق بیاورد و به آن‌ها انرژی و انگیزه ببخشد. وقتی عملکرد کارمندی خوب است، می‌توانیم به عنوان پاداش به او این امکان و اجازه را بدهیم که یک سفر عالی داشته باشد. در ادامه به این مسئله خواهیم پرداخت که چرا سفر تا این حد برای کارمند اهمیت دارد. در صورتی که شما هم به عنوان یک مدیر یا کارمند چنین دغدغه‌ای دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

سفر؛ یک هدیه و پاداش انگیزه‌ بخش برای کارمندان

یک مدیر باید تلاش کند که محیط شرکت یا کسب و کار خود را به محیطی جذاب و پویا تبدیل کند. اگر کارمندان وقت آزاد نداشته باشند و نتوانند به اندازه کافی استراحت کنند یا به سفر بروند، پس از مدتی خسته می‌شوند و انگیزه خودشان را از دست می‌دهند. بی‌انگیزه بودن یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش کیفیت کار کارمندان است.
یک مدیر خوب و باهوش می‌تواند به کارمندان کارآمد خود، سفر هدیه دهد. البته او باید این مسئله را به خوبی پیگیری کند تا کارکنان حتماً از مزایای سفری که به آن ها داده شده در طول ماه و سال استفاده کنند.
سازمان‌ها می‌توانند بخشی از حقوق کارمندان خود را به مسافرت‌ها و تعطیلات شخصی آن‌ها اختصاص دهند؛ به این معنا که بخشی از حقوق کارمند را صرفا به مسافرت او اختصاص دهند یعنی هر شش ماه یک بار یا به صورت سالانه به او این امکان و اجازه را بدهند که به مسافرت برود.
در صورتی که این سفرها برای کارمندان شخصی‌سازی شود، سازمان و مدیر به کارمند خودش این حس را القا می‌کند که تو برای من مهم هستی و من برای شناختن تو وقت زیادی صرف کرده‌ام. این موضوع وفاداری کارمندان به شما و سازمان‌تان را چندین برابر می‌کند.
به طور کلی کارفرما باید کارکنان خود را بشناسد و به علایق و خواسته‌های آن‌ها توجه کند. اگر مدیر، کارمندان خود را بشناسد می‌تواند برای آن‌ها سفرهای شخصی‌سازی‌شده در نظر بگیرد. به عنوان مثال می‌تواند برای کارمندی که به سفرهای ماجراجویانه علاقمند است یک سفر ماجراجویانه در نظر بگیرد.

مزایای سفر برای کارمندان

سفر رفتن و مسافرت پر از مزیت است و به همین خاطر اعطای پاداش مسافرت به کارمندان می‌تواند نظر آن‌ها در مورد شما و شرکت‌تان را متحول کند. نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی یک سازمان است. در صورتی که بتوانید به کارکنان خود سفر هدیه دهید، مطمئن باشید که شرکت‌تان خیلی پویاتر، کارآمدتر و سرزنده‌تر از قبل خواهد شد. سوال این است که پاداش سفر، چه مزیتی برای کارمندان دارد و چه تأثیری روی آن‌ها می‌گذارد؟ در ادامه این بخش از مقاله می‌خواهیم مزایای مسافرت برای کارمندان را بررسی کنیم.


مزایای سفر برای کارمندان


1. رضایت شغلی

رضایت شغلی، اولین سوغاتی کارمندان برای شما خواهد بود. در واقع با وقفه‌ای که مسافرت در روتین کاری ایجاد می کند، روحیه فرد تقویت شده و نسبت به شغل خود احساس مثبتی پیدا می‌کند. رضایت شغلی کارایی کارمندان را چندین برابر می‌کند.

2. افزایش بهره وری

وقتی فرد به خود استراحت می‌دهد، این استراحت باعث می‌شود که با تمرکز بالاتری در محیط کار حاضر شود. کارمندی که مدام در حال کار کردن باشد و حجم زیادی از کار را تحمل کند، ممکن است در نهایت کارش را رها کند. در صورتی که مسافرت رفتن می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند. مسافرت می‌تواند مسئولیت‌پذیری کارکنان را بیشتر کند.

3. کمک به خلاقیت

وقتی فردی مدام پشت میز است چیز جدیدی نمی بیند و تجربه جدیدی کسب نمی‌کند اما وقتی انسان‌های جدید را می‌بیند و با فرهنگ‌های جدید آشنا می‌شود دید بازتری نسبت به کار، دنیا و زندگی پیدا می‌کند و خود این باعث خلاقیت و تقویت قوه تخیل او در کار می شود. سفر باعث می‌شود که ایده‌های جدیدی به ذهنش برسد و از طرفی وظایف کاری خودش را هم بهتر انجام می‌دهد.

4. کاهش استرس

فضای کار، گاهی مواقع استرس بالایی دارد و اگر بتوانیم یک زمانی را به استراحت کارکنان اختصاص دهیم، استرس آن‌ها کمتر و احساس آرامش در وجود آن‌ها بیشتر می‌شود. البته این قضیه در صورتی امکان‌پذیر است که در طول سفر و استراحت، کاری انجام نشود. بهتر است سفر تفریحی و کار کاملاً از هم جدا شوند و فرد فقط به استراحت و تجدید قوا بپردازد.

5. گسترش دایره ارتباطات

سفر باعث ملاقات و آشنایی کارمندان با افراد جدید می‌شود. وقتی کارمندان با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند و دلیل سفر خود را برای آن‌ها توضیح دهند، محبوبیت و معروفیت برند ما بیشتر می‌شود. همین مسئله به افزایش اعتبار و پیشرفت سازمان ما کمک می‌کند.

6. سلامت جسمی و روحی بدن

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته سفر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد و باعث تقویت روحیه می‌شود. به همین خاطر مسافرت برای سلامت جسمی و روانی کارمندان بسیار مفید است. جالب است بدانید سفر حتی بر روی کیفیت خواب هم تأثیرگذار است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. علاوه بر آن در طول مسافرت، به خاطر قرار گرفتن در فضای باز و وجود نور خورشید، ویتامین D بدن هم تأمین می‌شود.

7. توانایی حل مسئله

سفر باعث می‌شود که ما در موقعیت‌های مختلف و متنوع قرار بگیریم. مثلاً ممکن است ماشینمان خراب شود و جایی باشیم که به هیچ چیز دسترسی نداشته باشیم. همه این‌ها باعث می‌شود بتوانیم در شرایط سخت، خودمان مسائل و مشکلات‌مان را حل کنیم. این مسائل انعطاف‌پذیری و توانایی حل مسئله را در ما چندین برابر می‌کند.

کلام آخر

به طور کلی اعطای پاداش به کارمندان، انرژی و انگیزه آن‌ها برای کار را افزایش می‌دهد. اگر این پاداش در قالب سفر باشد و یک هدیه تجربی باشد خاطراتش ماندگارتر و تأثیرش بیشتر خواهد شد. دلیلش هم خیلی ساده است: هدایای مالی زود تمام می‌شود و خرج هزینه‎های روزمره می‌شود ولی یاد و خاطرات سفر و عکس‌ها و فیلم‌های یادگاری در طول سفر، تا ابد با انسان می‌ماند. کارمندان پرانرژی و با تجربه می‌توانند برای سازمان مفید باشند و به رشد و توسعه سازمان کمک کنند.
در صورتی که تمایل دارید به کارمندان خودتان سفر هدیه بدهید، سایت چمدون می‌تواند کمک زیادی به شما کند. برای خرید هوشمندانه بلیط این مسافرت‌ها و دریافت مشاوره در زمینه سفر کافی است به سایت چمدون مراجعه کنید.