معمولا هر شهری را با یک جلوه یا نمادی از آن شهر می شناسند .با شنیدن نام اهواز هم چیزهای زیادی در ذهن ما تداعی می شود مثل کارون، گرما، نخل ، خرما و پل .
اهواز ، شهری که رکورد دار بیشترین تعداد پل در خاورمیانه است . و خیلی از مردم، این شهر را با پل های متعددش می شناسند . با توجه به اینکه رود کارون در مرکز شهر اهواز قرار گرفته و این شهر را به محله های جدا از هم تبدیل کرده است لازم بود تا راه ارتباطی میان شرق و غرب شهر برقرار شود و از این رو مهندسان شروع به ساختن پل های متعدد بر روی رودخانه کارون کردند که هر کدام از این پل ها خصوصیات و کاربری منحصر به خود را دارند و جلوه خاصی به شهر و رود کارون داده اند .

پل سیاه :

پل سیاه اهواز

در سال 1308 همزمان با ساخت راه آهن سراسری در ایران پل سیاه با طول 50 متر و عرض 6 متر به عنوان اولین پل بر روی رود کارون ساخته شد . این پل که به دلیل بدنه تیره رنگ آن پل سیاه نام گرفت راه آهن بندر امام در جنوب استان را به راه آهن خرمشهر-تهران متصل می کند . و در واقع کاربری این پل برای تردد قطار هاست . پل سیاه به پل پیروزی نیز معروف است زیرا در زمان جنگ جهانی دوم از این پل برای جابجایی مهمات نیروهای متفقین استفاده میشد و نقش بسزایی در پیروزی آنها داشت .

پل سفید :

پل سفید اهواز

این پل که در سال 1315 بر روی رود کارون ساخته شد به سه اسم معروف است . پل سفید ، هلالی و معلق . که در واقع این نام ها برگرفته از این سه خصوصیت منحصر به فرد پل است . یک مهندس آلمانی به اتفاق همسرش شروع به ساختن این پل میکنند و کار را تا بنا نهادن اولین قوس پیش می برند که گفته می شو شرکت انگلیسی که لوازم و مصالح ساخت پل را در اختیار آنها قرار می داد با آنها قطع همکاری می کند و ابزار و دستگاه هایش را پس می گیرد و این موضوع باعث دق کردن و مرگ مهندس آلمانی می شود ! اما بعد از مدتی همسر مهندس آلمانی با ابتدایی ترین ابزار های موجود در آن زمان قوس دوم را بر بدنه پل سوار می کند و ساختمان پل را تکمیل و آن را آماده بهره برداری میکند .
سرانجام پل مورد آزمایش قرار گرفته و با تخمین عمر مفید پنجاه ساله و شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این پل دارای دو قوس بتنی 20 و 12 متری است و اولین پل معلق در ایران است که در سال 78 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.
پل سفید امروزه به نماد شهر اهواز تبدیل شده و در واقع علاوه بر عبور و مرور ماشین با داشتن دو پیاده رو در طرفین پل به یکی از مهمترین جاذبه ی گردشگری این شهر تبدیل شده است .

پل سوم :

یکی از زیباترین پل های اهواز پل سوم است که در سال 1336 ساخته شد. این پل با قرار گرفتن در مسیر واردات کالاهای بندر امام به عنوان پل ترانزیتی مورد استفاده قرار گرفت و و میدان چهارشیر را به خیابان کیان پارس وصل می کرد. یک رشته خط راه آهن روی پل سوم بود که هیچگاه مورد استفاده قرار نگرفت و در سال 87 که پل مورد بازسازی قرار گرفت این خط راه آهن نیز از روی پل برداشته شد .

پل چهارم یا پل نادری :

پل نادری که چهارمین پل اهواز است ، به طول 576 متر و عرض 16 متر در سال 1354 ساخته شد . این پل عریض ترین پل در میان پل های شهر اهواز است . پل نادری در بخشی از کارون احداث شده است که سرعت آب در آنجا کم است و همین موضوع باعث شده تا مکان مناسبی برای قایقرانی باشد و امروزه به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد .

پل پنجم :

پل پنجم در سال 1375 به منظور کاهش بار ترافیکی پل نادری در دو باند ساخته شد . طول پل 480 متر و عرض آن 30 متر است که خیابان دکتر شریعتی را به اتوبان گلستان متصل می کند . هم چنین این پل موقعت خوبی برای ماهیگیری دارد و مردم محلی نیز از پل پنجم به این منظور استفاده می کنند .

پل ششم :

پل ششم که به پل صنایع فولاد معروف است در سال 83 ساخته شد و در سال 86 مورد بهره برداری قرار گرفت . این پل 740 متر طول و 30 متر عرض دارد و راه ارتباطی بین کارخانه نورد و صنایع دستی در دو سمت رودخانه است . به علت مناسب نبودن دسترسی های این پل امروزه رفت و آمد کمی روی پل صورت می گیرد و پل ششم یا همان صنایع فولاد جزو خلوت ترین پل های شهر است .

پل هفتم :

پل هفتم اهواز

پل هفتم اهواز به پل گفتگو تمدن ها نیز معروف است زیرا پل ارتباطی بین منطقه جدید اهواز و قدیمی اهواز است . این پل در سال 75 ساخته و دو سال بعد افتتاح شد . طول پل 490 متر و عرض آن 16 متر است که 12.5 متر آن سواره رو و 3.5 متر آن پیاده رو است . ویژگی بارز پل اهواز آبشار مصنوعی است که بر روی آن قرار دارد . این آبشار بزرگترین آبشار مصنوعی خاورمیانه است و تلفیق نور آن با آب جلوه بسیار زیبای به پل داده است و آن را به یکی از جاذبه های دیدنی شهر تبدیل کرده است . از آنجاییکه مصرف انرژی این آبشار زیاد است تنها در مناسبت های خاص و آخر هفته ها فعال است و شما می توانید از دیدن آن لذت ببرید .

پل هشتم یا پل کابلی :

پل هفتم اهواز

پل هشتم یا پل کابلی در سال 1385 برای بهبود اوضاع ترافیکی مرکز شهر ساخته شد و در سال 1390 به بهره برداری رسید . طول این پل 1000 متر و عرض آن 22 متر است . این پل طراحی بسیار متفاوتی از دیگر پل های اهواز دارد و آن تفاوت هم در این است که ای پل بدون پایه است و پایلون های A شکل آن در واقع نمادی از نام شهر اهواز است .

پل نهم :

در شمالی ترین نقطه اهواز و در کنار پل سوم از سال سال 92 عملیات ساخت پل نهم آغاز شد . هدف از ساختن پل نهم کم کردن بار ترافیکی پل سوم است و قرار است این پل بزرگراه مدرس و میدان توحید را بهم وصل کند .

پل طبیعت :

پل طبیعت اهواز

در سال 1392 بین پل سوم و پل هفتم اهواز و بر روی رود کارون پل طبیعت احداث شد . این پل که شرق و غرب اهواز را به هم وصل می کند به عنوان پلی برای عبور و مرور عابران پیاده مورد استفاده قرار می گیرد . طول این پل 500 متر و عرض آن 5 متر است و کف این پل نیز از چوب پلاست استفاده شده است . در دو سمت پل پارک ساحلی و لاله قرار دارد و این پل بخصوص در شبها و عصرها جلوه بسیار زیبائی دارد و میتوان ضمن عبور از آن ،دو سوی رودخانه کارون با انواع پرندگان، مرغان ماهیخوار و قایقهای تفریحی که در زیر و دو طرف پل در حال عبور هستند را مشاهده کرد. عبور از روی پل طبیعت ورودیه ندارد و مجانی است و شما می توانید لحظات دلپذیری را با قدم زدن بر روی این پل در کنار رود کارون تجربه کنید .

سخن آخر :

پل های متعدد در شهر اهواز جلوه خاصی به شهر داده است و هم چنین به یکی از جاذبه های شهری در اهواز تبدیل شده است که شما می توانید بدون هزینه بر رویآنها قدم بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید . هم چنین وجود هتل های اهواز در اطراف رود کارون به شما این امکان را می دهد تا با اقامت در آنها به این جاذبه ها نیز دسترسی مناسبی داشته باشید . پس نام اهواز و پل هایش را به خاطر بسپارید تا در سفر به این شهر زیبا از دیدن آنها غافل نشوید و همزمان با قدم زدن بر روی آنها علاوه بر زیبایی به قدمت آن نیز فکر کنید، به اینکه این بنا چه روزها و شب‌هایی را به خود دیده است و چه رازهایی از کارون در دل خود دارند .