بازارها از مهم‌ترين اماكن براي شناخت فرهنگ و هويت هر شهر هستند. بازارهاي قديمي اهواز نيز مي‌توانند ارائه ‌دهنده فرهنگ، سنت و هويت شهر اهواز باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با بازارهای این شهر آشنا شویم .

بازار عبد الحمید

بازار عبدالحمیدبازار عبدالحمید که قدیمی‌ترین بازار اهواز است که در خیابان نظامی بین خیابان نادری و امام خمینی قرار گرفته است. بازار عبدالحمید در دوره‌ی قاجار بسیار پررونق بود . عبدالحمید در واقع نام يكي از شيوخ طوايف عرب اهواز در زمان قاجار بود و این مکان از مهمترين مراكز خريد شهر به شمار مي‌آمد. خانه دادرس، به خوبی قدمت این بازار را نشان می دهد . اين بناي بازمانده از دوره قاجار كه در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملي به ثبت رسيد اما متاسفانه امروزه توجه چندانی به این بنا با ارزش نمی شود .
بازار عبدالحميد تقريبا از اصلي‌ترين مراكز دستفروشي و بساطي شهر است. بساط همه نوع جنس و ميوه و لباس و كيف و كفش و لباس‌هاي سنتي و امروزي در اين بازار ديده مي‌شود .

بازار کاوه

بازار کاوه متعلق به دوران پهلوی است و علاوه بر میوه و سبزی تازه، سوغاتی‌های اهواز را هم می‌توانید از آنجا بخرید. ماهی و میگوی تازه، کلوچه، خرما، رطب، شیره‌ی خرما، ارده، حلوا شکری و حلوا ارده اجناسی هستند که به وفور در این بازار پیدا می‌شود. هنگام قدم زدن در این بازار بوی ترشی‌های خوشمزه‌ی جنوبی هم به مشام‌تان خواهد رسید. حتی می‌توانید به عنوان سوغاتی از ادویه‌های خوش‌عطر این بازار تهیه کنید.

بازار کاوه اهواز از کوچه ای از سمت خیابان طالقانی شروع شده و تا امتداد آن کوچه ادامه دارد. در این بازار کوچک شاهد حجره های کوچک و نزدیک به هم هستیم که بیشتر فروشندگان آن برای بهتر دیده شدن کالاها و محصولات را به پیاده رو بیرون از حجره انتقال داده اند.