skip to Main Content

برنامه سفر سه روزه به بندرعباس

برنامه سفر سه روزه بندرعباس

روز اول

محله سورو

محله سورو

حمام گله داری

بازار سنتی

روز اول سفر را با معروف ترین جاذبه گردشگری بندرعباس شروع می کنیم یعنی ساحل سورو. این ساحل در یکی از محله های قدیمی بندرعباس قرار گرفته و از نظر شما با یک تیر دو نشان زدید چرا که هم فرصت گشت و گذار در محله قدیمی این شهر و بازدید از بازارهای محلی آن را دارید و اسکله سورو که می توانید از تفریحات آبی آن استفاده کنید یا در قدم زدن به آن بپردازید و همان ابتدای سفر حس و حال بندرعباس گریبان گیرتان شود. بعد از بازدید از محله و ساحل سورو راهی حمام گله داری می شویم. از محله سورو تا حمام گله داری فاصله چندانی نیست و می توانید در عرض 10 دقیقه با ماشین خود را به حمام گله داری که یکی از آثار تاریخی بندرعباس است برسانید. حمام گله داری در واقع بنایی است که به دست سید احمد گله داری در دوران قاجار ساخته شده است. امروزه این بنا به موزه مردم شناسی تبدیل شده و شما می توانید بخش های مختلف آن را در کنار نمونه هایی از آداب و رسوم مردم شهر ببینید. بعد از بازدید از حمام گله داری حیف است حس و حال آشنایی با فرهنگ این منطقه را ازدست بدهیم پس پیاده راهی بازار سنتی می شویم. جایی پر از رنگ، بو و زیبایی که در تماس مستقیم با مردم خونگرم بندرعباس هستیم. پارچه‌های محلی رنگارنگ، مواد غذایی محلی و خانگی، ماهی تازه صید شده و بسیاری از زیبایی‌های فرهنگی شهر بندرعباس را می‌توانیم در این بازار سنتی ببینیم و لذت ببریم. آشنایی با مراکز تفریحی بندرعباس نیز از بهترین تفریحات بندر عباس میباشد.

روز دوم

معبد هندوها

مسجد دلگشا

برکه های باران

معبد هندوها

مسجد ناصری

پارک ساحلی غدیر

برنامه روز دوم سفر به بندرعباس کاملا حال و هوای تاریخی دارد. روزمان را با بازدید از مسجد جامع دلگشا که متعلق به اهل سنت است آغاز می کنیم. قدمت 250 ساله، مناره های بلند سفید رنگ و وسعت این مسجد ویژگی هایی است که آن را از دیگر مساجد موجود متمایز کرده است و دیدنش خالی از لطف نیست. اما بعد از مسجد جامع دلگشا به سراغ مجموعه برکه های باران می رویم که تنها نیم ساعت با مسجد دلگشا آن هم با پای پیاده فاصله دارد. این مجموعه 5 آب انبار دارد که در گذشته مرکز مهمی برای ذخیره‌ی آب به‌شمار می‌آمد. معماری منحصر‌به‌فرد این سازه‌ها باعث شده تا به یک جاذبه‌ی گردشگری مهم تبدیل شود و به همین خاطر نیز در برنامه سفر ما جای گرفت. امروزه یکی از این آب انبارها به آمفی تئاتر تبدیل شده است و گاهی در آن نمایش برپا می‌شود. نوبت به مقصد بعدی می رسد و آن جایی نیست جز معبد هندوها. شاید بتوان گفت یکی از محبوب ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری بندرعباس همین معبد است که سال ها پیش توسط تجار هندی که به بندر رفت و آمد داشته اند ساخته شده است. چیزی که این بنا را متمایز کرده است سبک معماری آن است به خصوص گند زیبای آن که در بدو ورود توجهتان را جلب می کند. در کنار این زیبایی بصری نقاشی ها و دیگر اشیا داخل ان به خاطر بازگو کردن فرهنگ کشور هند برایتان تازگی خواهد داشت. حسابی که چشم و دلمان از دیدن این معبد سیر شد به سراغ مسجد ناصری می رویم. فاصله معبد هندوها تا مسجد ناصری با ماشین تنها 7 دقیقه است و در یک چشم به هم زدن می رسیم. مسجد ناصری با کاشی کاری های چشم نواز و پنجره های ارسی مکان مناسبی برای عکاسی است علاوه بر این مسجد ناصری میزبان برنامه های فرهنگی بندرعباس نیز هست. روز دوم را با پارک ساحلی غدیر به پایان می رسانیم. این پارک با فضایی برای پیاده روی شبانه، رستوران و کافی و شاپ گزینه مناسبی برای خاتمه روز است و بدون شک دلپذیر خواهد بود.

روز سوم

چشمه آب گرم گنو

روز سوم و آخر سفر را به طبیعت گردی در بندرعباس اختصاص می دهیم. برای روز سوم تنها یک جاذبه را در نظر گرفتیم چرا که نیاز دارید زمان بیشتری به آن اختصاص بدهید و پس از آن نیز آماده برگشت شوید. اگر با جاذبه های طبیعی بندرعباس آشنایی داشته باشید حتما حدس زده اید که مقصد ما کجاست. بله چشمه آب گرم گنو. علاوه بر مناظر طبیعی فوق العاده و نخلستان شما می توانید از چشمه های آب گرم که خاصیت درمانی زیادی دارند نیز استفاده کنید. چه چیزی بهتر از یک حمام آب داغ برای خستگی سه روز سفر را در کردن و برگشت؟ بدون شک با انتخاب این منطقه به عنوان خاتمه دهنده سفر سه روزه به بندرعباس، خاطره خوشی برای خودمان ثبت کرده ایم.

سخن نهایی

ممنون از اینکه در این سفر سه روزه همراه ما بودید. این روایتی کوتاه از برنامه سفر سه روزه پیشنهادی ما به شما بود که امیدواریم اگر قصد سفر به بندرعباس را دارید به کارتان بیاید. البته فراموش نکنید که برنامه سفر هر فرد باید با توجه به شرایط و اولویت هایش شخصی سازی شود و نمی توان برای همه یک نسخه تجویز کرد پس صرفا برنامه سفر را به عنوان یک پیشنهاد ببینید همچنین میتوانید از صفحه بهترین زمان سفر به بندرعباس نیز دیدن فرمایید.

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top