روز اول

کاخ سعدآبادکاخ سعدآبادروز اول را با بازدید از یک جاذبه تاریخی در یکی از خوش آب و هوا ترین محله های تهران به نام مجموعه کاخ سعدآباد شروع کنید. این مجموعه 15 کاخ و موزه دارد که حسابی برای روز اول سفر سرگرمتان می کند. شما می توانید از کاخ موزه ملت یا همان کاخ سفید، کاخ موزه سبز، موزه هنر ملل، موزه اتومبیل های سلطنتی، موزه نظامی، موزه استاد فرشچیان، موزه ظروف سلطنتی، موزه خط و کتابت میرعماد، موزه آب و… بازدید کنید. البته برای بازدید از هر یک از این مکان ها باید بلیط تهیه کنید.

باغ فردوسباغ فردوسباغ فردوس با معماری دلنشین عمارتش و لوکیشن جذابش بخصوص در فصل پاییز یکی از گزینه های مناسب برای بازدید در تهران است. پس از بادید از این مکان و قدم زدن در فضای دلچسبش می توانید در کافه رستوران های آن غذا بخورید یا خود را به نوشیدن یک چای یا قهوه داغ در هوای پاییزی مهمان کنید.

موزه زمانtextبعد از صرف ناهار راهی موزه زمان شوید. این موزه در دل یک خانه تاریخی مربوط به دوران قاجار قرار دارد.با دیدن این موزه ذهنیت تازه ای از تهران‌گردی پیدا می کنید. شما می توانید در این موزه ۵ هزار متر مربعی سیر تاریخی سنجش زمان را ببینید و از ساعت های ساده و ابتدائی تا ساعت های لوکس و اهدایی مشاهیر دیدن کنید همچنین برای بازدید از موزه دکتر حسابی راهی خیابان مقصود بیک شوید. این موزه در خانه خودِ دکتر حسابی برپا شده و وسایل شخصی، عکس های قدیمی، مدارک تحصیلی و سیر زندگی و موفقیت او در معرض دید عموم قرار گرفته است.

پل طبیعتپل طبیعت تهرانبعد از یک گشت تاریخی در تهران نوبت به کمی تفریح در فضای باز می رسد. پیشنهاد ما به شما پل طبیعت است که پارک طالقانی و بوستان آب و آتش را به هم متصل می کند. پل طبیعت یکی از بهترین مکان های تفریحی تهران در شب است. نورپردازی های زیبای شبانه، چشم اندازهای دیدنی از شهر، رستوران ها و کافه های متنوع پل طبیعت باعث شده تا این مکان جای فوق العاده ای برای شبگردی در تهران باشد.

روز دوم

نگارستاننگارستانروز دوم را با باغ موزه نگارستان استارت بزنید. باغ و بنایی که به تنهایی یک دنیا تاریخ و زیبایی در خود جای داده است. زیباترین فصل برای دیدن باغ‌ موزه نگارستان بهار است که اگر خیلی خوش شانس باشید و بازدید شما با نم‌نم باران همراه شود، خاطره‌ای می‌شود که برای همیشه در گوشه‌ای از ذهنتان جا خوش خواهد کرد.

مسعودیهمسعودیهعمارت مسعودیه یکی دیگر از بناهای تاریخی و به جا مانده از دوره قاجار است که از لحاظ معماری و همچنین رویدادهای تاریخی که در آن اتفاق افتاده است بسیار با اهمیت و با ارزش است و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

موزه آبگینهموزه آبگینهاگر از طرفداران ظروف قدیمی به خصوص سفال هستید حتما سری به موزه آبگینه بزنید. این موزه در یکی از خانه های تاریخی تهران واقع شده است و در آن ظروف ظروف و اشیای آبگینه و سفالینه نمایش داده می شود.

برج آزادیبرج آزادی


کم کم به سمت غرب تهران حرکت کنید تا به نماد تهران یعنی برج آزادی برسید. بازدید از برج آزادی حس و حال ویژه ای به سفر شما می دهد. داخل برج آزادی شامل چهار طبقه است که در طبقات مختلف می توانید از مکان های مختلفی بازدید کنید و روایت هر قیمت را از زبان راهنمایان بشنوید.

دریاچه چیتگردریاچه چیتگرروز دوم را با یکی دیگر از مکان های تفریحی تهران به پایان برسانید دریاچه چیتگر که یکی از محبوب ترین مکان های تفریحی تهران است گزینه خوبی برای پیاده روی، صرف شام و حتی خرید است. مجموعه بام لند که در دریاچه چیتگر واقع شده است پر از رستوران ها و مراکز خرید مختلف است که حسابی شما را سرگرم خواهد کرد.

روز سوم

بازار تهرانبازار تهرانروز آخر تهرانگردی را به بازار تهران و دیدنی های آن اختصاص دهید. بازار تهران در بافت قدیمی پایتخت قرار گرفته و علاوه بر اینکه یک مکان بازرگانی و تجاری است به سبب قدمتی که دارد جاذبه های قدیمی فراوانی دارد. برای دیدن معماری زیبای بازار و همچنین عکاسی میتوانید سری به تیمچه حاجب الدوله بزنید. بعد از آن سری به قهوه خانه حاج علی درویش بزنید. در این قهوه خانه تجربه نوشیدن چایی را تجربه می کنید که در جای دیگری تجربه نخواهید کرد! می‌توان گفت این چای ترش یکی از خوشمزه‌ ترین چای‌های دنیاست که می‌توانید آن را در قهوه خانه حاج علی درویش که شما را به تهران قدیم می‌برد، بنوشید و لذت ببرید. بعد از صرف چای می توانید سری به سبزه میدان بزنید و با صرف ناهار و کمی خرید سفر خود در تهران را به پایان برسانید.