اغلب شما برای یکبار هم که شده به مشهد سفر کرده اید. اغلب افراد با هدف زیارت حرم امام رضا (ع) به این شهر سفر میکنند و ممکن است از اماکن تاریخی و طبیعی مشهد و حتی تفریحات آن غافل شوند. ما در ادامه قصد داریم یک برنامه سفر سه روزه به مشهد را به شما پیشنهاد دهیم که در آن علاوه بر زیارت از سایر جاذبه های این شهر نیز لذت ببرید.

روز اول

زیارت با چاشنی تفریح در مشهد

روز اول را با زیارت حرم امام رضا (ع) آغاز میکنیم . قطعا بازدید از این مکان با آرامش خاص و منحصر به فرد خود شما را غرق در آرامش خواهد کرد مسجد گوهرشاد، صحن انقلاب، صحن جمهوری، صحن قدس، صحن هدایت، صحن آزادی و دیگر قسمت های حرم همگی برای شروع یک سفر لذت بخش گزینه های مناسبی هستند . بعد از بازدید از حرم به سراغ طرقبه میرویم . مکانی ییلاقی که در 18 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است . طرقبه آب و هوایی معتدل با باغ های میوه فراوان و کلی فروشگاه و رستوران های معروف دارد که میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای خوردن شیشلیک در مشهد باشد . بعد از صرف غذا می توانید در کوچه پس کوچه های طرقبه قدم بزنید و مشامتان را از آب و هوای دلپذیر و طبیعت ناب آن پر کنید . بعد از طرقبه می توانید سراغ چالیدره که یکی از تپه های طرقبه است بروید در آلاچیق های آن بنشینید و برای چند ساعت چشمانتان را از زیبایی طبیعت سیراب کنید .

روز دوم

گردش تاریخی ، زیارتی ، تفریحی

روز دوم را با باغ گیاهشناسی مشهد آغاز کنیم و پس از بازدید از آن به سراغ آتشکده بازه هور و آرامگاه خواجه ربیع می رویم . آتشکده بازه هور از دسته آتشکده هایی است که دارای گنبد است و در زمان پارتیان نیز بنا شده است و دلیل اینکه به آن بازه می گویند این است که در زبان فارسی دری این واژه به بخشی از کوه اشاره می کنند که خورشید از میانه باز آن طلوع می کند. پس از بازدید از این مکان ها می توانید دوباره سری به حرم امام رضا بزنید و نماز مغرب را در آنجا بخوانید . پس از حرم برای یک تفریح متفاوت در مشهد به سراغ کوه سنگی بروید و شب را در آنجا پس از صرف غذا به استراحت و تفریح بگذرانید .

روز سوم

تفریح با چاشنی خرید

روز سوم را با پارک جنگلی وکیل آباد شروع میکنیم . در میان درختان این پارک قدم بزنید و حسابی از طبیعت و زیبایی های آن انرژی بگیرید که قدم بعدی و آخر سفر خرید است . برای خرید سوغاتی در مشهد حسابی دستتان باز است . از بازار معروف رضا بگیر تا مراکز خرید بزرگ در مشهد که نیازتان را بابت خرید سوغاتی برطرف خواهد کرد .