اغلب شما برای یکبار هم که شده به مشهد سفر کرده اید. اغلب افراد با هدف زیارت حرم امام رضا (ع) به این شهر سفر می کنند و ممکن است از اماکن تاریخی و طبیعی مشهد و حتی تفریحات آن غافل شوند. ما در ادامه قصد داریم یک برنامه سفر سه روزه به مشهد را به شما پیشنهاد دهیم که در آن علاوه بر زیارت از سایر جاذبه های این شهر نیز لذت ببرید.

روز اول

زیارت با چاشنی تفریح در مشهد

حرم امام رضا(ع)حرم امام رضاروز اول را با زیارت حرم امام رضا (ع) آغاز می کنیم. قطعا بازدید از این مکان با آرامش خاص و منحصر به فرد خود شما را غرق در آرامش خواهد کرد مسجد گوهرشاد، صحن انقلاب، صحن جمهوری، صحن قدس، صحن هدایت، صحن آزادی و دیگر قسمت های حرم همگی برای شروع یک سفر لذت بخش گزینه های مناسبی هستند. بعد از بازدید از حرم به سراغ طرقبه می رویم. مکانی ییلاقی که در 18 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است.

طرقبهطرقبهطرقبه آب و هوایی معتدل با باغ های میوه فراوان و کلی فروشگاه و رستوران های معروف دارد که می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای خوردن شیشلیک در مشهد باشد. بعد از صرف غذا می توانید در کوچه پس کوچه های طرقبه قدم بزنید و مشامتان را از آب و هوای دلپذیر و طبیعت ناب آن پر کنید. بعد از طرقبه می توانید سراغ چالیدره که یکی از تپه های طرقبه و جاذبه های طبیعی مشهد است بروید در آلاچیق های آن بنشینید و برای چند ساعت چشمانتان را از زیبایی طبیعت سیراب کنید.

روز دوم

گردش تاریخی، زیارتی، تفریحی

باغ گیاهشناسی مشهدباغ گیاهشناسیروز دوم را با بازدید از باغ گیاهشناسی مشهد آغاز می کنیم. شما می توانید در این باغ انواع مختلفی از گیاهان را مشاهده کنید و از دیگر امکانات آن نظیر رستوران، کافی‌شاپ و دمنوش‌سرا، سالن همایش و... استفاده کنید.

آتشکده بازه هور

آتشکده بازه هورو پس از بازدید از آن به سراغ آتشکده بازه هور و آرامگاه خواجه ربیع می رویم. آتشکده بازه هور از دسته آتشکده هایی است که دارای گنبد است و در زمان پارتیان نیز بنا شده است و دلیل اینکه به آن بازه می گویند این است که در زبان فارسی دری این واژه به بخشی از کوه اشاره می کنند که خورشید از میانه باز آن طلوع می کند.

حرم امام رضا(ع)

پس از بازدید از این مکان ها می توانید دوباره سری به حرم امام رضا بزنید و نماز مغرب را در آنجا بخوانید.

کوهسنگیکوهسنگیپس از حرم برای یک تفریح متفاوت در مشهد به سراغ کوه سنگی بروید و شب را در آنجا پس از صرف غذا در رستورانش به استراحت و تفریح بگذرانید. پارک کوهسنگی در واقع یکی از گزینه های عالی برای شب گردی در مشهد است.

روز سوم

تفریح با چاشنی خرید

پارک جنگلی وکیل آبادپارک جنگلی وکیل آبادروز سوم را با پارک جنگلی وکیل آباد شروع می کنیم. در میان درختان این پارک قدم بزنید و حسابی از طبیعت و زیبایی های آن انرژی بگیرید که قدم بعدی و آخر سفر خرید است.

خریدخریدبرای خرید سوغاتی در مشهد حسابی دستتان باز است. از بازار معروف رضا بگیر تا مراکز خرید بزرگ در مشهد که نیازتان را بابت خرید سوغاتی برطرف خواهد کرد.


این برنامه سفر صرفا یک پیشنهاد برای شماست و شما می توانید بر اساس شرایط خود آن را شخصی سازی کنید. اگر قصد سفر به مشهد را دارید بلیط هواپیما مشهد را از سایت چمدون خریداری کنید.