پاییز برای خیلی ها فصل عاشقی است و برای عده ای نیز فصل رخوت و افسردگی ، اما پاییز امسال با همه پاییزهایی که تا الان تجربه کردیم متفاوت است. اینبار پاییز با تمام دلبری هایش با همه حس و حال بی نظیرش یک مهمان ناخوانده همراه خود دارد. مهمانی که این روزها خنده و خیال آسوده را از مردم گرفته است و به این زودی ها قصد رفتن ندارد. ما نیز در این روزها علاوه بر قرص و ویتامین به حال خوب نیاز داریم. اصلا شاید دوای این روزهای سخت همان حال خوبی است که باید در روزهای پاییزی دنبالش بگردیم. همان حال خوبی که در دل نم باران، خش خش برگ، بخار قهوه گرم در هوای سرد،تماشای طبیعت هزار رنگ و بوی چوب نم خورده است. برای تجربه این حال خوب لازم نیست سفر کنیم حتی لازم نیست هزینه زیادی بپردازیم کافی است حوالی خودمان دنبالش بگردیم. اگر ساکن تهران هستید و این روزها به حال خوب نیاز دارید با ما همراه باشید تا 10 تا از بهترین مکان های پاییزی در تهران را به شما معرفی کنیم.

پارک ملتپارک ملتیکی از لوکیشن های جذاب برای تهران گردی در پاییز پارک ملت است. این گشت و گذار را، حتی می توانید از خیابان ولیعصر شروع کنید تا به پارک ملت برسید. طبیعت این پارک بزرگ با درختان بلند قامتش میتواند یکی از بهترین مکانهای تهران برای قدم زدن آن هم در یکی عصر پاییزی باشد. یکی از بهترین راه های دسترسی به این پارک استفاده از اتوبوس های تندرو است اما با توجه به وضعیت موجود بهتر است تا جایی که امکان پذیر است کمتر از وسایل نقلیه عمومی در این مدت استفاده کنیم پس می توانید با ماشین شخصی و یا سرویس تاکسی های آنلاین به اینجا بروید.


لوکیشن پارک ملت

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از بلوار نیایش، پارک ملت

کاخ سعدآبادکاخ سعد آبادیکی از مکان های پاییزی معروف تهران کاخ سعد آباد است. با فرا رسیدن پاییز محوطه کاخ زیبایی وصف نشدنی پیدا می کند و برای گرفتن عکس و قدم زدن در روزهای پاییزی بسیار مناسب است. متاسفانه به خاطر شرایط حال حاضر کشور فعلا اجازه ورود به کاخ سعد آباد را ندارید اما امیدواریم به زودی با کاهش روند شیوع بیماری در کشور بتوانید تا پاییز به اتمام نرسیده از زیبایی های این کاخ بزرگ بهره مند شوید.


لوکیشن سعد آباد

آدرس: میدان تجریش، خیابان شهید جعفری، ضلع جنوبی میدان دربند

پارک جمشیدیهپارک جمشیدیهبهشت سنگی تهران بدون شک یکی از بهترین مکانها برای سپری کردن روزهای پاییزی است چرا که درختان انبوه مجنون، نارون، سرو، افرای سیاه، چنار، زبان گنجشک، اقاقیا و … که در این پارک وجود دارند ، در فصل پاییز زیبایی ویژه‌ای به فضای پارک می‌بخشند. پیاده روی روی سطح سنگی و شیب دار این فضا با صدای خش خش برگ های زرد و نارنجی ، هوای پاک و مطبوع آن، تماشای دریاچه و آبشار زیبای آن قطعا لذت گشت و گذار پاییزی شما را کامل خواهد کرد.


لوکیشن پارک جمشیدیه

آدرس: خیابان شهید باهنر، خیابان شهید امیدوار، بوستان جمشیدیه

باغ فردوسباغ فردوستصور کنید در یک مسیر سنگ‌چین که دو طرفش را درختان بلند قامت و نیمکت‌های چوبی فرا گرفته اند قدم می زنید در مقابلتان یک عمارت بزرگ در سه طبقه بنا شده است که زیبایی هایش مجذوبتان می کند بعد به سراغ فروشگاه‌ها می روید، لحظاتی را در کافه‌ها سپری می کنید و عصر پاییزتان را با عطر یک فنجان قهوه دلچسب تر می کنید و با ثبت یک عکس این روز فراموش نشدنی پاییزی را برای همیشه در خاطرتان ثبت می کنید. اینجا همان باغ فردوس است که تصورات شما از یک گشت پاییزی را به بهترین شکل ممکن رقم خواهد زد.


لوکیشن باغ فردوس

آدرس: خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان تجریش

پل طبیعتپل طبیعتپل طبیعت بر خلاف پل های معمول در تهران محل پیاده روی است و پارک آب و آتش در غرب و پارک طالقانی در شرق را بهم متصل می کند. این پل می تواند یکی از گزینه های شما برای پیاده روی در یک شب پاییزی باشد. نورپردازی های این مکان در شب سوژه خوبی برای عکاسی است و لذت پیاده روی شما را نیز دوچندان خواهد کرد. علاوه بر این شما می توانید از کافه های متعدد و رستوران های پل طبیعت و دیگر امکانات آن استفاده کنید.


لوکیشن پل طبیعت

آدرس: بزرگراه مدرس بین بوستان طالقانی و پارک آب و آتش

دربند و درکهدربنداین محله قدیمی تهران را کمتر کسی است که نشناسد. درکه و دربند در فصل پاییز درست مثل یک تابلو نقاشی با رنگ زرد و نارنجی و قرمز است. حالا به این تصویر هوای مطبوع، درختان انار، مسیر پیاده روی تا کنار دریاچه و کوهپیمایی در ارتفاعات و خوراکی های خوشمزه را نیز اضافه کنید رویایی شد نه ؟! توصیه میکنیم لذت سپری کردن یک روز پاییزی در این محله قدیمی تهران را از دست ندهید.


درکه

آدرس: بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، خیابان رشید الدین فضل الله، خیابان داوودیان، درکه

باغ گیاهشناسی ملیباغ گیاهشناسییکی از مکان هایی که با بازدید از آن هم به گردش علمی رفتید هم تفریحی باغ گیاهشناسی ملی است. حتی قبل از دیدن این مکان، با وجود 3000 گونه متفاوت گیاهی در آن، میتوان حدس زد در پاییز چه حس و حالی دارد. گیاهانی که در هیچ کجا مثالش را ندیدید در این باغ می بینید. این باغ با مساحت 145 هکتار شامل بخش‌­هایی مانند : پوشش گیاهی قاره آمریکا، پوشش گیاهی قاره اروپا باغ صخره‌­ای، باغ میوه، جنگل تفریحی، باغ چینی و ژاپنی،گلخانه، رویشگاه هیمالیا و … است. باغ گیاهشناسی تهران که جزو 10 باغ برتر جهان و بزرگ‌ ترین باغ گیاه­ شناسی در خاورمیانه است مکان مناسبی برای عکس گرفتن و گشت و گذار یک روزه در تهران است پس از آن غافل نشوید .


لوکیشن باغ گیاهشناسی

آدرس: اتوبان تهران – کرج، خروجی پیکان شهر، آزادشهر، ۲۰ متری سرو آزاد، بلوار باغ گیاه شناسی

پارک قیطریهپارک قیطریهشاید شما هم شنیده باشید که در پارک قیطریه پاییز هزار رنگ را تجربه خواهید کرد. چرا ؟ چون 21 نوع درخت مختلف در این پارک وجود دارد که با آمدن پاییز هر برگ رنگی متفاوت را به نمایش می گذارد و اینگونه است که هزاران رنگ در این پارک به چشم میخورد. می توانید در مسیرهای پر پیچ و خم این پارک قدم بزنید و از پیست اسکیت و کتابخانه این مکان میز استفاده کنید.


لوکیشن پارک قیطریه

آدرس: خیابان قیطریه، نرسیده به میدان پیروز، جنب خیابان روشنگر

پارک پروازپارک پروازپارک پرواز مانند اسمش حسی لطیف همراه با هیجان منتقل می کند. اینطور نیست؟ وقتی این حس با فضای مه گرفته و نم باران و خش خش برگ همراه شود تصویری رویایی از پاییز را نمایان می کند. برای تجربه این حس فوق العاده کافی است به خیابان شهید پاک نژاد در سعادت آباد بروید و چند ساعتی از عصر پاییزی را در پارک پرواز قدم بزنید.


لوکیشن پارک پرواز

آدرس: سعادت آباد، خیابان شهید پاک نژاد، خیابان بلوار پیام، کوچه پارک

پارک شهرپارک شهراحتمالا از قدیمی تر ها که بپرسید یکی از پارک های مورد علاقه شان برای قدم زدن در پاییز کدام است جوابشان پارک شهر خواهد بود. درختان این پارک با قدمت بیش از 50 سال به خوبی دلبری کردن در فصل پاییز را بلدند. پس اگر به دنبال مکانی در دسترس برای سپری کردن یک روز پاییزی در تهران هستید پارک شهر گزینه مناسبی است.


لوکیشن پارک شهرآدرس: محدوده خیابان‌های خیابان خیام (تهران) و شهید فیاض‌بخش

سخن نهایی

توجه داشته باشید که بخاطر شرایط موجود در کشور برخی از این مکان ها با ممنوعیت ورود یا محدودیت مواجه هستند پس حتما قبل از رفتن از شرایط و قوانین ورود به این مکان ها مطلع شوید و در صورت رفتن به این مکان ها همچنان پروتکل های لازم مثل زدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنید.