اگر شما هم قصد سفر به اهواز را دارید احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که بهترین زمان سفر به اهواز کی است ؟ به طور کلی بهترین زمان سفر به هر شهری در فاکتورهای مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی ، هزینه و … تقسیم بندی می شود . ما نیز سعی داریم در این مطلب با در نظر گرفتن و بررسی این فاکتورها بهترین زمان سفر به شهر اهواز را مشخص کنیم .

آب و هوا

آب و هوای اهوازبا شنیدن نام اهواز بیشتر مردم یاد گرمای 50 درجه و طاقت فرسا می افتند . بله درسته ! شهر اهواز تابستان هایی بسیار گرم دارد که معمولا خوشایند مسافران نیست که در این گرما و شرایط آب و هوایی به شهر اهواز سفر کنند . فصل زمستان، در استان خوزستان و شهر اهواز نیز به فصل باران معروف است. شرایط جوی موجود باعث می شوند که چند روز پیاپی و بدون وقفه بارندگی ها ادامه داشته باشند به گونه ای که سطح شهر از آب پر می شود و حتی تردد را سخت می کند. اما در فصل بهار خنکی هوا و سرسبز بودن اهواز بسیار خوشایند است و این فصل جزو فصول پرتردد برای سفر به اهواز است . همچنین در فصل پاییز نیز نیز دیگر خبری از گرمای شدید در اهواز نيست و هوای مطلوب و شهر خلوتی را شاهد هستیم. با توجه به این وضعیت آب و هوایی فصل بهار و پاییز نسبت به تابستان و زمستان که یا گرما شدید است یا بارش فراوان زمان مناسب تری برای سفر به شهر اهواز است.

هزینه

از نظر هزینه، تنها میتوان بهترین زمان سفر به اهواز را به صورت تقریبی پیش بینی کرد. زیرا هزینه سفر شامل موارد متعددی است و در بخش بهترین زمان برای تعیین سفر دو مقوله هزینه رفت و آمد و اقامت اهمیت بیشتری پیدا میکنند که خود این موارد نیز در طول سال نوسان زیادی دارد. اما به طور کلی هر زمان که تقاضا برای سفر به شهر اهواز بیشتر شود هزینه رفت و آمد شامل بلیط هواپیما و قطار و اتوبوس و همچنین هزینه اقامت در هتل نیز افزایش می یابد. در مورد شهر اهواز فصل بهار و پاییز میزان سفر به آن بیشتر است پس هزینه سفر به اهواز در این فصول افزایش پیدا میکند. بنابراین اگر هزینه سفر برایتان در تعیین بهترین زمان سفر تاثیر گذار است بهتر است از رفتن به شهر اهواز در این فصول خودداری کنید اما از آنجایی که تحمل گرمای تابستان و باران و آبگرفتگی زمستان اهواز برای مسافران اذیت کننده است می توانید در همان فصول بهار و پاییز با انتخاب هوشمندانه در مورد زمان سفر تا حدود زیادی هم هزینه سفر را کاهش دهید هم از هوای مطلوب اهواز بهره مند شوید. چگونه؟
ایام غیر تعطیل و روزهای اواسط هفته را برای سفر به اهواز انتخاب کنید. زیرا در این ایام و روزها نسبت به ایام تعطیلات و اواخر هفته قیمت بلیط هواپیما و هزینه رزرو هتل ها تا حدودی کاهش پیدا می کنند.

خرید

خرید در اهوازشهر اهواز نیز با توجه به داشتن بازارهای قدیمی و بزرگ از جمله شهرهایی است که دست خالی از آن برنخواهید گشت خصوصا با وجود صنایع دستی فراوان و ادویه های جنوبی پس اهواز هم مانند شهرهای دیگر، فصلی مناسب برای خرید دارد. بهترین فصلی که بتوانید در آن اجناسی با قیمت مناسب در این شهر خریداری کنید ، فصل تابستان است. تابستان به علت گرمای فراوانی که دارد،ورود مسافر به شهر اهواز کم است و به همین خاطر کسب و کار ضعیف است و می توان با سر زدن به بازارهای سرپوشیده امام و نادری و حتی بازار قدیمی اهواز اجناس با قیمت مناسب خریداری کرد.

##سخن نهایی
متوجه شدیم که تمامی فصل ها بخاطر شرایط آب و هوایی حاکم بر شهر اهواز مناسب سفر نیست و بهترین زمان برای سفر به شهر اهواز و لذت بردن از زیبایی های آن فصل بهار و پاییز است . با اینحال شما میتوانید با توجه به اولویت های خود بهترین زمان سفر به شهر اهواز را برای خودتان تعیین کنید .