اگر قصد سفر به بندرعباس را داشته باشید حتما با این سوال روبرو خواهید شد که بهترین زمان سفر به بندرعباس چه موقع است؟ در واقع برای تعیین بهترین زمان سفر به بندرعباس باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. ما در این مطلب قصد داریم تا بهترین زمان سفر به بندرعباس را از جنبه های مختلف بررسی کنیم تا شما با توجه به شرایط و اولویت هایتان بهترین زمان سفر را تعیین کنید. با ما همراه باشید.

آب و هوا

با توجه به اینکه بندر عباس در قسمت جنوب کشور قرار گرفته است دارای هوای گرم به خصوص در فصل تابستان است. در واقع گرمترین دمای هوای بندرعباس متعلق به ماه تیر و مرداد است که با توجه به دمای بالای هوا برای بسیاری از مسافران زمان مناسبی برای سفر به این شهر نیست. در مقابل فصل پاییز و زمستان که هوا در نقاط مختلف کشور رو به سردی می رود هوای بندرعباس تازه حال و هوای بهاری پیدا می کند. پس اگر گرمای هوا برایتان اذیت کننده است و دوست دارید در زمانی که آب و هوای این شهر مطلوب است به آن سفر کنید بازه زمانی اوایل آذر تا اوایل فروردین را انتخاب کنید.

هزینه

بهترین زمان سفر به بندرعباس از نظر هزینه را نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد. بلکه با بررسی چند عامل تاثیر گذار در هزینه سفر میتوان به طور تقریبی پیش بینی کرد در چه زمان هایی می توانید سفر ارزان به بندرعباس را تجربه کنید. همانطور که می دانید هزینه سفر شامل موارد متعددی است و در بخش تعیین بهترین زمان برای سفر دو مقوله هزینه رفت و آمد و اقامت اهمیت بیشتری پیدا می کنند که خود این موارد نیز در طول سال نوسان زیادی دارند. اما به طور کلی هر زمان که تقاضا برای سفر به بندرعباس بیشتر شود هزینه رفت و آمد شامل بلیط هواپیما بندرعباس و قطار و اتوبوس و همچنین هزینه اقامت در هتل های بندرعباس نیز افزایش می یابد. در مورد بندرعباس فصل پاییز، زمستان و تعطیلات عید میزان سفر به آن بیشتر است پس هزینه سفر به بندرعباس در این فصول افزایش پیدا می کند. بنابراین اگر هزینه سفر برایتان در تعیین بهترین زمان سفر تاثیر گذار است بهتر است از رفتن به بندرعباس در این زمان ها خودداری کنید اما از آنجایی که تحمل گرمای تابستان برای مسافران اذیت کننده است می توانید در همان فصول پرتردد با انتخاب هوشمندانه در مورد زمان سفر تا حدود زیادی هم هزینه سفر را کاهش دهید هم از هوای مطلوب بندرعباس بهره مند شوید. چگونه؟
ایام غیر تعطیل و روزهای اواسط هفته را برای سفر به بندرعباس انتخاب کنید. زیرا در این ایام و روزها نسبت به ایام تعطیلات و اواخر هفته قیمت بلیط هواپیما و هزینه رزرو هتل ها تا حدودی کاهش پیدا می کنند. علاوه بر این در ایام پرتردد سال خرید بلیط هواپیما بندرعباس را به روزهای آخر موکول نکنید. تنها با رعایت همین چند نکته می توانید در ایام پرگردشگر سال که اغلب مسافران هزینه زیادی برای بلیط هواپیما پرداخت می کنند، ارزانتر سفر کنید.

خرید

بندرعباس هم مانند دیگر جزایر جنوب کشور برای خرید و گشت و گذار در بازار ها مکان مناسبی است . یکی از زمان های مناسب برای خرید در بندر عباس هنگام برگزاری جشنواره خرید است. این جشنواره معمولا با شروع زمستان در اوایل دی ماه برگزار می‌شود در جشنواره خرید برنامه‌های گوناگونی برای جذب گردشگران در نظر گرفته شده که از جمله آنها می‌توان به تخفیف‌های ویژه مراکز خرید و هتل‌ها، جشن های شبانه، قرعه‌کشی و اهدای جوایز، مسابقات مجسمه‌های شنی، تورهای شهری و نمایشگاه غذا، لباس و موسیقی محلی اشاره کرد.