جزیره زیبای کیش با وجود سواحل زیبا و آرامش بخش در کنار تفریحات جذاب و پرهیجان و وجود مراکز خرید فراوان و وسوسه کردن مسافران به خرید و گشت و گذار باعث شده تا استقبال مسافران از این جزیره در تمامی روزهای سال ادامه داشته باشد . انگیزه مسافران از سفر به جزیره کیش ممکن است متفاوت باشد یکی برای دوری از مشغله و روزمره و گرفتن آرامش در سواحل جزیره راهی کیش می شود و دیگری برای تجربه تفریحات آبی و منحصر به فرد و فرد دیگر برای خرید از مراکز خرید مختلف جزیره . در کل کیش همیشه جزو مقصد های مد نظر هر فرد با هر سلیقه ایست اما ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است ؟
برای جواب دادن به این سوال بهتر است است ما از شما بپرسیم بهترین زمان سفر به کیش از چه نظر ؟ در واقع انگیزه و هدف سفر به کیش برای افراد مختلف متفاوت است و برای این سوال چندین پاسخ میتوان در نظر گرفت . پس با ما همراه باشید تا بهترین زمان سفر به کیش را از زوایای مختلف بررسی کنیم

آب و هوا

آب و هوای جزیره کیشبهترین زمان سفر به کیش از نظرآب و هوایی در جزیره زمانی است که این گرما و رطوبت به کمترین میزان خود می رسد . این دوره از اوایل دی ماه تا اواحر اردیبهشت است که اگر نگاهی به آمار بیاندازیم خواهیم دید که فصل بهار به خصوص ماه فروردین پرترافیک ترین ماه های سفر به جزیره کیش است . در روزهایی که در خیلی از شهرهای کشور شاهد بارش برف و سرما هستیم جزیره کیش با گرما و رطوبت نسبی خود و نسیم خنکی که می وزد به استقبال مسافران خود می رود و در واقع آب و هوا یکی از فاکتورهای اصلی مسافران در تعیین بهترین زمان سفر به جزیره کیش محسوب می شود .
بنابراین اگر شما نیز آب و هوای جزیره برایتان در اولویت است و تحمل گرما و گاها رطوبت 100 درجه جزیره کیش
در تابستان را ندارید بهتر است در ماه های ذکر شده به کیش سفر کنید .

هزینه سفر

هزینه سفرهمانطور که گفتیم فصل بهار و و گاها زمستان به دلیل آب و هوای مطبوع کیش پرطرفدار ترین فصل ها برای سفر به جزیره است و همین استقبال زیاد موجب شده تا قیمت بلیط ها و اقامتگاه ها و حتی خدمات و تفریحات داخل جزیره نیز تا حدودی بالا برود بنابراین بهترین زمان سفر اقتصادی به جزیره در زمان هایی است که استقبال مسافران کمتر است برای مثال فصل تابستان که تعداد زیادی از مسافران بخاطر گرمای زیاد از رفتن به جزیره خودداری می کنند و یا اسفند ماه که تعداد زیادی از مردم درگیر خانه تکانی و رسیدگی به امور هستند بهترین فرصت برای سفر اقتصادی و کم هزینه تر نسبت به ایام پیک سال است . در تعیین زمان مناسب برای سفر ارزان به کیش روزها هفته و حتی ساعت نیز موثر است . برای مثال در اواسط هفته و صبح بلیط هواپیما کیش نسبت به اواخر هفته ارزانتر است .علاوه بر کاهش هزینه های سفر در این ایام شما می توانید از خلوتی و سکوت جزیره استفاده کنید و نگران پر شدن ظرفیت هتل ها ، رستوران ها، صف های طولانی برای استفاده از تفریحات و … نباشید و سفری توام با آرامش را تجربه کنید .

برگزاری جشنواره ها

جشنواره کیشبا اینکه تابستان از نظر آب و هوایی مورد استقبال عده داز مسافران برای رفتن به جزیره کیش نیست اما برگزاری جشنواره های تابستانه کیش در کنار هزینه های پایینتر در این ایام می تواند انگیزه خوبی برای سفر به کیش در تابستان باشد . جشنواره تابستانه کیش که هرساله از اواسط تیرماه تا شهریور برگزار می شود شامل برنامه های شاد و متنوعی از قبیل : قرعه کشی ، جشنواره تخفیف مراکز خرید ، برگزاری کنسرت گروه های موسیقی با خوانندگان مطرح کشور، اجرای استند آپ کمدی و دیگر برنامه های هنری ویژه و...می شود . بنابراین بهترین زمان سفر به کیش برای شرکت در این جشنواره ها فصل تابستان است .

سخن نهاییبهترین زمان سفر به کیش با توجه به اولویت شما در سفر متفاوت است . اگر آب و هوای جزیره کیش برایتان مهم است فصل زمستان و بهار ، اگر سفر اقتصادی و خلوتی جزیره کیش برایتان مطلوب تر است اسفند ماه و تابستان و اواسط هفته و اگر شرکت در جشنواره های کیش برایتان جذاب است فصل تابستان بهترین زمان سفر به کیش برای شما خواهد بود.