بهترین زمان سفر به شیراز

پنج‌شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
بهترین زمان سفر به شیراز


سفر به شهر شعر و گل و بلبل در هر زمانی جذابیت و متقاضی خاص خودش را دارد . شما با هر سلیقه ای که باشید سفر بهشیرازلبخند رضایت بر لبتان خواهد نشاند . اگر اهل طبیعت و باغ و بوستان باشید ، اگر طرفدار مکانهای تاریخی باشید ، اگر طرفدار جاذبه های فرهنگی هستید ، اگر اهل تجربه غذاهای جدید و خوش طعم هستید و…. سفر به شیراز شما را راضی خواهد کرد . در هر زمان از سال شیراز می تواند یکی از بهترین گزینه های سفر برای گردشگران داخلی و خارجی باشد . اما برای تعیینبهترین زمان سفر به شیرازلازم است عوامل مختلف و تعیین کننده در سفر به شیراز را بررسی کنیم و بعد با توجه به شرایط موجود و اولویت هایمان این زمان را تعیین کنیم .

آب و هوا

آب و هوای شیراز

همانطور که شنیده اید شیراز شهر چهار فصل است یعنی هر فصلی می تواند برای سفر به شیراز مناسب باشد اما اینکه چه فصلی از نظر آب و هوایی بهترین زمان سفر به این شهر است به شما بستگی دارد که چه فصلی با چه آب و هوایی برایتان دلپذیر تر است . از فصل تابستان و زمستان شروع می کنیم که به علت گرما در تابستان و بارندگی و سرما در زمستان چندان مورد علاقه مسافران برای سفر به شیراز نیست اما اگر شما این شرایط آب و هوایی اذیتتان نمی کند میتوانید این دو فصل را برای سفر به شیراز انتخاب کنید . بسیاری معتقدندبهترین فصل سفر به شیرازبهار است چرا که تماشای شکوفه ها و باغ های سبز با نسیم خنک بهاری و آفتاب ملایم و بوی بهارنارنجی که هر مسافری را سرمست می کند همگی از دلایل قانع کننده برای سفر به شیراز در فصل بهار است . اما خوب است این نکته را توجه داشته باشید که در فصل بهار گاها ممکن است بارش های بهاری در شیراز شما را غافلگیر کند همچنین از اوایل خرداد آب و هوای شیراز با توجه به قرار گرفتن در نیمه جنوبی کشور رو به گرم شدن می رود . پس فصل بهار می تواند بهترین زمان سفر به شیراز باشد اما نه در تمامی ماه ها . پس بهتر است بگوییم بهترین زمان سفر به شیراز اردیبهشت ماه است . هم بخاطر آب و هوای نه چندان گرم ،هم سرسبزی و زیبایی و دلیل سوم جشنواره ها و مراسم هایی است که در این ماه در شیراز برگزار می شود چرا که 15 اردیبهشت ماهروز شیرازاست و سرتاسر شهر شیراز پر از مسافر توریست خارجی و داخلی است که برای دیدن این شهر زیبا وآشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم شیرازبه آن سفر می کنند .
واما فصل پاییز. با اینکه فصل بهار بخصوص اردیبهشت ماه جزو فصول پرطرفدار سفر به شیراز است اما اگر از خود شیرازی ها بپرسید بهترین زمان سفر به شیراز چه فصلی است علاوه بر بهار به شما فصل پاییز را پیشنهاد کنند . اما چرا پاییز . فصل پاییز با منظره درختان زرد و نارنجی باغ های شیراز و هوای خنک می تواند تجربه سفری رویایی را برایتان رقم بزند به علاوه اینکه در فصل پاییز با فاصله گرفتن از تعطیلات تابستان و همچنین ایام نوروز میزان سفر به شهر شیراز کاهش می یابد و شهر خلوت تر است و دسترسی بهبلیط هواپیما شیرازو قطار و همچنینرزرو هتل در شیرازآسانتر است و این موضوع میتواند یک مزیت برای شما محسوب شود .

هزینه سفر

همانطور که میدانید هزینه سفر ارتباط مستقیم با حجم مسافر در شهر دارد هرچقدر تعداد مسافر ورودی به شیراز بیشتر باشد هزینه مربوط به رفت و آمد و اقامتگاه نیز بیشتر میشود بنابراینارزانترین زمان سفر به شیرازمواقعی که تعداد مسافر ورودی کاهش پیدا کند . فصل تابستان تا قبل از شهریور ماه و زمستان همانطور که قبل از این گفتیم استقبال مسافران از شهر شیراز کمتر است و هزینه های سفر کمتر است و بالعکس فصل بهار و شهریور ماه ایام پیک سفر به شیراز است . بنابراین اگر هزینه سفر در تعیین بهترین زمان سفر به شیراز برایتان در اولویت است ایامی بجز ایام پیک سال را برای سفر به شیراز انتخاب کنید .

خرید

خرید در شیراز

در سالهای اخیر بیشتر اهالی شهر شیراز به مشاغل تجاری مشغولند و با توجه به نزدیکی این شهر به مناطق آزاد و بازارهای مرزی، مجتمع های تجاری این شهر نیز رونق بیشتری گرفته است. از هر گوشه شهر شیراز که قصد خرید داشته باشید به بهترین و متنوع ترین مراکز خرید دسترسی خواهید داشت. بهترین فصل برای خرید پیش از عید نوروز است. اواخر تابستان، شهر شیراز به یک فروشگاه بزرگ با قیمت هایی مناسب و با جنب و جوشی باورنکردنی تبدیل می شود. حراج های پایان فصل و حراج های نوروزی در مجتمع های بزرگ یک فرصت خوب برای خرید در شهر شیراز است .