skip to Main Content

بهترین زمان سفر به شیراز

سفر به شهر شعر و گل و بلبل در هر زمانی جذابیت و متقاضی خاص خودش را دارد . شما با هر سلیقه ای که باشید سفر به شیراز لبخند رضایت بر لبتان خواهد نشاند . اگر اهل طبیعت و باغ و بوستان باشید ، اگر طرفدار مکانهای تاریخی باشید ، اگر طرفدار جاذبه های فرهنگی هستید ، اگر اهل تجربه غذاهای جدید و خوش طعم هستید و…. سفر به شیراز شما را راضی خواهد کرد . در هر زمان از سال شیراز می تواند یکی از بهترین گزینه های سفر برای گردشگران داخلی و خارجی باشد . اما برای تعیین بهترین زمان سفر به شیراز لازم است عوامل مختلف و تعیین کننده در سفر به شیراز را بررسی کنیم و بعد با توجه به شرایط موجود و اولویت هایمان این زمان را تعیین کنیم .

آب و هوا

همانطور که شنیده اید شیراز شهر چهار فصل است یعنی هر فصلی می تواند برای سفر به شیراز مناسب باشد اما اینکه چه فصلی از نظر آب و هوایی بهترین زمان سفر به این شهر است به شما بستگی دارد که چه فصلی با چه آب و هوایی برایتان دلپذیر تر است .
از فصل تابستان و زمستان شروع می کنیم که به علت گرما در تابستان و بارندگی و سرما در زمستان چندان مورد علاقه مسافران برای سفر به شیراز نیست اما اگر شما این شرایط آب و هوایی اذیتتان نمی کند میتوانید این دو فصل را برای سفر به شیراز انتخاب کنید .
بسیاری معتقدند بهترین فصل سفر به شیراز بهار است چرا که تماشای شکوفه ها و باغ های سبز با نسیم خنک بهاری و آفتاب ملایم و بوی بهارنارنجی که هر مسافری را سرمست می کند همگی از دلایل قانع کننده برای سفر به شیراز در فصل بهار است . اما خوب است این نکته را توجه داشته باشید که در فصل بهار گاها ممکن است بارش های بهاری در شیراز شما را غافلگیر کند همچنین از اوایل خرداد آب و هوای شیراز با توجه به قرار گرفتن در نیمه جنوبی کشور رو به گرم شدن می رود . پس فصل بهار می تواند بهترین زمان سفر به شیراز باشد اما نه در تمامی ماه ها . پس بهتر است بگوییم بهترین زمان سفر به شیراز اردیبهشت ماه است . هم بخاطر آب و هوای نه چندان گرم ،هم سرسبزی و زیبایی و دلیل سوم جشنواره ها و مراسم هایی است که در این ماه در شیراز برگزار می شود چرا که 15 اردیبهشت ماه روز شیراز است و سرتاسر شهر شیراز پر از مسافر توریست خارجی و داخلی است که برای دیدن این شهر زیبا و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم شیراز به آن سفر می کنند .
واما فصل پاییز. با اینکه فصل بهار بخصوص اردیبهشت ماه جزو فصول پرطرفدار سفر به شیراز است اما اگر از خود شیرازی ها بپرسید بهترین زمان سفر به شیراز چه فصلی است علاوه بر بهار به شما فصل پاییز را پیشنهاد کنند . اما چرا پاییز . فصل پاییز با منظره درختان زرد و نارنجی باغ های شیراز و هوای خنک می تواند تجربه سفری رویایی را برایتان رقم بزند به علاوه اینکه در فصل پاییز با فاصله گرفتن از تعطیلات تابستان و همچنین ایام نوروز میزان سفر به شهر شیراز کاهش می یابد و شهر خلوت تر است و دسترسی به بلیط هواپیما شیراز و قطار و همچنین رزرو هتل در شیراز آسانتر است و این موضوع میتواند یک مزیت برای شما محسوب شود .

هزینه سفر

همانطور که میدانید هزینه سفر ارتباط مستقیم با حجم مسافر در شهر دارد هرچقدر تعداد مسافر ورودی به شیراز بیشتر باشد هزینه مربوط به رفت و آمد و اقامتگاه نیز بیشتر میشود بنابراین **ارزانترین زمان سفر به شیراز** مواقعی که تعداد مسافر ورودی کاهش پیدا کند . فصل تابستان تا قبل از شهریور ماه و زمستان همانطور که قبل از این گفتیم استقبال مسافران از شهر شیراز کمتر است و هزینه های سفر کمتر است و بالعکس فصل بهار و شهریور ماه ایام پیک سفر به شیراز است . بنابراین اگر هزینه سفر در تعیین بهترین زمان سفر به شیراز برایتان در اولویت است ایامی بجز ایام پیک سال را برای سفر به شیراز انتخاب کنید .

خرید

در سالهای اخیر بیشتر اهالی شهر شیراز به مشاغل تجاری مشغولند و با توجه به نزدیکی این شهر به مناطق آزاد و بازارهای مرزی، مجتمع های تجاری این شهر نیز رونق بیشتری گرفته است. از هر گوشه شهر شیراز که قصد خرید داشته باشید به بهترین و متنوع ترین مراکز خرید دسترسی خواهید داشت.
بهترین فصل برای خرید پیش از عید نوروز است. اواخر تابستان، شهر شیراز به یک فروشگاه بزرگ با قیمت هایی مناسب و با جنب و جوشی باورنکردنی تبدیل می شود. حراج های پایان فصل و حراج های نوروزی در مجتمع های بزرگ یک فرصت خوب برای خرید در شهر شیراز است .

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top