سفر به شهر مشهد نیز مانند دیگر شهر های ایران در هر زمانی جذابیت و متقاضی خاص خودش را دارد . بر خلاف تصور که مشهد تنها یک مقصد زیارتی است شما با هر سلیقه ای که باشید سفر به مشهد لبخند رضایت بر لبتان خواهد نشاند . اگر اهل طبیعت و باغ و بوستان باشید ، اگر طرفدار مکانهای تاریخی باشید ، اگر اهل تجربه غذاهای جدید و خوش طعم هستید اگر خواهان تجربه تفریحات متنوع هستید ، سفر به مشهد شما را راضی خواهد کرد . در هر زمان از سال مشهد می تواند یکی از بهترین گزینه های سفر برای گردشگران داخلی و خارجی باشد . اما برای تعیین بهترین زمان سفر به مشهد لازم است عوامل مختلف و تعیین کننده در سفر به مشهد مقدس را بررسی کنیم و بعد با توجه به شرایط موجود و اولویت هایمان این زمان را تعیین کنیم .

آب و هوا

هر فصلی می تواند برای سفر به مشهد مناسب باشد اما اینکه چه فصلی از نظر آب و هوایی بهترین زمان سفر به این شهر است به شما بستگی دارد که چه فصلی با چه آب و هوایی برایتان دلپذیر تر است .
اما به طور کلی فصل تابستان و زمستان شروع به علت گرمای 32 درجه در تابستان و بارندگی و سرمای منفی 4 درجه در زمستان ممکن است چندان مورد علاقه مسافران برای سفر به مشهد نباشد اما اگر شما این شرایط آب و هوایی اذیتتان نمی کند میتوانید این دو فصل را برای سفر به مشهد انتخاب کنید .
فصل پاییز به نسبت تابستان و زمستان با وجود سرد و خشک بودن ، هوایی متعادل تر از تابستان و زمستان دارد و میتواند فصل مناسب تری نسبت به تابستان و زمستان برای سفر به مشهد باشد . از نظر آب و هوایی بسیاری معتقدند بهترین فصل سفر به مشهد بهار است چرا که در این فصل آب و هوای مشهد بسیار معتدل و دل انگیز است و میتواند سفری خاطره انگیز برایتان رقم بزند . در این فصل می‌توانید علاوه بر زیارت یا تفریح با سفر به روستاهایی اطراف مشهد مانند شاندیز یا طرقبه یا حتی پارک جنگلی وکیل‌آباد از طبیعت زیبای مشهد نیز لذت ببرید.

هزینه سفر

هزینه سفر به مشهد ارتباط مستقیم با حجم مسافر ورودی دارد . یعنی هر چقدر تعداد مسافر ورودی به مشهد بیشتر باشد هزینه مربوط به رفت و آمد و اقامتگاه و دیگر هزینه های سفر نیز بیشتر می شود بنابراین ارزانترین زمان سفر به مشهد زمانیست که تعداد مسافر ورودی کاهش پیدا کند. فصل پاییز و زمستان همانطور که قبل از این گفتیم استقبال مسافران از شهر مشهد کمتر است و هزینه های سفر کمتر است و بالعکس فصل بهار ، شهریور ماه و مناسبت های مذهبی ایام پیک سفر به مشهد است . بنابراین اگر هزینه سفر در تعیین بهترین زمان سفر به مشهد برایتان در اولویت است ایامی بجز ایام پیک سال و مناسبت های مذهبی مثل ماه مبارک رمضان ، ایام محرم ، شهادت و ولادت امام رضا (ع) و ... را برای سفر به مشهد انتخاب کنید تا هزینه های سفرتان کاهش پیدا کند.

خرید

شهر مشهد با توجه به حضور گسترده گردشگران داخلی و خارجی در ایام مختلف سال همواره از رونق خوبی در بازارها و مراکز خرید خود برخوردار بوده است . شما از هر گوشه شهر مشهد که قصد خرید سوغاتی داشته باشید به بهترین و متنوع ترین مراکز خرید دسترسی خواهید داشت. به طور کلی بهترین فصل برای خرید در مشهد ایامی بجز ایام پیک سال است . همچنین یکی از بهترین بازه های زمانی برای سفر به مشهد از اواسط فروردین تا اواسط خرداد ماه است در این ماه علاوه بر کاهش قیمت اجناس مختلف در مشهد ، آب و هوای مشهد نیز بسیار معتدل و دلپذیر است و زیبایی طبیعت این شهر نیز به بالاترین حد خود می رسد .