احتمالا برای شما نیز پیش آمده که در ماشین شخصی با خواهر یا برادرتان سر اینکه چه کسی کجا بنشیند ، بحث
کرده باشید .همه ما در دوران کودکی و شاید همین حالا ، تصورمان از بهترین جای ماشین، صندلی کنار پنجره است که میتوانیم به وسیله آن با بیرون ارتباط بگیریم و از فضای بیشتری نسبت به صندلی وسط برخورداریم. حالا همین موضوع را در هواپیما در نظر بگیرید . تا حالا فکر کرده اید بهترین صندلی هواپیما کدام است؟ موقع خرید بلیط هواپیما به این موضوع توجه کرده اید ؟

در واقع مشخص کردن این موضوع که بهترین صندلی هواپیما کدام صندلی است در شرایط مختلفی تعریف میشود که ما در این مطلب می خواهیم با عنوان کردن این شرایط به بهترین صندلی هواپیما در آن موقعیت برسیم و به شما کمک کنیم تا بهترین صندلی در هواپیما را برای خودتان پیدا کنید .


صندلی هواپیما


اگر ترس از پرواز دارید

مشکل خیلی از مردم در پروازهای هوایی ترس از تکان خوردن هواپیما و به طور کلی ترس از ارتفاع است . اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه هستید بهترین صندلی هواپیما برای شما صندلی های بالای بال هواپیما است . این صندلی ها شما را در وضعیتی میانی قرار می دهد . تجربه نیز نشان داده که افرادی که ترس از ارتفاع دارند، در این صندلی ها احساس بهتری دارند و استرس کمتری خصوصا در زمان هایی که هواپیما تکان های شدیدی دارد را تجربه می کنند.

اگر سر و صدا و رفت و آمد اذیتتان میکند

اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که در هواپیما از صدای گریه بچه و رفت و آمد مهمانداران و… اذیت می شوید بهتر است از صندلی های ردیف میانی دوری کنید . در این وضعیت صندلی های ردیف کناری بهترین جای نشستن برای شماست .

اگر قدتان بلند است یا نیاز به فضای بیشتری دارید

اگر بخاطر قد بلند یا هر دلیل دیگری نیاز به فضای بیشتری دارید و یا خم کردن صندلی جلویی برایتان ناراحت کننده است صندلی های پشت دیواره ها بهترین صندلی برای شما است . این صندلی ها فضای بیشتری در اختیار شما میگذارند، در واقع صندلی دیگری روبروی شما نیست که خوابانده شود و فضا را تنگ کند البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که در این قسمت فضایی وجود ندارد تا وسایل ضروری تان را در آنها بگذارید، مثلا مانند فضایی که زیر صندلی های وجود دارد.

اگر میخواهید استراحت کنید

اگر سفر طولانی پیش رو دارید و میخواهید استراحت کنید صندلی های کنار پنجره هواپیما بهترین صندلی برای دور بودن از سرو صدا و رفت و آمد به نسبت صندلی های میانی است .

اگر مسافرت کاری رفته اید

اگر سفر تجاری رفته اید و زمان برایتان مهم است بهترین صندلی هواپیما برای شما صندلی های نزدیک به درب خروج و راهرو ها هستند تا بتوانید هر چه زودتر از هواپیما خارج شوید .

اگر ایمنی صندلی برایتان مهم است

همه ما به هنگام مسافرت با هر وسیله ای به دنبال امن ترین آنها هستیم و خود هواپیما یکی از امن ترین وسیله های حمل و نقل است اما اینکه امن ترین صندلی های هواپیما کدام هستند هنوز مشخص نیست . در سال ۲۰۱۵، نتیجه بررسی اطلاعات ۳۵ ساله ی پرواز در مجله ای به نام TIME منتشر شد که نشان داد هنگام بروز حوادث پروازی شانس نجات برای کسانی که در سمت انتهایی هواپیما نشسته اند، بیشتر است. با این حال، نتیجه ی پژوهش دیگری در سال ۲۰۰۸ که توسط دانشگاه گرینویچ انگلستان انجام شد، حاکی از آن بود که مسافران جلویی که در فاصله ای کمتر از ۵ ردیف از خروجی های اضطراری قرار داشته اند، از امنیت جانی بیشتری برخوردار بوده اند. بنابراین نمیتوان به طور دقیق مشخص کرد که برای کسانی که به دنبال نجات جان خود هستند کدام صندلی بهترین است !


صندلی


سخن نهایی

اگرچه معمولا صندلی های ردیف خروجی که نزدیک دماغه هواپیما بوده و کنار راهرو یا پنجره قرار دارند، بهترین صندلی های هواپیما نامیده می شوند اما با توجه به مطالبی که در بالا گفتیم بهترین صندلی هواپیما با توجه به شرایط و اولویت شما تعیین میشود و این شما هستید که بهترین صندلی هواپیما را برای خود تعیین می کنید اما به طور کلی صندلی های میانی هواپیما با توجه به سرو صدا و رفت و آمد زیاد و فضای محدودتر از شانس کمتری برای عنوان بهترین صندلی هواپیما برخوردار هستند .