برای زندگی در شهر شلوغی مثل تهران که شبانه روز درگیر فعالیت و کار هستید شدیدا به تفریح نیاز دارید. این تفریح می تواند یک کافه گردی با دوستانتان، یک پیک نیک خانوادگی در آخر هفته و یا تجربه یک تفریح هیجان انگیز و متفاوت باشد. اما از آنجایی که بیشتر شما سراغ دو گزینه اول می روید و ممکن است کمتر از مکان های تفریحی در تهران با خبر باشید در ادامه می خواهیم تعدادی از هیجان انگیزترین تفریحات تهران را به شما معرفی کنیم تا آنها را در لیست فرار از روزمرگی خود بگذارید.

بالن سواریبالن سواریشاید باورش کمی سخت باشد که شما امکان بالن سواری در تهران را دارید! اما صبر کنید باید کمی از تهران فاصله بگیریم و به منطقه آبسرد دماوند برویم. جایی بین فیروزکوه و دماوند به اسم آبا. در اینجا می توانید بالن سواری، این تفریح هیجان انگیز و البته رویایی را تجربه کنید. قیمت بالن سواری در روزهای عادی ۶۵۰ هزار تومان، روزهای تعطیل و پنجشنبه و جمعه ۷۱۵ هزار تومان و بالن سواری وی ای پی حدود ۲میلیون و ۵۰۰ هزارتومان است.
آدرس : تهران، دماوند، آبسرد

اتاق فراراتاق فراربازی هایی که زمانی در دنیای دیجیتال تجربه می کردید در دنیای واقعی قابل لمس است. در کجا؟ اسکیپ روم یا اتاق فرار. شما در این بازی باید معمایی را در طی 1 ساعت جل کنید تا بتوانید راه فرار را پیدا کنید. توصیه می کنیم با بهبود روند شیوع کرونا در کشور حتما این تفریح را با دوستانتان در اسکیپ روم های مختلفی که در تهران وجود دارد تجربه کنید.

زیپ لاینزیپ لاینتجربه سرخوردن روی سیم آن هم در ارتفاع یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز است که شما می توانید آن را در بام تهران تجربه کنید. البته اگر وزنتان زیر 100 کیلوگرم باشد :) ساعت سرویس دهی مجموعه زیپ لاین بام تهران به این صورت است: شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۳ و روزهای جمعه و ایام تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۲۳.
آدرس: ولنجک، مجموعه ورزشی تله کابین توچال، نرسیده به ایستگاه اول، زیپ لاین بام تهران

بانجی جامپینگبانجی جامپینگبانجی جامپینگ از هیجان انگیز ترین تفریحات موجود در تهران است که مورد استقبال جوانان واقع شده است. شما می توانید این تفریح هیجان انگیز را در پارک ولایت و یا توچال تجربه کنید. هزینه بلیت بانجی جامپینگ توچال به ازای هر نفر معادل 180 هزار تومان است و ساعت کاری این مجموعه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 الی 24 و در روز های پنجشنبه و جمعه ساعت 10 الی 24 است.

سورتمه سواریسورتمه سوارییکی از تفریحات مناسب برای آخر هفته ها همراه با خانواده و یا دوستان سورتمه سواری در تله کابین توچال است. هزینه سورتمه سواری به ازای هر نفر ۴۵ هزار تومان است.
آدرس : بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، شرکت تله کابین توچال

کارتینگکارتینگیکی از تفریحات مناسب برای عاشقان سرعت بجای لایی کشیدن در خیابان ها و بازی با جان افراد، کارتینگ است. پیست کارتینگ فشم، آزادی، پرند و … این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد. ساعت سرویس دهی مجموعه کارتینگ آزادی همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب است و هزینه بلیط آن ۶۵ هزار تومان است.
آدرس کارتینگ آزادی: ضلع شرقی استادیوم آزادی، جنب پارکینگ ۱۳

پینت بالپینت بالپینت بال نیز از آن دسته تفریحات دوستانه و دسته جمعی است که طرفداران خاص خودش را دارد. پینت بال دانسال، پرواز و چیتگر مکان های خوبی برای تجربه این تفریح هستند. هزینه ورود به پینت بال چیتگر ۳۰۰۰۰ تومان به ازای هر فرد و قیمت بک بسته گلوله ۱۰۰ تایی نیز ۶۰ هزارتومان است.
آدرس پینت بال چیتگر: اتوبان تهران کرج، بعد از عوارضی قدیم، ورودی ۳ پارک چیتگر، خیابان شهید دستواره، ۲۰۰ متر جلوتر از پمپ گاز

برد گیمبردگیمیکی از تفریحات مورد علاقه ایرانی ها وقتی دور هم جمع هستند بازی های فکری است. کافه های برد گیم ها این امکان را برای شما فراهم کردند تا همانطور که پشت میز نشسته اید و گپ می زنید بازی هم کنید.