skip to Main Content

آشنایی با جاذبه های طبیعی بندرعباس

جاذبه های طبیعی بندرعباس

چشمه های آب گرم گنو

چشمه های آب گرم گنو از جمله جغرافیای طبیعی بندرعباس است که حدود 24 کیلومتر از بندرعباس فاصله دارد. آب گرم گنو که جنبه درمانی دارد و از آن برای استحمام استفاده می کنند به علاوه نخلستان های اطرافش از جمله دیدنی های این بخش است.

پارک ساحلی سورو

در بندر عباس پارک های ساحلی زیبایی وجود دارد که سورو یکی از آن هاست. این پارک ساحلی که در جنوب غربی بندرعباس قرار گرفته است مکان مناسبی برای تماشای موج های خروشان و کشتی های تجاری است. می توانید بخشی از روز را با خانواده به این پارک بروید و اوقات خوشی را در آن سپری کنید.

غار خرسین

غار خرسین یکی از غارهای نمکی بکر و دست نخورده در نزدیکی بندرعباس است. این غار در بخش سیاهو در شمال شرقی و در فاصله ۸۰ کیلومتری بندر واقع شده است. برای رسیدن به غار حدود یک ساعت و نیم کوهپیمایی سبک پیش رو دارید. محیط کوه غالباً از سنگ‌های ناپایدار و نمکی تشکیل شده است، از اینرو پیشروی در این غار باید با احتیاط کامل انجام شود.

منطقه حفاظت شده گنو

منطقه حفاظت شده گنو

اگر طرفدار پروپاقرص مستند حیوانات و گیاهان خاص هستید منطقه حفاظت شده گنو با طبیعت بکر و تماشایی خود بهترین گزینه برای بازدید است. گنو یکی از ۱۳ ذخیره‌گاه زیست‌کره یونسکو در تمام ایران است. شما در این منطقه شانس دیدن انواع میش و قوچ، انواع آهو، بز، شغال، گرگ، کفتار، پلنگ و پرندگان متعدد را دارید. درست شبیه به یک تور سافاری در آفریقا.

آبشار بدو

آبشار بدو یکی دیگر از جاهای طبیعی بندرعباس در فاصله 50 کیلومتری شمال غرب بندرعباس در روستای لمزان واقع شده است. بعد از رسیدن به روستا باید حدود 4 کیلومتر جاده خاکی را طی کنید تا به آبشار برسید. آبشار به صورت پلکانی است و آب و هوای این منطقه نیز نسبت به بندرعباس خنک تر است.

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Back To Top