جزیره کیش به خودی خود جزیره کوچکی است وشما با ماشین می توانید تنها در 20 دقیقه تمام جزیره را گشت بزنید. برای رفت و آمد و گشت و گذار در جزیره چند گزینه پیش روی شماست که قصد داریم باهم این گزینه ها را بررسی کنیم .

ماشین شخصی

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که ترجیح می دهید برای تردد در جزیره کیش از ماشین شخصی استفاده کنید خوب است بدانید که شرایط ورود خودرو شخصی به کیش با توجه به بازه زمانی سفر ممکن است کمی تغییر کند و تمامی خودروهای شخصی امکان ورود به داخل جزیره را ندارند و از عمر تولید آنها نباید زمان زیادی گذشته باشد. از آنجا که این قوانین در شرایط مختلف تغییر میکند، لازم است با توجه به بازه زمانی سفر از شرایط و قوانین ورود خودرو به کیش مطلع شوید.البته ورود خودرو شخصی به سیستم حمل و نقل در کیش نیاز به پرداخت هزینه ورودی دارد که در بسیاری از مواقع هزینه بالایی دارد. اگربالا بودن هزینه ها برایتان مهم نیست، می توانید با خیال آسوده خودروی خود را به کیش ببرید و در کمترین زمان از بخش های مختلف آن بازدید کنید. اما توجه داشته باشید که استفاده از ماشین شخصی یا ماشین اجاره ای در جزیره کیش مقررات خاص خود مثل ممنوعیت بوق زدن و داشتن حداکثر 60 کیلومتر برساعت سرعت دارد و لازم است از قبل نسبت به این قوانین آگاهی لازم را داشته باشید .

اجاره خودرو

اجاره خودرو

یکی ازگزینه های حمل و نقل در کیش که در چند سال اخیر با استقبال خوبی مواجه شده است، اجاره خودرو است. استفاده از این روش حمل و نقل باعث میشود تا دردسرهای ورود خودرو شخصی به داخلی کیش را نداشته باشید و در مقابل براحتی با ماشین های بسیار لوکس و گران قیمت از جاذبه های گردشگری و تفریحی بازدید کنید. شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند که نحوه اجاره خودرو از هر کدام از آنها ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال در برخی از شرکت ها امکان رزرو آنلاین وجود دارد و در نتیجه قبل از سفر می توانید براحتی مراحل مربوط به انتخاب و کرایه را انجام دهید. علاوه براین، برخی از هتل های کیش نیز این امکان را در اختیار مسافران قرار می دهند. در نتیجه پیشنهاد می کنیم در زمان رزرو هتل های کیش به این مساله توجه داشته باشید. اما شرایط عمومی اجاره خود رو در جزیره به این صورت است که شما با داشتن اصل گواهینامه خود مبلغی بین 3 تا 15 میلیون یا یک فقره چک به ارزش خودرو به شرکت اجاره دهنده می دهید و زمان تحویل خودرو پس می گیرید و مبلغی معادل 400 هزار تومان نیز بابت ضمانت خلافی که تا 25 روز نزد شرکت میماند و در صورت نداشتن جریمه به شما بازگردانده می شود .

تاکسی

اما از دیگر وسایل حمل و نقل مورد استفاده در جزیره تاکسی های کیش هستند که اغلب آنها را در دو رنگ زرد و سفید دیده اید . که تاکسی های زرد تاکسی خطی و تاکسی های سفید دربست هستند اما به طور کلی 6 برند تاکسی در جزیره با نام های رخش ، پارس، توسن ، کرانه، تاکسی تشریفات و تاکسی های هلال ماه که همون تاکسی های خطی زرد رنگ هستند . شما می توانید به همه این تاکسی ها بجز تاکسی های زرد رنگ از هر نقطه جزیره با تماس تلفنی دسترسی پیدا کنید . تاکسی های زرد رنگ نیز در داخل مسیرهای اصلی شهر تردد دارند و می توانید با طی مسیر اقامتگاه تا ایستگاه های اصلی از آنها استفاده کنید .

تاکسی تشریفاتتاکسی های تشریفات نیز ماشین های مشکی رنگی هستن که با ظاهر متفاوت خود زیبایی خاصی به خیابان های جزیره داده اند اتاق نشیمن شما در داخل ماشین از راننده با شیشه جدا شده و با بلند گو و میکروفنی که در بالای سرشما قرار گرفته با شما صحبت می شود . تاکسی های تشریفات ظرفیت بیشتری دارد و تا ۶ نفر می توانند سوار کنند . در کل کرایه ها تاکسی ها در کیش بالاست و اگر آگاهی خوبی در این زمینه نداشته باشید ممکن است در هزینه سفر دچار مشکل شوید پس توصیه می کنیم مطلب هزینه های مورد نیاز در سفر به کیش را بخوانید .

مینی بوس

مینی بوسمینی بوس ها در جزیره کیش همانند تاکسی های زرد رنگ در مسیرهای اصلی شهر حرکت می کنند و مزیت آنها نسبت به تاکسی ها در کرایه کمتر آنهاست بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر برای رفتن به مکان مورد نظر خود عجله ندارید برای کم کردن هزینه ها از مینی بوس نیز میتوانید استفاده کنید .