skip to Main Content

حمل و نقل عمومی در اصفهان

حمل و نقل عمومی در مشهد

گوشه گوشه اصفهان سرشار از زیبایی و جاذبه های تماشایی است و با توجه به وسعت این شهر وجود وسیله برای گشت و گذار در شهر ضروری است . سفر با ماشین شخصی به اصفهان در کنار تمام مزیت هایی که دارد با محدودیت طرح زوج و فرد روبه رو است و از این نظر بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی شهر اصفهان استفاده کنید. تنوع وسیله حمل و نقل در اصفهان بالاست و شما می توانید برای رفت و آمد در شهر از اتوبوس ، تاکسی، مترو، تاکسی های آنلاین و حتی دوچرخه و درشکه نیز در بعضی از مسیرها استفاده کنید. یکی از کارهایی که میتوانید برای استفاده از این وسایل در شهر اصفهان بکنید خرید اصفهان کارت است که از باجه های اتوبوسرانی قابل خریداری و شارژ کردن هستند.

اتوبوس

اتوبوس

اتوبوسرانی اصفهان به عنوان اولین سیستم حمل و نقل همگانی در سال 1320 فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1346 شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان با 20 دستگاه اتوبوس و 20 دستگاه مینی بوس تاسیس شد. در حال حاضر شرکت اتوبوسرانی اصفهان با بيش از 1600 دستگاه اتوبوس با متوسـط روزانه جابجایی 890000 نفر مسافر به یکی از سـامانه های موفق حمل و نقل درون شهری در سطح کشور تبدیل شده است. تمام اتوبوس های این شهر به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز هستند و همانطور که قبلا گفتیم بهتر است اگر قصد سوار شدن به آنها را دارید اصفهان کارت تهیه کنید.

تاکسی

تاکسی

در اصفهان تاکسی ها به چند نوع تاکسی ویژه فرودگاه، تاکسی مدارس، تاکسی بی سیم، تاکسی گردشگری، تاکسی ویژه پایانه های مسافربری و تاکسی های آنلاین تقسیم شده است تقریبا همه تاکسی های اصفهان به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز هستند و می‌توانید با استفاده از اصفهان کارت، هزینه آن را حساب کنید. درباره تاکسی های آنلاین، علاوه بر اسنپ و تپسی، شرکت درشکه نیز به ارائه خدمات تاکسی آنلاین می‌پردازد که از این نظر نیز کار شما راحت است چنانچه در مسیر مورد نظر شما تاکسی و اتوبوس و مترو نبود از هر جای شهر با تاکسی های آنلاین به راحتی و با سرعت میتوانید به مکان مد نظر خود بروید.

مترو

مترو

سازمان قطار شهري اصفهان در سال 1378 تأسيس شد و از اواسط سال 1380 شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر مترو شهر اصفهان در 4 خط فعالیت می کند که شامل خط شمال و جنوب در دو فاز، شرق و غرب و جنوب غربی است. توصیه میکنیم اگر به عنوان مسافر به شهر اصفهان سفر کرده اید بجای مترو از وسایل حمل و نقل رو زمینی استفاده کنید تا بیشتر از زیبایی های آن بهره مند شوید.

دوچرخه

دوچرخه

در شهر اصفهان خانه دوچرخه وجود دارد که در بعضی ایستگاه های مشخص دوچرخه به کسانی که از قبل در این خانه ثبت نام برای گرفتن دوچرخه انجام دادند داده می شود اگر دوست دارید نصف جهان را با دوچرخه بگردید توصیه میکنیم از قبل فرایند ثبت نام را طی کنید.

درشکه سواری

درشکه سواری

درشکه سواری میتواند تجربه متفاوت و منحصر به فرد شما در سفر به اصفهان باشد و هیجان سفرتان را بیشتر کند. در بعضی مسیرهای خاص مثلا دور تا دور میدان نقش جهان می‌توانید سوار درشکه شوید و از چشم اندازهای تاریخی اطراف و معاشرت با مردم بومی لذت ببرید.

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Back To Top