همانطور که میدانید مشهد پایتخت معنوی کشور و یکی از مقاصد پر گردشگر کشور است که سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر داخلی و خارجی از این شهر دیدن می کنند. با توجه به جمعیت ساکن در این شهر و گردشگر ورودی آن، امکاناتی در خصوص حمل و نقل عمومی در مشهد در نظر گرفته شده است که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

اتوبوس

سازمان وسایل نقلیه‌ی عمومی شهر مشهد اتوبوس های خود را در خطوط BRT، اتوبوس‌های تندرو، اتوبوس‌های درون‌شهری، اتوبوس‌های حومه و مینی‌بوس برای خدمت رسانی به مردم مشهد و مسافران در سطح شهر مشهد پخش کرده است. با این وجود شهر مشهد از نظر حمل و نقل عمومی با اتوبوس در سطح خوبی از ارائه خدمات قرار می گیرد و مسافران می توانند با استفاده از اتوبوس به تمامی نقاط شهر مشهد دسترسی داشته باشند.

تاکسیتاکسی مشهدحتما شما هم با قدم زدن در خیابان های مشهد متوجه تعداد تاکسی های مسافربری در این شهر شده اید. تاکسی های شهری مشهد تقریبا تمامی سطح شهر را پوشش داده اند و شما میتوانید بجای استفاده از ماشین شخصی از آنها استفاده کنید. استفاده از تاکسی برای حمل و نقل در مشهد چندین مزیت دارد: اینکه هزینه رفت و آمد و گشت و گذار در شهر مشهد با توجه به نرخ کرایه های مناسب تاکسی های آن کاهش می یابد و از طرفی به دلیل اعمال کردن محدودیت‌های ترافیکی مختلف در سطح شهر، به ویژه در مراسم و مناسبت‌های گوناگون، استفاده از تاکسی‌ها عاقلانه‌تر به نظر می‌رسد.

مترومترو مشهدیکی دیگر از روش‌های جابجایی در سطح شهر، متروی مشهد است. خطوط مترویی که برای این شهر در نظر گرفته‌اند، به مرور در حال بهره‌برداری هستند. با این وجود شما با استفاده از مترو می توانید به این مناطق دسترسی داشته باشید:
خط ۱ مترو مشهد: شرق و غرب مشهد را به هم می رساند و در نزدیکی حرم امام رضا نیز ایستگاه دارد. بوسیله این خط به راحتی می توانید به فرودگاه بین المللی مشهد، پارک جنگلی وکیل آباد، سه راهی طرقبه و شاندیز بروید.
خط ۲ مترو مشهد: این خط جدیدا بهره برداری شده است و شمال و جنوب شهر را به هم متصل می کند. بوسیله این خط می توانید به بلوار طبرسی، راه آهن، میدان شهدا و خیابان کوهسنگی بروید.

تاکسی های آنلاینتاکسی آنلایناخیرا بازار تاکسی های آنلاین مثل اسنپ در شهرهای پر رفت و آمدی مثل شهر مشهد نیز گسترش پیدا کرده است و مسافران را از داشتن ماشین شخصی برای گشت و گذار در شهر بی نیاز کرده است. این خبر خوبی برای مسافران و گردشگران است که به شهر مشهد سفر می کند آنها به راحتی می توانند به هر جای شهر با اسنپ مشهد دسترسی داشته باشند و از جاهای دیدنی مشهد بازدید کنند و بدون نیاز به کارت و یا پول نقد کرایه خود را حساب کنند.