حمل و نقل عمومی در شهر یزد شامل اتوبوس های شهری و تندرو، ون، دوچرخه، تاکسی و تاکسی های آنلاین است که شما در سفر به این شهر می توانید از این خدمات برای رفت و آمد استفاده کنید.

اتوبوس

اتوبوس یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در یزد است که بخاطر به صرفه بودن هزینه و دسترسی مناسب به نقاط مختلف شهر طرفداران خاص خودش را دارد. اگر به شهر یزد سفر کردید و قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی آن را دارید با پرداخت هزینه ای اندک می توانید از اتوبوس های این شهر که شامل اتوبوس های تندرو نیز می شود استفاده کنید. این اتوبوس ها از جدیدترین اتوبوس های موجود هستند و امکانات مناسبی دارند.

تاکسی

تاکسی های یزد نیز در درجه مطلوبی از ارائه خدمات قرار دارند و نسبت به اتوبوس هزینه بیشتر و البته سرعت بیشتری دارند. نرخ تاکسی ها بر اساس کیلومتر بوده و کلیه تاکسی ها دارای تاکسی متر هستند. در کل هزینه ای که باید برای آن ها پرداخت نمود مقرون به صرفه می باشد.

تاکسی های آنلاین

سیستم تاکسی های آنلاین به خوبی در شهر یزد پیشرفت کرده است و شما می توانید با نصب اپلیکیشن های اسنپ، تپسی، تاچ سی و آس از خدمات آنها استفاده کنید. استفاده از تاکسی های آنلاین در یزد برای کسانی که ماشین شخصی ندارند گزینه ای مناسب است چرا که در کمترین زمان ممکن تنها با داشتن اینترنت می توانند از هر نقطه این شهر به مکان مد نظر خود بروند.

دوچرخه

در گذشته شهر یزد به شهر دوچرخه ها معروف بود و مردم این شهر از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل شهری بسیار استقبال می کردند. بافت شهری یزد نیز با داشتن کوچه های باریک و تو در تو برای عبور و مرور دوچرخه مناسب است. امروزه نیز ایستگاه هایی برای اجاره و کرایه دوچرخه در شهر یزد ایجاد شده است.

ون

وَن ها نیز در برخی از خطوط اتوبوسرانی یزد در حال فعالیت هستند و نسبت به تاکسی ها گنجایش بیشتری دارند و مانند اتوبوس نیز در تمامی ایستگاه ها توقف ندارند.