یکی از چالش های سفر به شهر هایی که برای اولین بار به آنها سفر می کنیم برنامه ریزی است . برنامه ریزی برای سفر با توجه به بودجه فرد و علایق و اولویت های آن متفاوت است . همچنین اگر قصد سفر خانوادگی به کیش را داشته باشید اوضاع کمی متفاوت است و باید برنامه منعطف تری تدارک ببینید و سلیقه های اعضای خانواده را در آن دخیل کنید . ما در این جا سعی داریم یک برنامه سفر پنج روزه به کیش به شما پیشنهاد دهیم که در آن ساعت ورود و خروج و همچنین ساعت غذا و استراحت در نظر گرفته نشده تا امکان شخصی سازی آن بیشتر شود . در رابطه با جاذبه های پیشنهادی نیز شما میتوانید با توجه به سلیقه و ترجیح خودتان آن ها را حذف و یا جایگزین کنید .
در کنار این برنامه سفر آگاهی از بهترین زمان سفر به کیش نیز در برنامه ریزی سفر به کیش به شما کمک بیشتری خواهد کرد

روز اول

برای روز اول مجموعه ای از تفریحات آبی و تماشای دلفین ها در پارک آبی که برای خانواده ها بسیار مهیج است به همراه تماشای غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی و موتور سواری در پارک کشتی یونانی را برایتان در نظر گرفته ایم .

تفریحات آبی

تفریحات هیجان انگیز مثل : غواصی، جت اسکی، پاراسل، اسکی روی آب و ... که می‌توانید در مجتمع تفریحات دریایی تجربه کنید. همچنین در این مجتمع امکاناتی نظیر کافی‌شاپ، سالن ماساژ، فروشگاه لوازم شنا، سرویس‌های بهداشتی، دوش، انبار، اتاق غریق نجات و ... وجود دارد و شما می توانید بدون نیاز به حمل پول در ساحل با استفاده از مچ بندهای الکترونیکی تمام نیازهای خود را به‌منظور خرید رفع کنید.

پارک دلفین

پارک دلفین‌ها یکی از تفریحات مورد علاقه خانواده ها در سفر به کیش است در این بخش بخش شما شاهد گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایی مانند شیر دریایی و پنگوئن و دلفین‌های بازیگوش خواهید بود که با اشاره‌ی مربیان خود حرکات دیدنی را به نمایش در می‌آورند و اوقات لذت بخشی را در این پارک تجربه خواهید کرد .

کشتی یونانی

کشتی که در راه بازگشت به یونان در ساحل روستای باغو در جزیره کیش به گل نشست و امروزه به یکی از جاذبه های دیدنی کیش تبدیل شده است . و گرفتن عکس یادگاری با آن به خصوص هنگام غروب آفتاب از علایق مسافران جزیره است .

موتور سواری

همچنین شما می توانی در پارک کشتی یونانی موتور سواری کنید . موتورهای برقی که استفاده از آن بسیار ساده است و تجربه جدیدی برای شما محسوب می شود .

روز دوم

در روز دوم سفر نیمی از برنامه را به دیدن آثار تاریخی جزیره کیش اختصاص داده ایم با بازدید از شهر زیر زمینی کاریز و شهر باستانی حریره شروع می کنیم و با قدم زدن در اسکله بزرگ تفریحی و تفریحاتی مثل بولینگ و دوچرخه سواری برنامه روز دوم را کامل می کنیم .

شهر زیر زمینی کاریز

اما شهر زیر زمینی کاریز که در واقع قناتی با قدمت ۲۵۰۰ ساله است که روزگاری آب شیرین مردمان این منطقه را تامین می‌کرده، و حالا به شهر زیرزمینی شگفت‌انگیزی تبدیل شده که ویژگی های منحصر به فرد آن باعث شگفتی مسافران می شود .در این مجموعه راهروهای متعددی با معماری ظریف و نورپردازی زیبا خواهید گذشت و در گوشه و کنار دیواره‌های قنات، فسیل‌های زیبایی از گوش‌ماهی نظر شما را به خود جلب می‌کند. غرفه های صنایع دستی رستوران و چایخانه سنتی نیز از دیگر امکانات این شهر زیر زمینی است .

شهر باستانی حریره

شهر تاریخی حریره با قدمتی نزدیک به ۸۰۰ سال که روزگاری محل زندگی جمعیت کثیری بوده در کرانه‌ی دریا قرار گرفته است و از شهر های بسار مهم جزایر خلیج فارس بوده است که امروزه با اینکه تنها ویرانه هایی از آن باقی مانده است اما دیدن این مجموعه تاریخی همچنان برای عده ای از مسافران جذاب است .

اسکله بزرگ تفریحی

دسترسی مناسب این اسکله تفریحی باعث شده تا مسافران زیادی برای قدم زدن و یا قایق سواری به سمت آن بروند .شما در این اسکله می‌توانید آرامش و هیجان را با هم تجربه کنید . هیجان را با قایق‌های سواری و آرامش را با قدم زدن بر روی اسکله و تماشای انواع و اقسام ماهی‌های رنگارنگ و زیبا که در حال شنا هستند.
کلاب بولینگ مریم
در مجموعه تفریحی بولینگ مریم شما می توانید ورزش‌ها و تفریحاتی چون بیلیارد، بولینگ، بدنسازی، سونا، دنیای بازی و رستوران را در تجربه کنید .

روز سوم

روز سوم برنامه سفربه کیش ترکیبی از تفریح آبی مهیج در پارک آبی اوشن ، لمس فرهنگ و آداب و رسوم بومیان کیش در خانه مردم شناسی و تجربه لحظات شاد در جنگ شبانه کیش است .

پارک آبی اوشن

یکی از مهیج ترین تفریحات در سفر به جزیره کیش پارک آبی اوشن است که بزرگترین پارک ابی روباز در خاورمیانه است و بر اساس داستان راز قلعه خورشید طراحی شده است که هم برای آقایان و هم بانوان قابل استفاده می باشد .

خانه مردم شناسی کیش

در خانه‌ای با قدمت ۲۰۰ سال که در قدیمی‌ترین محله جزیره کیش قرار گرفته است، مجموعه‌ای از صنایع‌دستی و سنتی به‌منظور معرفی تاریخ و فرهنگ و نوع معیشت مردمان بومی کیش گردآوری شده است و بنای خانه با اتاق‌های متعددی که هر کدام کاربرد خاص خود را داشتند نمادی از اصالت مهمان‌نوازی مردمان کیش است.

جنگ شبانه

در جنگ های که شبانه در جزیره کیش برگزار می شود می توانید در کنار دیگر مسافران لحظات شاد و پر خاطره ای را تجربه کنید و خستگی روز را به در کنید .

روز چهارم

در روز چهارم برنامه سفر به کیش ، روز تقریبا خلوتی و آرامی خواهیم داشت و می خواهیم در جزیره قدم بزنیم و با بافت شهری جزیره آشنا شویم و در ادامه روز نیز به سراغ مراکز خرید در جزیره برویم .

روز پنجم

در روز پنجم نیز پس از شنا در پلاژهای مخصوص آقایان و خانم ها و صرف نهار و استراحت باز به سراغ مراکز خرید و خرید سوغاتی می رویم و سفر خود را به پایان می رسانیم .