روز اول

رود کارون

رود کارونروز اول را با تماشای کارون که مهمترین جاذبه طبیعی شهر اهواز است آغاز می کنیم . رودی که نقشی اساسی در تاریخ و سرنوشت اهواز داشت و خاطرات و رازهای زیادی از روزهای فراز و فرود اهواز در سینه خود دارد .

معین التجار

معین التجاربعد از قدم زدن در کنار رود کارون به سمت یکی از بناهای تاریخی در نزدیکی رود میرویم به اسم بنای معین التجار. این بنا که از زمان پادشاهی ناصرالدين شاه به جا مانده است روزگاری مکانی برای تخلیه بارکشتی های تجاری بوده که به سمت شوشتر می رفته اند. کاروانسرای معین التجار به عنوان یک اثر ملی نیز به ثبت رسیده است.

پل سفید

پل سفیدبعد از بازدید از کاروانسرای معین التجار باز هم به سمت کارون میرویم و اين بار میخواهیم بر روی پلی قدم بزنیم که نماد شهر اهواز است یعنی پل سفید. بدون شک حسی که از قدم زدن بر روی این پل که در سال 1315 ساخته شده است بسیار متفاوت خواهد بود.

دانشگاه سه گوش

دانشگاه سه گوشکم کم به سمت میدان راه آهن می رویم در مسیر دانشگاه سه گوش را خواهید دید که از معماری متفاوتی برخوردار است و کاربری متفاوتی در سال های اخیر داشته است. امروزه به خاطر تعمیرات امکان بازدید از این دانشگاه را ندارید و تنها می توانید فضای بیرونی آن را تماشا کنید اما بعد از گذر از دانشگاه سه گوش به پارک هجرت خواهید رسید که بهترین مکان برای خوردن آش و حلیم های جنوبی و دیدن ساختمان های قدیمی اهواز است.

کلیسا سورت مسروپ

کلیسا سورت مسروپدر عصر از کلیسای سورت مسروپ که مکان دعا و نیایش مسیحیان ساکن اهواز است دیدن می کنیم. این کلیسا با نمای سفید رنگ خود که نشان از پاکی دارد نظر بسیاری از مسافران شهر اهواز را به خود جلب می کند .

پل رنگین کمان

پل رنگین کمانو شب را در کنار پل رنگین کمان و زیبایی هایش به پایان میرسانیم. پلی که بزرگترین آبشار خاورمیانه را بر روی خود دارد و تلفیق نورها با آب رود کارون تصویر فوق العاده ای در ذهنتان ثبت می کند .

روزدوم

پل طبیعت کیانپارس

پل طبیعت کیانپارس


صبح روز دوم را با قدم زدن در پل طبیعت کیانپارس که دو پارک مهم در شهر را به هم وصل میکند شروع می کنیم و بعد وارد محله نیوساید می شویم نیوساید را که بخشی از ادارات و خانه‌های سازمانی شرکت نفت تشکیل می‌دهد، سال‌ها پیش، شبیه یکی از محله‌های لندن ساخته‌اند. نیوساید محله‌ای آرام، خلوت و زیبا با خانه‌های بزرگ ویلایی محصور با شمشاد است.

خانه ماپار

خانه ماپاربرای ادامه روز به سراغ یکی از خانه های قدیمی اهواز به نام خانه ماپار می رویم. حس و حال این خانه با دو نخل خمیده و حوض پرآب و هیاهو همیشگی اش شما را مجذوب خود خواهد کرد. همچنین شما می توانید در این خانه تاریخی غذاها و نوشیدنی های مختلفی سفارش دهید واز نمایشگاه هايي که در طول سال در آن برگزار می شود دیدن کنید.

لشگرآباد

لشگر آبادبعد از سپری کردن عصر در خانه ماپار راهی خیابان معروف و خوشمزه لشگر آباد می شویم. خیابانی که نمیتوان آن را از برنامه سفر به اهواز حذف کرد. در این خیابان انواع غذاهای محلی اهواز از حمیسه تا سمبوسه و فلافل های خوشمزه را میتوانید امتحان کنید و طعم فوق العاده آنها تا مدت ها در خاطرتان باقی خواهد ماند.

روز سوم

پارک آبی

پارک آبیبرای روز سوم از تفریح متفاوتی به اسم پارک آبی شروع خواهیم کرد. پارک آبی اهواز یا همان پارک «موج‌های آبی» که در سال ۱۳۹۱ افتتاح شده مجهز به چند استخر، رودخانه خروشان و سرسره آبی است. مارپیچ‌های ساده و تیوپی حال شما را حسابی سر جا می‌آورند و تفریحات آبی خاصی که برای کودکان طراحی شده قطعا روزی به یاد ماندنی را برای آنها رقم خواهد زد.

بازار کاوه

بازاری گرم، زنده، پرشور و پررنگ ،دقیقا همان حس و حالی را دارد که از اهواز انتظار دارید. بازار کاوه قدمتش به دوره‌ی پهلوی برمی‌گردد و محلی مناسب برای تهیه سوغاتی است. در اینجا بیشتر از هر چیز بوی ماهی و میگو تازه جنوب، ادویه‌های تند و ترشیجات به مشامتان می‌خورد و شاهد مغازه‌های فروش انواع خرما، ارده و شیره، حلوا شکری و حلوا ارده خواهید بود.

بازار امام

بازار امامچند قدمی از آنجا فاصله نگرفته‌اید که وارد بازار قدیمی و سرپوشیده امام خواهید شد. بازار امام یکی از دیدنی‌ترین بازارهایی است که تا به حال دیدید. اینجا جایی برای خرید، تماشای روزمرگی‌های مردم جنوب و البته پر از سوژه‌‌های ناب برای عکاسی است. با کمی پرس وجو می‌توانید مسیر مناسب برای رسیدن به بازار پاکستانی ها و از آنجا خیابان نادری را پیدا کنید.