همه ما در سفر به دنبال بهترین رستوران هستیم. عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد تا به یک رستوران لقب بهترین را بدهند. یکی از آنها فضای رستوران است. قطعا برای همه ما غذا خوردن در محیطی با چشم انداز عالی خوشایند است. در ادامه می خواهیم تعدادی از خاص ترین رستوران های دنیا را به شما معرفی کنیم که بخاطر فضای متفاوت رستوران لقب خاص را گرفته اند. با ما همراه باشید.

رستوران هوایی؛ دبی (Dinner in the sky)رستوران هواییرستوران Dinner in the sky در شهر دبی کشور امارات قرار دارد. این رستوران نه تنها یکی از خاص ترین رستوران های دنیا است بلکه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی نیز محسوب می شود. لذت غذا خوردن بین زمین و آسمان چیزی است که گردشگران دوست دارند دراین مکان تجربه کنند. این رستوران به صورت یک صفحه فلزی با یک رشته میز و تعدادی صندلی است که پس از نشستن روی صندلی و بستن کمربند به وسیله یک جرثقیل به ارتفاع 50 متر بالا برده می شود. محدودیت استفاده از این رستوران بر اساس شرایط آب و هوایی دبی تعیین می شود و معمولا از ماه نوامبر (آبان) تا می (اردیبهشت) آماده خدمت رسانی به مهمانان است.

رستوران غاری؛ ایتالیا (Grotta Palazzese Puglia)رستوران غاریاین رستوران درون غاری نمکی در کنار دریا ساخته شده است. این مکان مربوط به دوره نوسنگی است و تا سالها خالی از سکنه بوده است. تا اینکه در قرن 18 میلادی از مکانی برای برپایی مراسم به یکی از عجیب ترین رستوران های دنیا تبدیل شده است. این رستوران تنها در زمان هایی که دریا طوفانی نباشد خدمات ارائه می دهد.

رستوران زیر دریایی؛ مالدیو (Ithaa Undersea)رستوران زیر دریاییدر جزیره توریستی Alif Dhaal مالدیو یکی از خاص ترین رستوران های دنیا وجود دارد. رستورانی که علاوه بر غذا شما را به تماشای موجودات دریایی دعوت می کند و همین موضوع باعث جذابیت آن شده است. رستوران زیر دریایی مالدیو بخاطر شفافیت آب دید بسیار مناسبی به اطراف دارد و شما همزمان با میل کردن غذا، انواع موجودات دریایی و کوسه ها را تماشا می کنید. گفته می شود برای ساخت این رستوران خاص حدود 5 هزار دلار هزینه شده است و تنها گنجایش 14 نفر را دارد.

رستوران قصر یخی؛ فنلاند (Lumi Linna Snow Castle)

غذا خوردن در فضایی که تماما از یخ ساخته شده است برای هر کسی جذاب است. این رستوران خاص که به قصر یخی فنلاند معروف است در کنار هتلی به همین اسم قرار دارد. امروزه این رستوران به یکی از مکان های محبوب در این کشور تبدیل شده است. دمای داخل رستوران منفی 5 درجه است که لذت خوردن غذای گرم را بیشتر می کند. نکته جالب در مورد رستوران یخی فنلاند این است که هر سال بازسازی یا از نو ساخته می شود. چرا که بین ماه‌های ژانویه تا آوریل یخ‌ها آب می‌شوند.

رستوران صخره ای؛ سوئیس (Berggasthaus Aescher)رستوران صخره ایلذت غذا خوردن بر فراز کوه های آلپ چیزی است که همه ما دوست داریم برای یکبار هم که شده امتحان کنیم. رستوران صخره ای سوئیس مکانی است که به شما اجازه می دهد این لذت را تجربه کنید. برای رفتن به این رستوران لازم است ابتدا با تله کابین خود را به بلندای کوه های آلپ برسانید و سپس ادامه راه را پیاده روی کنید. به شما قول می دهیم چشم انداز رستوران باعث می شود اشتهایتان چند برابر و البته جیبتان خالی شود.

رستوران آبشار لاباسین؛ فیلیپین (LABASIN)رستوران آبشارتا به حال به این موضوع فکر کرده اید که زیر یک آبشار غذا بخورید؟ اگر تصور این موضوع برایتان جذاب است، پس بدانید در کشور فیلیپین و در دل طبیعت زیبای این کشور می توانید چنین تجربه ای را به دست آورید. رستوران آبشار لاباسین، رستورانی است منحصر به فرد و دیدنی که برای خوردن غذاهای خوش طعم فیلیپینی در آن باید وارد آب شده و در میان رودخانه ای زیبا و در کنار چشم انداز فوق العاده آبشار لاباسین غذایتان را نوش جان کنید.

رستوران هواپیما؛ آمریکا (Airplane Restaurant)رستوران هواپیماممکن است شما هم خاطره خوبی از غذا خوردن در هواپیما نداشته باشید اما اینبار موضوع کمی متفاوت است. قرار نیست در هنگام پرواز غذا بخورید بلکه وارد هواپیمایی می شوید که به رستوران تبدیل شده است. جالب است؟ اخیرا استفاده از هواپیماهای از کار افتاده بسیار رایج شده است که رستوران هواپیما در ایالت کلرادو آمریکا یکی از آنهاست. هواپیما مورد استفاده یک بوئینگ KG-97 است که برای سوخت‌رسانی به جت‌های نظامی در دهه ۱۹۵۰ استفاده می‌شد. این رستوران که در نزدیکی هتل رادیسون قرار دارد و گنجایش 42 مهمان را دارد.

رستوران درختی؛ تایلند ( The Dining Pod Koh Kood)رستوران درختیرستوران The Dining Pod Koh Kood یک رستوران تک میزه بالای درخت است که متعلق به برند Soneva می باشد. این رستوران از چوب درخت بامبو ساخته شده است و ویو بسیار جذابی به اطراف دارد. گارسون های این رستوران از طریق زیپ لاین از مهمان ها پذیرایی می کنند.

رستوران راک؛ زنگبار (The Rock Restaurant)رستوران راکرستوران راک یا رستوران صخره ای زنگبار یکی دیگر از خاص ترین رستوران های دنیاست. رستورانی زیبا در ساحل میچانوی که بر روی صخره ای در میان آب قرار گرفته و گفته می شود در گذشته محلی برای استراحت ماهیگیران محلی بوده است. البته فاصله این رستوران تا ساحل خیلی زیاد نیست و زمان‌هایی که سطح آب پایین رفته باشد، مسافران می‌توانند تا رستوران را پیاده‌روی کنند اما در هنگام بالا آمدن آب مجبور به استفاده از قایق‌ها هستند.

رستوران ال دیابلو؛ اسپانیا (EL DIABLO RESTAURANT)رستوران آتشفشانیهمیشه آشپزی در طبیعت جذاب است اما رستوران ال دیابلو به نحوی متفاوت از طبیعت برای درست کردن غذا کمک می گیرد. در این رستوران غذای شما مستقیما بر روی دهانه آتشفشان گریل می شود. پس اگر گذرتان به جزیره لانزروت اسپانیا افتاد حتما سری به رستوران آتشفشانی ال دیابلو بزنید. چرا که تجربه ای متفاوت به همراه چشم اندازی فوق العاده در انتظارتان است.

رستوران کلینیک؛ سنگاپور (clinic Restaurant)رستوران کلینیکشهر زیبا و توریستی سنگاپور نیز یکی دیگر از رستوران های خاص دنیا را در خود جای داده است که حال و هوایی بیمارستانی دارد. به محض وارد شدن در آن حس و حال بیمارستان به شما دست می دهد و غذاها درون ظروف اتاق عمل یا لوله های آزمایشگاهی سرو می شوند.

رستوران شیر؛بالی (Tsavo Lion Restaurant)رستوران شیردر پارک سافاری بالی همه چیز به معاشرت با حیوانات ختم می شود حتی غذا خوردن. رستوران شیر در بالی یکی از عجیب ترین رستوران های دنیا است که شما را دعوت می کند با پادشاه جنگل غذا بخورید! به این صورت که هنگام غذا خوردن شیرها را از پشت شیشه تماشا می کنید‌ و می توانید با آن ها سلفی هم بگیرید.

رستوران تخیلی؛ آلمان (Bagger)رستوراناگر اهل فیلم های علمی تخیلی هستید رستوران Bagger در نورنبرگ آلمان قطعا برایتان جذاب است. فضای این رستوران از فیلم های علمی و تخیلی الهام گرفته شده است. روی هر میز یک کامپیوتر قرار گرفته که به وسیله آن مهمان ها غذای خود را سفارش می دهند. پس از آماده شدن سفارش، غذا و نوشیدنی از طریق ریل فلزی روی میز فرود می آید!