از خودتون پرسیدید چه رویایی دارید ؟ چقدر رویاهاتون رو باور دارید ؟ برای رسیدن به رویاهاتون چیکار کردید ؟


با ارزش ترین چیزی که در زندگی می توانید داشته باشید، رویاهایتان هستند . این رویاها هستند که به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای می دهند . اگر دوست ندارید جزو آدمهایی باشید که فقط به این دنیا می آیند ، کار می کنند ، خانواده تشکیل می دهند و بعد هم از دنیا می روند ، پس رویا داشته باشید ، به رویاهایتان فکر کنید و مراقبشان باشید.


تابحال به این فکر کرده اید که بزرگترین اختراعات و اتفاقات دنیا که امروزه رقم خورده حاصل رویای یک نفر بوده است. مثلا هواپیما، تلفن همراه، رفتن به کره ماه، قهرمانی المپیک و غیره. راستی اگر آن آدم ها رویای خودشان را فراموش می کردند چه اتفاقی می افتاد؟


می دانید چرا خیلی از مردم سمت رویاهایشان نمی روند؟ چون می ترسند . آنها از شکست و نرسیدن به چیزی که در تصوراتشان هست می ترسند. آنها شرایط را همچون مانعی بر سر راه خود می بینند و از حرکت به سمت رویاهای خود هراس دارند. اما هستند آدم هایی که با تمام محدودیت ها ، سختی ها و مشکلات به سمت رویاهایشان رفتند و آنها را به واقعیت تبدیل کردند .

برادران امیدواربرادران امیدوارحتما نام برادران امیدوار را شنیده اید ،اولین جهانگردان ایرانی که رویای سفر و دیدن نادیدنی ها را داشتند و علیرغم تمام سختی ها و مشکلات در سال 1333 سفر خود را آغاز کردند. و طی ده سال با مردم در نقاط مختلف دنیا از قطب شمال و جنوب گرفته تا آفریقا دیدار کردند. این دو برادر در رابطه با رویای خود اینگونه عنوان کردند که ما دو برادر بودیم ، دو برادر با روحی پرشور و امیدوار و با اراده های استوار و تزلزل ناپذیر! زمانی که به سوی سرزمین های دور و ناشناخته می رفتیم ، به خوبی می دانستیم در آن راه همه چیز هست ، سختی هست ، مشکلات هست ، درد و ناراحتی و غم و اندوه هست، عذاب و شکنجه و حتی مرگ هم هست ، اما این دانسته ها به هیچ وجه نمی توانستند روح جوان ، شادمانه و مصمم ما را در هم بکوبند . چون ما پل های پشت سرمان را به تمامی ویران کرده بودیم و حالا دیگر فقط به آینده می اندیشیدیم .

انوشه انصاریانوشه انصاریاولین زن گردشگر فضایی که در 23 شهریور سال 85 به فضا سفر کرد و همواره از زمان کودکی در پی رسیدن به رویای خود بود. او عنوان می کند : از زمانی که دختر کوچکی بودم شب های تابستان محو تماشای ستارگان می شدم، آرزوی پرواز را در سر داشتم و دلم می خواست گردی کره‌ی زمین را از فضا ببینم و این رویا همیشه در قلب من زنده و انگیزه من برای موفقیتهای کاریم بود تا اینکه فرصتی پیش آمد که آرزویم را به واقعیت تبدیل کنم.

ملیکا بکائیملیکا بکائیملیکا بکائی دختر جهانگرد ایرانی که از سن 19 سالگی سفر کردن را آغاز کرد و به تنهایی خرج سفر خود را در خارج از کشور، از طریق کار داوطلبانه در مدارس، مزارع، کار با کودکان، ترجمه و… بدست می آورد. او معتقد است: باید رویاهای بزرگ داشت . منظورم از رویاهای بزرگ این است که بزرگ فکر کنیم. ایده های بزرگ تر از مرز فکریمان داشته باشیم و سعی کنیم همیشه فراتر از مکان و زمانی که هستیم زندگیمان را تصور کنیم و نگذاریم ترس از ایده پردازی ما را به زمان حال محدود کند.

جی. کی. رولینگجی کی رولینگنویسنده مجموعه رمان های هری پاتر که به معرفی نیاز ندارد. رولینگ که با رویای ستاره شدن شروع به نوشتن کرد راه سختی را پیش رو داشت. از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبود و مجبور بود فرزندش را به تنهایی بزرگ کند. دوازده ویراستار داستانِ او را رد کردند، به او توصیه کردند به دنبال کار دیگری باشد؛ چرا که کتاب‌های کودکان، چندان فروش خوبی ندارند. اما او از تلاش دست برنداشت، جنگید و رویای خود را به واقعیت تبدیل کرد .

مایکل جردنمایکل جردنمایکل جردن، مشهورترین بسکتبالیست جهان، صاحب اصلی و رئیس تیم بسکتبال «شارلوت هورنتز» است. او در زندگی حرفه‌ای خود مدال‌ها و مقام‌های بسیاری کسب کرده است. اما چیزی که مایکل جردن را به الگویی برای مردم تبدیل کرده این است که او تمام قدرت درونی خود را برای رسیدن به موفقیت به کار گرفته است و به رویای خود بعد از شکست های پیاپی رسیده است . مایکل می گوید : تو تیمِ بسکتبالِ دبیرستان قبولت نکردن؟ مشکلی نیست. بهترین و معروف‌ترین بازیکن بسکتبال همه‌ی اعصار شو. آسونه، اینطور نیست؟

می بینید رویای این آدمها در همان زمان برای خیلی ها ناممکن بود اما آنها به رویای خود باور داشتند و روی خودشان سرمایه گذاری کردند. درست است که آدم هایی که با رویاهایشان زندگی می کنند یه قدم جلوتر هستند اما این به معنی رسیدن به رویا و موفقیت نیست در واقع تفاوت رویایی که همیشه به شکل خیال باقی می ماند با رویای سالم یا همان چشم انداز، این است که رویای خوب همیشه به شما سمت و سو میدهد و در شما شوقی ایجاد می کند که شما را به حرکت به سوی خواسته هایتان وا می دارد اما خیال پردازی صرفا در ذهن است و به عمل تبدیل نمی شود . برای اینکه رویاهایتان به حقیقت بپیوندد باید سعی کنید رویاهای واقعی داشته باشید ، رویاهایی که به واقعیت نزدیک تر هستند و می توانید برای آنها برنامه ریزی درستی انجام دهید . باید به آن‌ها باور داشته باشید و اولین قدم را بردارید. تا زمانی که اولین قدم برداشته نشود، آرزوها در شکل یک رویای دست نیافتنی باقی می‌مانند. لازم نیست که به دنبال قدم‌های بزرگ و مؤثر باشید. همچنین منتظر نمانید تا همه شرایط مهیا شود و سپس شما برای رسیدن به رویاها تلاش کنید. در مسیر رسیدن به رویاهایتان خوش بین باشید، از شکست نترسید و اگر زمین خوردید قوی تر از قبل بلند شوید و به راهتان ادامه دهید .


یادتان باشد که به اندازه تمام آدم های دنیا رویا برای محقق شدن وجود دارد به شرطی که اراده شما هم به اندازه رویاهایتان بزرگ و قوی و ترس هایتان کوچک باشد . در راه رسیدن به رویاهایتان به قدم های بزرگی احتیاج ندارید مسیرهای پر فراز و نشیب با قدمهای کوچک هم طی می شود فقط کافیست قدم های محکمی بردارید آن وقت است که رویاهایتان را زندگی می کنید .