کرونا، سفر و مراقبت!

این بار چمدون شما رو به سفر نکردن دعوت میکنه

اساسا زندگی بدون سفر کردن و دیدن جاهای مختلف یه چیزیش کمه، اون هم یه چیز خیلی مهم و اساسی! با سفر هم به خودمون کمک میکنیم و هم به جامعه پر و بال میدیم. اما یه وقت هایی پیش میاد که لازمه برای خودمون و منافع جامعمون از سفر کردن پرهیز کنیم.

چمدون همیشه شما رو دعوت به سفر میکرده اما امروز ازتون میخوایم که برای یه مدت سفرها رو کنسل کنید. تا هم از بیماری خودتون و عزیزاتون در امان بمونید و هم از پخش شدن بیشتر بیماری جلوگیری کنید.

این مشکل هم بالاخره دیر یا زود تموم میشه، مهمه که کنار هم و برای هم برای رفع شدن زودترش تلاش کنیم و یکی از مهم ترین کارهایی که ازمون بر میاد اینه که تا میتونیم فقط تو خونه هامون بمونیم و بهداشت رو بیشتر از همیشه رعایت کنیم.

کنار هم از این پیچ پرخطر هم میگذریم و بعدش روزگاری پر از سفر و خاطره و تجربه منتظرمونه.

راستی اگر از چمدون بلیط خریدید و میخواید کنسلش کنید همکارای ما آماده ان تا نهایت همکاری برای راحت تر شدن فرایند استرداد بلیط شما انجام بدن. چمدون این بار از استرداد بلیط های شما خوشحال میشه.
خوشبختانه با همکاری سازمان هواپیمایی کشور قرار شده شرکت های هواپیمایی هم تو این موضوع به مسافران کمک کنن. تا این لحظه ایرلاین های ماهان، ایران ایرتور، قشم، کیش و زاگرس اعلام کردن که با شرایط مشخصی بدون جریمه بلیط های خریداری شده ی مسافران رو استرداد میکنن. فقط یادتون باشه طبق دستور سازمان هواپیمایی کشور چندتا شرط برای استرداد کامل وجه وجود داره:

  1. بلیط رو باید قبل از 6 اسفند (زمانی که به شکل سراسری و مکررا توصیه شده بود که سفر نکنید) خریده باشید
  2. بلیط شما باید برای بعد از تاریخ 6ام اسفند باشه
  3. حتما باید قبل از زمان پرواز درخواست استردادتون رو اعلام کنید

البته بعضی از ایرلاین ها شروطی رو برای انتهای بازه هم در نظر گرفتن، مثلا اگر پرواز ماهان برای بعد از 15 فروردین 99 رزرو کرده باشید و بخواید استرداد بکنید مطابق حالت عادی جریمه میشید ولی برای قبل از 15 فروردین به شرط برقراری سه مورد بالا میتونید بدون جریمه بلیطتون رو کنسل کنید.
یادتون باشه اگر استرداد رو قبل از پرواز اعلام نکنید جریمه شما با حالت عادی فرقی نداره و ممکنه هیچ وجهی استرداد نشه!

هر سوالی که داشتید میتونید با پشتیبانی چمدون تماس بگیرید تا برای استرداد بلیط راهنماییتون کنیم.