skip to Main Content

عجیب ترین چیزهایی که مسافران با خودشان به فرودگاه برده اند

عجیب ترین وسایل کشف شده در فرودگاه

اگرتجربه سفر با هواپیما را داشته باشید حتما از قسمت بازرسی و رد شدن چمدان ها از دستگاهی که توانایی تشخیص وسایل مختلف را دارد، باخبرید. بدون شک از این موضوع هم اطلاع دارید که حمل برخی از اشیا با هواپیما ممنوع است و در این خصوص لیستی از اشیا ممنوعه در هواپیما وجود دارد. با وجود در دسترس بودن همچین لیستی اما همچنان ماموران فرودگاه از گذشته تا کنون شاهد حمل وسایل عجیب و غریبی بودند که در فرودگاه کشف شده اند. در این مطلب قصد داریم از عجیب ترین وسایل کشف شده در فرودگاهای دنیا بگوییم. با ما همراه باشید.

کبوتر

کبوتر

در سال 2016 در فرودگاه آلمان ماموران فرودگاه ۶ کبوتر که در جعبه های کفش‌ جاسازی شده بود، در چمدان یک مرد ۵۰ ساله پیدا کردند. شاید با خود فکر کنید چرا باید کبوتر با خود حمل کند اما آن کبوترها کبوتر معمولی نبودند، گونه های ازبکی کمیابی بودند که هرکدام حدود 200 دلار قیمت داشتند. جالب است بدانید این مسافر از ترفند جالبی برای مشکوک نشدن ماموران فرودگاه استفاده کرده بود. او روی چمدان برچسبی زده بود که نوشته بود این چمدان متعلق به یک مسافر معلول است. اما نقشه او موفقیت آمیز نبود و به جرم قاچاق حیوانات بدون مجوز دستگیر شد.

مرده متحرک

یکی از عجیب ترین چیزهایی که در فرودگاه توسط ماموران کشف شده جسد مردی بود که همراهانش قصد داشتند آن را روی ویلچر با خود داخل کابین ببرند. این مادر و دختر که قصد داشتند انگلیس را به مقصد آلمان ترک کنند جسد پدر خانواده را روی ویلچر گذاشتند و یک عینک دودی نیز بر چشمانش زدند. اما ماموران فرودگاه به بی حرکت بودن فرد روی ویلچر شک کردند و پس از بازرسی متوجه شدند که او مرده است.

همبرگر با لاک پشت زنده

همبرگر با لاک پشت

از موارد عجیب دیگری که مسافران قصد حمل کردنش با هواپیما را داشتند لاک پشتی بوده که در نان همبرگر مخفی شده بود. ماموران هنگام رد شدن کیف آقای لی از دستگاه متوجه دست و پا دار بودن همبرگر درون کیفش شدند. این مرد کره ای که نمی توانست از لاک پشت خانگی خود دور شود تصمیم گرفت تا آن را بین نان همبرگر و مخلفاتش مخفی کند.

۱۰ مار سمی

در سال 2007 در فرودگاه بین المللی آتلانتا اتفاق عجیبی افتاد. مردی از کره جنوبی در چمدانش شیشه ها و بطری های پر شده از مارهای سمی مرده را حمل می کرد که توسط نیروهای امنیتی فرودگاه دستگیر شد. اینکه قصد این مرد از حمل این موجودات مرده چه بود هنوز هم مشخص نیست.

گلوله توپ

گلوله توپ

داستان از این قرار بود که یک غواص هنگام بازدید از یک کشتی قدیمی غرق شده در دریا یک گلوله توپ پیدا کرد و تصمیم گرفت آن را در چمدانش بگذارد و با خود به خانه اش ببرد. نیروهای امنیتی فرودگاه که متوجه این موضوع شدند احتمال منفجر شدن آن را دادند و به خاطر این موضوع تمام ۳۰۰ نفر مسافر پرواز را مجددا بازرسی کردند.

بدن آیفونی

در سال ۲۰۱۴ نیروهای امنیتی فرودگاه متوجه چیز عجیبی در قسمت کنترل مسافران شدند. یک مرد ۹۴ گوشی آیفون را به بدن بسته بود و قصد داشت آن ها را به قیمت بالایی در مقصد به فروش برساند.

رتیل

رتیل

احتمالا با شنیدن این داستان می توانید تعجب ماموران فرودگاه اسکیپول آمستردام را درک کنید وقتی به کیفی که زن و مرد آلمانی با خود حمل می کردند مشکوک شدند. در این کیف ۲۰۰ کیسه شامل رتیل های کمیابی بود که آنها از سفر خود به آمریکای جنوبی با خود آورده بودند.

شوکر

شوکر

در فرودگاه ورمونت وسیله ای شبیه به رژ لب در کیف دستی یکی از مسافران خانم توجه ماموران را جلب کرد. بعد از بررسی آنها متوجه شدند این وسیله لوازم آرایش نیست بلکه یک شوکر با ۳۵۰۰۰۰ ولت بود.

نوزاد زنده

نوزاد در چمدان

در فرودگاه بین المللی شارجه زمانی که یک زوج قصد داشتند تا به امارات سفر کنند دستگاه اشعه ایکس فرودگاه یک بچه را داخل چمدان شناسایی کرد. داستان از این قرار بود که آنها برای گرفتن ویزا برای فرزندشان باید دو روز صبر می کردند و از آنجایی که عجله داشتند تصمیم گرفتند تا نوزادشان را در کیف دستی قرار دهند و آن را به صورت مخفیانه وارد هواپیما کنند اما به جرم در معرض خطر قرار دادن سلامت کودک و تلاش برای قاچاق دستگیر شدند.

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top