غذاهای سنتی بندرعباس بدون شک یکی از لذت های سفر شما خواهند بود. دور از ذهن نیست اگر بگوییم غذاهای محلی بندرعباس می تواند یکی از دلایل اصلی شما برای سفر به این شهر باشد. کافی است یکبار طعم غذاهای محلی بندرعباس را بچشید تا غذا دلیل اصلی شما برای سفر دوباره به این شهر باشد. غذاهایی که به دلیل مراودات فرهنگی این بندر با مردم کشور هند پر از چاشنی و طعم است. طعم متفاوت غذاهای محلی بندرعباس به ذائقه بسیاری از گردشگران خوش می آید و حتی شکم کردی در این بندر جزو تفریحات برخی مسافران است که بعید نیست بعد از آشنایی با غذاهای سنتی بندرعباس شما هم جزو این گروه از مسافران قرار بگیرید.

مهیاوه

مهیاوه یکی از محبوب ترین غذاهای محلی بندرعباس است که البته هم به عنوان وعده غذایی استفاده می شود هم به عنوان سس در کنار غذاهای دیگر. این خوراک از ماهی های کوچک خشک و پودر شده مثل سادین با نمک و آب تهیه می شود که درون خمره ریخته می شود و زیادی نگهداری می شود و در آخر ادویه های تندی به آن اضافه می شود که آن را به سسی لذیذ تبدیل می کند. بسیاری از مردم بومی مهیاوه را به عنوان یک وعده در صبحانه میل می کنند.

هواری

اگر تجربه سفر به جزیره قشم و کیش را داشته باشید حتما بین غذاهای محلی اسم هواری میگو یا ماهی را شنیده اید. اما زادگاه اصلی این غذای خوشمزه بندرعباس است. پس اگر قصد دارید تا طعم بی نظیر مخلوط ماهی یا میگو با سبزیجات معطر، ادویه، سیر، رب و برنج را امتحان کنید حتما هواری را در لیست غذاهایی که باید در بندرعباس تجربه کنید قرار دهید. قول می دهیم پشیمان نشوید.

بلالیت

بلالیت یکی دیگر از غذاهای محلی بندرعباس است که طعمی شیرین دارد و بیشتر در وعده صبحانه یا به عنوان عصرانه میل می شود. این غذای خوشمزه از ماکارونی رشته ای نازک به همراه هل، شکر، گلاب، زعفران، روغن و گاهی شیره خرما تهیه می شود و علاوه بر طعم لذیذ مقوی نیز هست.

زیبون

اگر به دنبال تجربه طعمی متفاوت و در عین شکم سیر کن در بندرعباس هستید زیبون یکی از بهترین گزینه ها است. برای درست کردن این غذای خوشمزه ابتدا ماهی و سیب زمینی را به صورت جداگانه سرخ می کنند و در ظرفی دیگر پیاز، ادویه، گوجه خورد شده و گرد لیمو عمانی را تفت می دهند و سپس سیب زمینی را به آن اضافه می کنند. پس از آماده شدن مواد آن را همراه برنج آبکش شده دم می کنند و البته با این تفاوت که از نان محلی به نام تموشی برای ته دیگ استفاده می کنند.

عنکاس ماهی

می رسیم به غذای محبوب دل مردم جنوب کشور یعنی عنکاس! باید طعم متفاوت این غذا را تجربه کنید تا دلیل علاقه مردم به این غذا را متوجه شوید. غذایی که درست کردنش کار راحتی نیست. برای تهیه عنکاس ابتدا ماهی مرکب را برش می دهند و به مدت ده روز در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار می دهند تا کاملا خشک شود بعد گوشت ماهی خشک شده را کباب می کنند و آن را به صورت کوبیده شده بر سر سفره می آورند. طعم این غذا با لیمو تازه یا خاک خرما بی نظیر می شود.

موفلک

موفلک از جمله غذاهای محلی معروف بندرعباس است که ماده اصلی آن ماهی است. مردم بندرعباس برای درست کردن ایت غذای لذیذ ابتدا ماهی را به همراه پیاز سرخ می کنند. بعد مقداری گندم را تفت می دهند تا رنگش قهوه ای شود و مخلوط ماهی و پیاز را به آن اضافه می کنند و اجازه می دهند تا دم بکشد. ادویه هندی راز خوشمزگی این غذاست. پس از آن غافل نشوید.

برنج دیشو

اگر شما هم اهل چشیدن طعم های متفاوت هستید پیشنهاد می کنیم در سفر به بندرعباس از چشیدن برنج دیشو غافل نشوید. برای پخت این غذا برنج را با مخلوط آب و شیره خرما دم می کنند. به همین دلیل رنگ برج قهوه ای و طعمش شیرین است. البته این روش طبخ برنج باعث می شود این غذا خاصیت زیادی داشته باشد. پس از اینکه برنج آماده شد آن را به همراه ماهی سرخ شده سرو و نوش جان می کنند.