وقتی صحبت از سفر به اصفهان می شود ذهن همه ما بیش از هرچیزی به سمت نقش جهان زیبا، سی و سه پل و دیگر جاذبه های تاریخی اصفهان یا زاینده رود و کوه صفه و بقیه جاذبه های طبیعی اصفهان می رود. اما نصف جهان چیزهای خیلی بیشتری هم برای ارائه دارد. اگر اهل تفریحات غیر از بازدید از این جاذبه ها هستید، خبر خوب این است که گزینه های خیلی خوبی هم برای مسافران اصفهان و هم خود ساکنین اصفهان موجود است. در این مطلب قصد داریم به چند فعالیت و تفریح جذاب در اصفهان بپردازیم:

یک روز زیبا در پارک جنگلی ناژوانپارک ناژوانپارک جنگلی ناژوان، دومین میراث طبیعی اصفهان بعد از زاینده رود و ریه ی این شهر بزرگ است. در پارک جنگلی ناژوان علاوه بر فضا برای یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه در طبیعتی زیبا می توانید از تله سیژ، پارک آبی و موزه های طبیعی و .. نیز دیدن کنید.

خرید، فودکورت و تفریح در سیتی سنترستی سنترتا پیش از شروع به کار ایران مال سیتی سنتر اصفهان بزرگترین مرکز خرید ایران و خاورمیانه بود. مرکز خریدی عظیم که در 7 طبقه و زمینی به مساحت 600 هزار متر مربع در جنوب شهر اصفهان و نزدیکی جاده شیراز احداث شده است. مجموعهٔ قلب شهر اصفهان شامل ۷ طبقه است. از این ۷ طبقه، دو طبقه به صورت پارکینگ مسقف با ظرفیت ۵۵۰۰ اتومبیل است. اولین طبقهٔ تجاری آن شامل فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار و طبقات دوم و سوم شامل واحدهای تجاری است و دو طبقه آخر شامل مجموعه سینمایی، سالن چند منظوره، فود کورت و سالن‌های مختلف. سومین شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار نیز در این مجتمع قرار دارد. این مجتمع دومین مرکز خرید بزرگ ایران پس از ایران مال تهران و هفتمین مرکز خرید بزرگ دنیا است. برای خرید کردن در اصفهان به راحتی می توانید در سیتی سنتر هرچیزی که نیاز داشته باشید را پیدا کنید.

شهر رویاهاشهر رویاهابرای تجربه ی تفریحات مهیج و متنوع در یک شهربازی بسیار بزرگ و کامل می توانید روی شهر رویاها یا دریم لند اصفهان حساب باز کنید. در سال 88 و با همکاری شهرداری اصفهان و یک شرکت چینی پروژه ای عظیم در زمینی به مساحت 170 هزار متر مربع شروع شد. در سال 93 پروژه ای که ادعا میشد بزرگترین شهربازی خاورمیانه خواهد بود تکمیل و افتتاح شد. در آن سالها برای تکمیل این پروژه 60 میلیارد تومان هزینه انجام شد.
دریم لند اولین شهربازی کشور در سطح بین المللی است که با بیش از 90 وسیله بازی یا تفریح می تواند یک روز کامل شما را مشغول کند. دنیای زیر آب، شبیه سازی سفر به فضا، سالن بازی های کامپیوتری، شهر واژگون، ترن هوایی و … همگی از تفریحات بی نظیر دریم لند هستند.

باغ پرندگان اصفهانباغ پرندگاندر باغ پرندگان اصفهان می توانید به مشاهده ی زیبایی های بیش از 900 پرنده از 130 گونه متفاوت باشید. این باغ در سال 1375 افتتاح شد و خیلی زود به یکی از جاذبه های دوست داشتنی اصفهان تبدیل شد. همچنین در نزدیکی این باغ می توانید از باغ خزندگان اصفهان هم دیدن کنید و با انواع مختلفی از گونه های خزنده آشنا شوید.

آکواریوم اصفهانآکواریومآکواریم اصفهان یکی دیگر از جاذبه های پارک ناژوان است که در نزدیکی زاینده رود قرار گرفته است. این آکواریوم بزرگ 33 تونل 5 تا 10 متری داشته و محل زندگی بیش از 6500 گونه آبزی است. همچنین بزرگی آکواریم باعث شده امکان غواصی هم در آن وجود داشته باشد.