ممکن است شما هم قصد رفتن به شهراهواز را داشته باشید و از طرفی بالا رفتن هزینه های سفر یکی از دغدغه های مهم برایتان محسوب شود. در اینجا بحث برآورد هزینه و مدیریت هزینه در سفر به شما کمک می کند . ما در این مطلب سعی داریم هزینه های حدودی که شما در سفر به اهواز لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنید .

هزینه سفر با هواپیما

هزینه سفر با هواپیمااگر ساکن پایتخت هستید ، با توجه به فاصله زمینی طولانی تهران تا اهواز یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به اهواز سفر هوایی است . از اکثر فرودگاه های کشور پرواز مستقیم به اهواز انجام می شود اما تعداد پروازها از فرودگاه های شهرهای مختلف متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید تا از روزهایی که پرواز به اهواز صورت می گیرد باخبر شوید. اما هزینه بلیط پرواز به اهواز با توجه به شهر مبدا و زمان سفر و ایرلاین انتخابی شما متفاوت خواهد بود . هزینه بلیط تهران اهواز حدودا بین 200 تا 800 هزار تومان است و برای اینکه بتوانید بلیط ارزان تهران اهواز را بخرید لازم است به زمان خرید بلیط دقت کنید و از خرید بلیط در اواخر هفته و ایام پیک سال خودداری کنید .

هزینه سفر با قطار

هزینه سفر با قطارگزینه دوم برای سفر به شیراز که به نسبت سفرهوایی ارزانتر است اما مدت زمان بیشتری در مسیر هستید قطار است . با احتساب سرعت متوسط شما با قطار از شهر تهران تا اهواز حدود 15 ساعت در راه هستید و هزینه بلیط قطار شما برای رفتن به اهواز با توجه به مبدا سفر شما و نوع قطار متفاوت خواهد بود. بری مثال هزینه بلیط قطار تهران اهواز با قطار های چهار ستاره حدودا 120 هزار تومان و سه ستاره 90 هزار تومان است .
هزینه سفر با اتوبوس
گزینه دیگر سفر زمینی برای سفر به اهواز استفاده از اتوبوس است . اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس استفاده کنید . هزینه بلیط اتوبوس در مسیر تهران اهواز بین 60 تا 120 هزار تومان است .

هزینه سفر با ماشین شخصی

هزینه سفر با ماشینو اما گزینه آخر سفر به اهواز استفاده از ماشین شخصی است که با توجه به مبدا سفر شما میتواند بهترین یا بدترین گزینه برای سفر به شیراز باشد . اگر مبدا سفر شما شهر تهران است و طولانی بودن مسیر و هزینه بنزین اذیتتان نمی کند سفر با ماشین شخصی با عبور از شهرهایی همچون قم، اراک ، بروجرد، خرم آباد ، دزفول و شوش همراه با لذت و هیجان خواهد بود .

هزینه اقامت در اهواز

هزینه اقامتهزینه اقامت در شهراهواز با توجه به نوع اقامت شما متفاوت خواهد بود . با توجه به اولویت های شما در انتخاب اقامتگاه ، هزینه پرداختی برای اقامت در اهواز متفاوت خواهد بود .

هتل های لوکس و پنج ستاره

اگر محدودیت بودجه ندارید و میخواهید اقامت لوکس و بی نظیری را در اهواز تجربه کنید هتل پنج ستاره پارس انتخاب مناسبی است که هزینه اقامت در این هتل از 550 هزار تومان شروع می شود .

هتل های چهار ستاره

اگر بودجه شما میزان متوسطی دارد و می خواهید با هزینه ی کمتری نسبت به هتل 5 ستاره در هتلی مقرون به صرفه تر ولی با امکانات در حد هتل 5 ستاره اقامت داشته باشید میتوانید هتل نیشکر اهواز را انتخاب کنید که هزینه یک شب اقامت در این هتل به طور متوسط 450 هزار تومان است .

اقامتگاه های ارزان

اگر بودجه شما کم است و نیاز به امکانات خاصی در هتل ندارید می توانید از هتل های سه ستاره و دو ستاره در اهواز با هزینه کمتر استفاده کنید .

هزینه حمل و نقل در اهواز

هزینه حمل و نقلاگر با ماشین شخصی به اهواز سفر نکرده اید می توانید برای رفت و آمد در شهر از وسایل نقلیه عمومی اهواز استفاده کنید . وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و مترو اهواز که در حال بهره برداری کامل است . اما هزینه مربوط به حمل و نقل عمومی که نرخ ثابت به اضافه میزان مسیرو توقف شما بستگی دارد و معمولا هزینه زیادی نیست .

هزینه غذا

هزینه غذایکی از جذاب ترین بخش های سفر به اهواز می تواند خوردن غذاهای سنتی اهواز و خوراکی های خوشمزه آن باشد . در رابطه با هزینه های غذا در سفر به اهواز نمیتوان مقدار مشخصی عنوان نمود . همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما در سفر دارد . اما توصیه ما به شما این است که با توجه به بودجه مدنظر خود در این باره تصمیم گیری کنید و رستوران های با کیفیت را انتخاب کنید که تجربه لذت بخشی از سفر به اهواز برایتان رقم بزند .

هزینه خرید در اهواز

با توجه به صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه در شهر اهواز احتمالا شما هم با قدم زدن در بازارهای اهواز هوس خرید کردن می کنید . بنابراین به شما توصیه میکنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید .

سخن نهایی

پیش بینی هزینه سفر به اهواز به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود ، نیازها و اولویت های خود در سفر هزینه ای متفاوت خواهد داشت . ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به شهر اهواز به شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به اهواز خاطره ای به یادماندنی بسازید .