از آنجایی که هر کدام از ما ممکن است برای یکبار هم که شده هوس سفر به بندرعباس را کنیم و از طرفی بحث هزینه های سفر نیز یکی از دغدغه های اصلی ما محسوب می شود. ما تصمیم گرفتیم تا در این مطلب هزینه های حدودی که شما برای سفر به بندرعباس لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنید. یادتان باشد سفری لذت بخش است که در عین مدیریت هزینه ها از آن لذت هم ببرید پس به بهانه سفر ارزان کیفیت را فدای کمیت نکنید.

هزینه سفر با هواپیما

اگر برای سفر به بندرعباس با مشکلی همچون مسیر طولانی مواجه هستید یا به هر دلیلی قصد دارید تا در کمترین زمان ممکن به این شهر برسید بهترین گزینه بلیط هواپیما بندرعباس است‌. با توجه به اهمیت تجاری و بازرگانی شهر بندرعباس از بیشتر فرودگاه های کشور پرواز مستقیم به بندرعباس انجام می شود اما تعداد پروازها از فرودگاه های شهرهای مختلف متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید تا از روزهایی که پرواز به بندرعباس صورت می گیرد باخبر شوید. اما هزینه ای که بابت پرواز به بندرعباس می پردازید با توجه به شهر مبدا و زمان سفر و ایرلاین انتخابی شما متفاوت خواهد بود. برای مثال هزینه بلیط هواپیما تهران بندرعباس حدودا بین ۷۰۰ تا 1 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما بندرعباس را با قیمتی بهتر خریداری کنید لازم است به زمان خرید بلیط دقت کنید. به طور کلی اواخر هفته و روزهای تعطیل قیمت بلیط هواپیما تهران بندرعباس نسبت به اواسط هفته و ایام غیر تعطیل بیشتر است. بنابراین برای خرید بلیط ارزان بندرعباس در صورت امکان از خرید بلیط در اواخر هفته و قبل از تعطیلات خودداری نمایید. البته در این زمان ها هم امکان خرید بلیط با قیمت مناسب وجود دارد به شرطی که خرید را به لحظات آخر موکول نکنید و حداقل دو هفته زودتر بلیط خود را رزرو کنید.
هزینه سفر با قطار

هزینه سفر با قطار

گزینه بعدی برای سفر به بندر عباس که به نسبت سفرهوایی ارزانتر است و این روزها بخاطر قیمت مناسب نسبت به بلبط هواپیما و امکان رزرو کوپه بسیار طرفدار پیدا کرده است، قطار است. بلیط قطار نسبت به بلیط هواپیما گزینه مقرون به صرفه تری است اما مدت زمان بیشتری در مسیر هستید. هزینه بلیط قطار هم درست مانند بلیط هواپیما برای رفتن به بندرعباس با توجه به مبدا سفر شما و نوع قطار متفاوت خواهد بود. برای مثال قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس از ۱۵۰ هزار تومان تا 490 هزار تومان است.

هزینه سفر با اتوبوس

گزینه دیگر سفر به بندرعباس استفاده از اتوبوس است. استفاده از اتوبوس برای سفر به بندر عباس با توجه به مبدا سفر شما می تواند بهترین و یا بدترین گزینه باشد. اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست یا دانشجو هستید و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس برای سفر به بندرعباس استفاده کنید. هزینه بلیط اتوبوس بندرعباس نیز با توجه به مبدا سفر شما متفاوت خواهد بود برای مثال قیمت بلیط اتوبوس تهران بندرعباس حدود ۲۵۰ هزار تومان است.

هزینه سفر با ماشین شخصی

و اما گزینه آخر سفر به بندرعباس استفاده از ماشین شخصی است که باز هم با توجه به مبدا سفر شما میتواند بهترین یا بدترین انتخاب برای سفر به بندرعباس باشد. اگر مبدا سفر شما شهری در فاصله زیاد از بندرعباس است و طولانی بودن مسیر و هزینه بنزین اذیتتان نمی کند، سفر با ماشین شخصی با عبور از شهرهای دیگر می‌تواند سفرتان را همراه با لذت و هیجان کند.

هزینه اقامت در بندرعباس

شهر بندرعباس اقامتگاه های مختلفی برای ارائه خدمات به مسافران دارد از هتل های لوکس چند ستاره گرفته تا اقامتگاه بومگردی و خانه مسافر. بنابراین مسافران بابت انتخاب اقامتگاه در بندرعباس دستشان باز است و این موضوع در کنترل هزینه های مربوط به اقامت نیز موثر است و هر فرد می تواند با توجه به بودجه خود برای رزرو اقامتگاه در این شهر اقدام کند.

هتل های لوکس و پنج ستاره

اگر محدودیت بودجه ندارید و میخواهید اقامت لوکس و بی نظیری را در بندرعباس تجربه کنید، هتل های پنج ستاره ای همچون هتل هرمز و هتل هما انتخاب مناسبی است که هزینه اقامت در این هتل ها از ۷۰۰ هزار تومان برای رزرو یک اتاق تا ۳ میلیون و 200 هزار تومان برای سوئیت هایش است.

اقامتگاه های ارزان

اگر بودجه شما کم است و زیاد قصد ماندن در هتل و استفاده از امکانات هتل را ندارید ما اقامتگاه های مقرون به صرفه ای مثل هتل آپادانا، هتل ناز و هتل فروغ را با متوسط هزینه 300 هزار تومان به ازای یک شب به شما پیشنهاد می کنیم.

هزینه حمل و نقل در بندرعباس

اگر با ماشین شخصی به بندرعباس سفر نکرده اید نگران رفت و آمد در داخل شهر نباشید. وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و تاکسی می تواند شما را از داشتن ماشین شخصی برای گشت و گذار در بندرعباس بی نیاز می‌کنند. هزینه حمل و نقل عمومی بندرعباس مانند هر شهر دیگری بر اساس نرخ ثابت به اضافه میزان مسیرو توقف تعیین می شود و معمولا هزینه هنگفتی نیست و به راحتی از پسش بر می آیید.

هزینه غذا

یکی از جذاب ترین بخش های سفر به بندرعباس بدون شک خوردن غذاهای محلی و میان وعده ها و خوراکی های خوشمزه است که از این نظر بهشت شکم گردها است. در بندرعباس رستوران ها و کافی شاپ های مختلفی با سطح خدمات عالی و فضای مدرن و سنتی به مسافران خدمت رسانی می کنند. در رابطه با هزینه های غذا در بندرعباس نمی توان مقدار مشخصی عنوان نمود. همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما و رستورانی که انتخاب می‌کنید دارد. اما خیالتان راحت قیمتی که بابت این غذاها پرداخت می کنید نسبت به کیفیت و طعمی که تجربه می کنید نسبت به شهرهای بزرگ و پر گردشگر بسیار معقول است.

بازدید از جاذبه های گردشگری

همانطور که میدانید بندرعباس جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که بیشتر آن ها ناشی از طبیعت و جغرافیای این منطقه است و بازدید از آن ها هزینه ای برای شما نخواهد داشت. اما برای بازدید از برخی از جاذبه های گردشگری این شهر باید هزینه ورود بپردازید اما نگران هزینه ورودی به این مکانها نباشید چرا که بسیار جزئی است.

هزینه خرید در بندرعباس

با توجه به وجود بازارهای محلی و مراکز خرید مختلف در بندرعباس احتمالا شما هم هوس خرید کردن می کنید. قیمت اجناس در بندرعباس معمولا در برخی ایام مانند جشنواره خرید که در دی ماه برگزار می شود شامل تخفیفات خوبی می شود. برای مثال در ماه اسفند اجناس زمستانی و در ماه شهریور نیز اجناس تابستانی تخفیف بسیار خوبی را شامل می شوند. به طور کلی هزینه خرید در بندرعباس را نمی توان به طور قطعی مشخص کرد. بنابراین به شما توصیه میکنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید و در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید.