با توجه به افزایش سفر به جزیره کیش در سالیان گذشته و همچنین بالا رفتن هزینه های سفر یکی از دغدغه های مهم هر فرد برای سفر به جزیره کیش بحث برآورد هزینه و مدیریت هزینه در سفر به این جزیره است . ما در این مطلب سعی داریم هزینه های حدودی که شما در سفر به کیش لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برنامه ریزی کنید .

هزینه های سفر به کیش

هزینه سفر با هواپیما

فرودگاه کیشاگر ساکن شهرهای شمالی غربی ، شرقی ، مرکزی و یا پایتخت نشین هستید یکی از بهترین گزینه برای سفر به کیش سفر هوایی است . به دو دلیل : یک اینکه مسیر طولانی است و با هواپیما میتونید زودتر به مقصد برسید و دوم اینکه بخشی از مسیر رسیدن به جزیره کیش آبی است و معضلات مربوط به خود را دارد . از اکثر فرودگاه های کشور پرواز مستقیم به کیش انجام می شود و خبر خوب اینکه اگر ساکن تهران هستید هر روز هفته می توانید به جزیره کیش سفر کنید اما تعداد پروازها از سایر شهرها متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید. اما هزینه بلیط پرواز به کیش با توجه به شهر مبدا و زمان سفر و ایرلاین انتخابی شما متفاوت خواهد بود .

هزینه سفر با قطار

قطار کیشگزینه دوم برای سفر به کیش که به نسبت سفرهوایی ارزانتر است اما مدت زمان بیشتری در مسیر هستید قطار است . شما میتوانید از شهر مد نظر خود مثلا تهران تا بندرعباس را با قطار بروید و بعد مسیر بندرعباس تا بندر گناوه تا چارک را طی کنید و از آنجا تا کیش را با کشتی های مسافربری برید . هزینه بلیط قطار شما برای رفتن به بندرعباس با توجه به مبدا سفر شما و نوع قطار متفاوت خواهد بود .

سفر با اتوبوس

اتوبوسگزینه دیگر سفر زمینی برای سفر به کیش استفاده از اتوبوس است که باز باید مسیری مانند قطار را طی کنید یعنی ابتدا به بندرعباس بروید و از آنجا راهی بندر گناوه و یا چارک شوید و از آنجا از مسیر آبی وارد کیش شوید . اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس استفاده کنید .

سفر با ماشین شخصی

سفر با ماشینو اما گزینه آخر سفر به جزیره کیش استفاده از ماشین شخصی است . مسیر تهران تا بندرعباس را با ماشین طی میکنید و پس از رسیدن به بندرعباس راهی بندر چارک شده و از آنجا با لندی گراف در حالی که سوار بر ماشین خودتان هستید مسیر بندرچارک تا کیش را طی خواهید کرد . بجز هزینه بنزین و حمل ماشین با لندی گراف که حدودا 200 هزارتومان است شما باید مبلغی را نیز بابت عوارض ورود به جزیره کیش پرداخت کنید . اما در مجموع سفر با ماشین شخصی هزینه کمتری نسبت به سفر با هواپیما دارد و اگر از سختی های مسیر طولانی در کنار خانواده لذت ببرید این گزینه متفاوت و جذابی برای سفر به جزیره خواهد بود . با وجود ماشین شخصی در جزیره نیز دیگر نیازی به هزینه های اضافی برای گرفتن تاکسی و گشت و گذار در جزیره نخواهید داشت . اما به یاد داشته باشید قوانین راهنمایی و رانندگی مخصوصی در جزیره اعمال می شود که بهتر است قبل از سفر نسبت به آنها آگاهی داشته باشید .

هزینه اقامت در جزیره کیش

اقامت کیشپس از محاسبه هزینه های مربوط به وسیله حمل و نقل تا جزیره نوبت به اقامت می رسد . تنوع هتل های کیش و اقامتگاه های مختلف آن، این فرصت را در اختیار مسافران قرار داده تا با توجه به بودجه خود بتوانند اقامتگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند .

هتل های پنج ستاره

12 ویژگی بارز هتل های پنج ستاره کیش ، تنوع اتاق ، نماي عالی ، نزدیکی به مراکز خرید ، سرگرمی های متنوع ، رستوران های مختلف با تنوع غذایی بالا است که همه این ها هزینه بیرون رفتن از هتل برای غذا خوردن و هزینه تاکسی را کاهش می دهد دو ویژگی برجسته این هتل ها هستند حدود هزینه اقامت در هتل‌های 5 ستاره برای هر شب، از 800 هزارتومان تا 2300000 هزار تومان است که در هتل های مختلف و در زمان های مختلف این قیمت کمتر یا بیشتر از این است . البته ممکن است درصد تخفیف‌های خوبی در فصل‌ها و موقعیت‌های مختلف بر روی قیمت‌ها اعمال شود؛ که امکان اقامت را برای افراد با بودجه‌های کم‌تر نیز فراهم میکند .

هتل های چهار ستاره

هتل های چهار ستاره در کیش معمولا تفاوت زیادی با هتل های پنج ستاره ندارند و تنها تفاوتشان در امکانات خیلی جزئی است ولی تفاوت قیمت فاحشی بین هزینه اقامت در هتل های پنج ستاره و چهارستاره است بنابراین اگر میخواهید از امکانات لوکس ولی با قیمتی متعادل تر استفاده کنید هتل های چهارستاره انتخاب مناسبی است . حدود هزینه اقامت در هتل‌های 4 ستاره برای هر شب از 250 تا 1500000تومان است و این رنج قیمت در هتل های مختلف و در زنان های مختلف متفاوت خواهد بود .

هتل های سه ستاره

با اینکه اقامت در هتل های سه ستاره جزو اقامت های اقتصادی محسوب می شود اما در بین هتل های کیش تفاوت چندانی بین هزینه اقامت در هتل های سه ستاره و چهارستاره نیست چه بسا ممکن است یک هتل سه ستاره دسترسی مناسب تری نسبت به یک هتل چهارستناره داشته باشد بنابراین توصیه ما به شما این است که تنها تعداد ستاره را مد نظر قرار ندهید و با در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر اقدام به رزرو کنید . حدود قیمت هتل های یک تا سه ستاره برای هر شب بین 250 تا1000000 تومان است .

هزینه اقامت در آپارتمان و سوئیت

اما همیشه لازک نیست در سفر به کیش در هتل اقامت داشته باشید مخصوصا وقتی سفر خانوادگی با تعداد نفرات زیاد می روید سوئیت ها و آپارتمان های اجاره ای گزینه خیلی مناسبی برای آسایش و مدیریت هزینه های شما هستند که با توجه به محل قرار گیری و ظرفیت و امکانات هزینه ای معادل 250 تا 600 هزارتومان دارند البته این هزینه در ماه های مختلف سال متغیر است .

هزینه حمل و نقل در داخل جزیره

حمل و نقل کیشهنگام ورود به جزیره کیش اگر ماشین شخصی همراهتان نباشد و قصد اجاره ماشین در جزیره را نداشته باشید می توانید از تاکسی و اتوبوس استفاده کنید . در جزیره کیش دو نوع تاکسی مشاهده می کنید که تاکسی های سفید تاکسی دربست و تاکسی های زرد تاکسی خطی هستند که هر کدام نرخ مخصوص به خود را دارند . نرخ تاکسی های زرد در جزیره با توجه به میزان مسافت طی شده متفاوت است برای مثال نرخ تاکسی های اختصاصی در ورودی شهر حدودا 7500 و ورودی فرودگاه حدودا 20 هزار تومان و ورودی نوار ساحلی حدودا 25 هزار تومان که به ازای هر کیلومتر اضافه در این مسیرها هزارتومان به کرایه ها اضافه می شود و نرخ کرایه ها در شب نیز کمی افزایش پیدا می کند و نرخ کرایه تاکسی های خطی نیز به ازای هر نفر حدودا2000 تومان و توقف در هر ایستگاه 500 تومان هر چه مسیر شما طولانی تر باشد کرایه نیز افزایش پیدا خواهد کرد . اما نرخ اتوبوس به ازای هر نفر حدودا1500 تومان است .

هزینه غذا

هزینه غذاجزیره کیش به واسطه تعداد زیاد مسافر در طول سال از لحاظ خدمات رفاهی مثل هتل و رستوران روز ب روز پیشرفت می کند و هم اکنون رستوران های زیادی با سطح بالایی از خدمات و استانداردهای روز دنیا در حال ارائه خدمات به مسافران هستند بنابراین برای پیدا کردن رستوران خوب در کیش به زحمت نخواهید افتاد و با کمی جستجو می توانید بهترین رستوران های کیش را پیدا کنید .
اما لازم نیست تمامی وعده های خود را در رستوران های کیش با هزینه های گزاف میل کنید در کنار رستوران ها لوکس کیش رستوران های معمولی و تهیه غذا با ظاهر نه چندان فریبنده اما کیفیت غذای بالا حس رضایت به شما خواهد داد. در رابطه با هزینه های غذا در سفر به کیش نمیتوان مقدار مشخصی عنوان نمود . همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما در سفر دارد . اما توصیه ما به شما این است که با توجه به بودجه مدنظر خود در این باره تصمیم گیری کنید و از غذاهای دریایی در جزیره کیش غافل نشوید و کیفیت غذا را در اولویت قرار دهید .

هزینه تفریحات در کیش

تفریحات کیشیکی از جذابیت های سفر به کیش برای مسافران تفریحات متنوع است تفریحاتی که برخی از آنها را تنها میتوان در کیش تجربه کرد و همین موضوع باعث شده تا مسافران حداقل یکی از این تفریحات را در سفر به کیش تجربه کنند بنابراین لازم است از قبل هزینه ای را برای این قسمت از سفر کنار بگذارید . برای آشنایی بیشتر با تفریحات کیش و هزینه هر کدام از آن ها توصیه می کنیم توضیحات مربوط به تفریحات جذاب جزیره کیش را بخوانید .

هزینه خرید در کیش

مرکز خرید کیشطبیعی است که با وجود مراکز خرید فراوان در کیش شما نیز هوس گشت و گذار در پاساژها و مراکز خرید را بکنید بنابراین به شما توصیه میکنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید البته امروزه اجناس موجود در مراکز خرید کیش از نظر قیمت تفاوت چندانی با سایر شهرها ندارد بنابراین توصیه میکنیم عجله نکنید و در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید . اما برای اینکه خرید مطلوبی داشته باشید لازم است مراکز خرید کیش را بشناسید که ما به شما خواندن مطلب زیر را توصیه می کنیم .
بازارها و مراکز خرید کیش

سخن نهایی


پیش بینی هزینه سفر به کیش به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود ، نیازها و اولویت های خود در سفر هزینه ای متفاوت خواهد داشت . ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به جزیره کیش به شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به جزیره کیش خاطره ای به یادماندنی بسازید .