skip to Main Content

برای رفتن به کیش چقدر پول لازم داریم[آپدیت 1401]

هزینه سفر به کیش

آخرین به روز رسانی این مطلب در فروردین ماه 1401 انجام شده است.

با توجه به افزایش سفر به جزیره کیش در سالیان گذشته و همچنین بالا رفتن هزینه های سفر، یکی از دغدغه های مهم هر فرد برای سفر به جزیره کیش بحث برآورد هزینه و مدیریت هزینه در سفر به این جزیره است. ما در این مطلب سعی داریم هزینه های حدودی که شما در سفر به کیش لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برنامه ریزی کنید. توجه داشته باشید که هزینه های گفته شده در هر قسمت قیمت حدودی در نیمه اول سال 1401 است که با توجه به زمان سفر شما و اولویت های شما در سفر ممکن است تغییر کند. در کنار خواندن این مطلب شما می توانید برای محاسبه هزینه های اقامت و رفت و آمد به کیش از چرتکه چمدون استفاده کنید.

هزینه های سفر به کیش

هزینه سفر با هواپیما

پرواز کیش

اگر ساکن شهرهای شمالی، غربی، شرقی، مرکزی و یا پایتخت نشین هستید یکی از بهترین گزینه برای سفر به کیش سفر هوایی است. به دو دلیل : یکی اینکه مسیر طولانی است و با هواپیما می توانید زودتر به مقصد برسید و دوم اینکه بخشی از مسیر رسیدن به جزیره کیش آبی است و معضلات مربوط به خود را دارد. از اکثر فرودگاه های کشور پرواز مستقیم به کیش انجام می شود و خبر خوب اینکه اگر ساکن تهران هستید هر روز هفته می توانید به جزیره کیش سفر کنید. هزینه سفر هوایی به کیش از شهر تهران بین 350 تا 1 میلیون و 400 هزار تومان متغیر است و به زمان سفر شما بستگی دارد. اما در رابطه با سفر از شهرهای دیگر به جزیره کیش باید بگوییم تعداد پروازها و هم چنین هزینه بلیط هواپیما کیش متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید. هم چنین شما می توانید برای خرید بلیط ارزان تهران کیش به سایت چمدون مراجعه کنید.

هزینه سفر با قطار

قطار کیش

گزینه دوم برای سفر به کیش که به نسبت سفرهوایی ارزانتر است اما مدت زمان بیشتری در مسیر هستید قطار است. شما می توانید از شهر مد نظر خود مثلا تهران تا بندرعباس را با قطار بروید و بعد مسیر بندرعباس تا چارک را با وسایل حمل و نقل عمومی طی کنید و از آنجا با کشتی های مسافربری به جزیره کیش برید. هزینه بلیط قطار شما برای رفتن از تهران به بندرعباس حدود 170 هزار تومان برای قطارهای 3 ستاره و 450 هزارتومان برای قطارهای 4 ستاره است. بعد از رسیدن به بندرعباس باید با وسایل حمل و نقل عمومی به بندر چارک بروید. کرایه تاکسی از بندرعباس تا بندر چارک بین 600 تا 750 هزار تومان و کرایه اتوبوس از بندرعباس تا چارک 100 تا 130 هزارتومان است. هزینه بلیط کشتی از بندر چارک تا کیش نیز حدود 45 تا 90 هزارتومان است.

هزینه سفر با اتوبوس

اتوبوس کیشگزینه دیگر سفر زمینی برای سفر به کیش استفاده از اتوبوس است که باز باید مسیری مانند قطار را طی کنید یعنی ابتدا به بندرعباس بروید و از آنجا راهی بندر چارک شوید. سپس با قایق و از مسیر آبی وارد کیش شوید. هزینه بلیط اتوبوس تهران به بندرعباس 250 هزار تومان برای صندلی وی آی پی تخت خواب شو است که و بعد از آن نیز باید هزینه سفر تا بندر چارک و از آنجا سفر با قایق یا کشتی تا جزیره کیش را پرداخت کنید. اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس استفاده کنید.

هزینه سفر با ماشین شخصی به کیش

سفر با ماشین شخصی

چگونه از بندرعباس به کیش برویم

و اما گزینه آخر سفر به جزیره کیش استفاده از ماشین شخصی است. مسیر تهران تا بندرعباس را با ماشین طی می کنید و پس از رسیدن به بندرعباس راهی بندر چارک شده و از آنجا با لندی گراف در حالی که سوار بر ماشین خودتان هستید مسیر بندرچارک تا کیش را طی خواهید کرد. علاوه بر هزینه بنزین و حمل ماشین با لندی گراف که در حدود 700 تا 1 میلیون و 200هزار تومان متغیر می باشد، باید هزینه ورود ماشین به جزیره کیش را نیز بپردازید که حدود 350 هزار تومان می‌‌باشد توجه داشته باشید که این مبلغ برای 5 روز می باشد. اگر قصد داشته باشید بیشتر در جزیره بمانید، به ازای هر روز اضافه تر، می بایست مبلغ 70 هزار تومان پرداخت کنید.
ظرفیت مجاز افراد حاضر در خودرو برای سفر به کیش همان عددی می باشد که در مشخصات کارت ماشین نوشته شده است. در مجموع اگر از سختی های مسیر طولانی در کنار خانواده لذت ببرید سفر با ماشین شخصی گزینه متفاوت و جذابی برای سفر به جزیره خواهد بود. با وجود ماشین شخصی در جزیره نیز دیگر نیازی به هزینه های اضافی برای گرفتن تاکسی و گشت و گذار در جزیره نخواهید داشت. اما به یاد داشته باشید قوانین راهنمایی و رانندگی مخصوصی مثل بوق نزدن، تمیز بودن خودرو، داشتن معاینه فنی، سوار نکردن سرنشین اضافه و بستن کمربند و … در جزیره اعمال می شود که بهتر است قبل از سفر نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

هزینه اقامت در جزیره کیش

اقامت در کیشپس از محاسبه هزینه های مربوط به وسیله حمل و نقل تا جزیره نوبت به اقامت می رسد. تنوع هتل های کیش و اقامتگاه های مختلف آن، این فرصت را در اختیار مسافران قرار داده تا با توجه به بودجه خود بتوانند اقامتگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

هتل های پنج ستاره

ویژگی بارز هتل های پنج ستاره کیش: تنوع اتاق، نماي عالی، نزدیکی به مراکز خرید، سرگرمی های متنوع، رستوران های مختلف با تنوع غذایی بالا است که همه این ها هزینه بیرون رفتن از هتل برای غذا خوردن و هزینه تاکسی را کاهش می دهد. حدود هزینه اقامت در هتل‌های 5 ستاره برای هر شب، از 800 هزارتومان تا 2 میلیون و 600 هزار تومان است که در هتل های مختلف و در زمان های مختلف این قیمت کمتر یا بیشتر از این است. البته ممکن است درصد تخفیف‌های خوبی در فصل‌ها و موقعیت‌های مختلف بر روی قیمت‌ها اعمال شود؛ که امکان اقامت را برای افراد با بودجه‌های کم‌تر نیز فراهم می کند.

هتل های چهار ستاره

هتل های چهار ستاره در کیش معمولا تفاوت زیادی با هتل های پنج ستاره ندارند و تنها تفاوتشان در امکانات خیلی جزئی است ولی تفاوت قیمت فاحشی بین هزینه اقامت در هتل های پنج ستاره و چهارستاره است بنابراین اگر می خواهید از امکانات لوکس ولی با قیمتی متعادل تر استفاده کنید هتل های چهارستاره انتخاب مناسبی است. حدود هزینه اقامت در هتل‌های 4 ستاره برای هر شب از 800 هزارتومان تا حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان است و این رنج قیمت در هتل های مختلف و در زمان های مختلف متفاوت خواهد بود.

هتل های سه ستاره

با اینکه اقامت در هتل های سه ستاره جزو اقامت های اقتصادی محسوب می شود اما در بین هتل های کیش تفاوت چندانی بین هزینه اقامت در هتل های سه ستاره و چهارستاره نیست چه بسا ممکن است یک هتل سه ستاره دسترسی مناسب تری نسبت به یک هتل چهارسناره داشته باشد بنابراین توصیه ما به شما این است که تنها تعداد ستاره را مد نظر قرار ندهید و با در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر اقدام به رزرو کنید. حدود قیمت هتل های یک تا سه ستاره برای هر شب بین 380 تا 800 هزار تومان است.

هزینه اقامت در آپارتمان و سوئیت

اما همیشه لازم نیست در سفر به کیش در هتل اقامت داشته باشید مخصوصا وقتی سفر خانوادگی با تعداد نفرات زیاد می روید، سوئیت ها و آپارتمان های اجاره ای گزینه خیلی مناسبی برای آسایش و مدیریت هزینه های شما هستند که با توجه به محل قرار گیری و ظرفیت و امکانات هزینه ای معادل 300 تا 800 هزارتومان دارند البته این هزینه در ماه های مختلف سال متغیر است.

هزینه حمل و نقل در داخل جزیرههنگام ورود به جزیره کیش اگر ماشین شخصی همراهتان نباشد و قصد اجاره ماشین در جزیره را نداشته باشید می توانید از تاکسی و اتوبوس و دوچرخه استفاده کنید. در جزیره کیش دو نوع تاکسی مشاهده می کنید که تاکسی های سفید تاکسی دربست و تاکسی های زرد تاکسی خطی هستند که هر کدام نرخ مخصوص به خود را دارند. هزینه حمل و نقل با تاکسی در کیش به این صورت است: نرخ ورودی کلیه‌ مسیرها برای تاکسی‌ها 13 هزارتومان، فرودگاه 32 هزار تومان ورودی نواحی غربی به کلیه نقاط شهر 37 هزارتومان، و برای پیمایش تا ۷ کیلومتر به‌ ازای هرکیلومتر 1 هزار و 300 تومان و بیش از آن هرکیلومتر 1 هزار و 500 تومان تعریف و تصویب شد.

نرخ کرایه تاکسی های خطی نیز برای مسیرهای مشخص به این صورت است: هزینه رفت و آمد از بازار مرجان به مقاصد میدان ساحل 5 هزار و 500 تومان، شهرک‌ صدف و مروارید و میدان‌خلیج‌فارس 6 هزار تومان ، ترمینال 6 هزار و 500 تومان و بندرگاه 7 هزار تومان و فازهای A و F و بیمارستان 8 هزار تومان است .

از مبداء میدان آرین نیز به مقاصد: میدان غدیر و لارک 5 هزار و 500 تومان، میدان هرمز و بیمارستان 6 هزار تومان، میدان خلیج‌فارس و بندرگاه و کمپ‌صبا 6 هزار و 500 تومان، شهرک صدف و بازارمروارید 7 هزار تومان، سه‌راه‌پردیس و میدان آبشار 7 هزار و 500 تومان و بازار مرجان 8 هزار تومان تعیین شد.

نرخ هاي كرايه از ایستگاه هایپرمارکت به مقصد میدان‌پرواز و شهرک رز و دهکده ساحلی 6 هزار و 500 تومان و به پارک آبی اوشن و بالعکس 7هزارتومان و به ساختمان دانشگاه آزاد و بالعکس8 هزارتومان اعلام شده است .

اما نرخ هزینه اتوبوس در جزیره کیش به ازای هر نفر در مسیرهای کوتاه 3 هزار و 500 تومان و در مسیرهای بلند 5 هزارتومان است.

به طور کلی هزینه اجاره دوچرخه در جزیره کیش به ازای هر ساعت 45 هزار تومان، اجاره خودرو به طور متوسط روزانه 3 تا 3 میلیون و 200 هزار تومان و استفاده از تاکسی بین 100 تا 200 هزار تومان هزینه دارد.

هزینه غذا

غذا کیشجزیره کیش به واسطه تعداد زیاد مسافر در طول سال از لحاظ خدمات رفاهی مثل هتل و رستوران روز به روز پیشرفت می کند و هم اکنون رستوران های زیادی با سطح بالایی از خدمات و استانداردهای روز دنیا در حال ارائه خدمات به مسافران هستند بنابراین برای پیدا کردن رستوران خوب در کیش به زحمت نخواهید افتاد و با کمی جستجو می توانید بهترین رستوران های کیش را پیدا کنید.
اما لازم نیست تمامی وعده های خود را در رستوران های کیش با هزینه های گزاف میل کنید در کنار رستوران ها لوکس کیش رستوران های معمولی و تهیه غذا با ظاهر نه چندان فریبنده اما کیفیت غذای بالا حس رضایت به شما خواهد داد. در رابطه با هزینه های غذا در سفر به کیش نمیتوان مقدار مشخصی عنوان نمود. همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما در سفر دارد. اما به طور کلی می توان گفت هزینه غذا در کیش از حدود 40 هزارتومان برای وعده های سبک مثل سیب زمینی و املت آغاز می شود و به ازای غذاهای دریایی و انواع کباب ها تا 500 هزار تومان هم می رسد. توصیه ما به شما این است که با توجه به بودجه مدنظر خود در این باره تصمیم گیری کنید و از غذاهای دریایی در جزیره کیش غافل نشوید و کیفیت غذا را در اولویت قرار دهید.

هزینه تفریحات در کیش

تفریحات کیش


یکی از جذابیت های سفر به کیش برای مسافران تفریحات متنوع است تفریحاتی که برخی از آنها را تنها می توان در کیش تجربه کرد و همین موضوع باعث شده تا مسافران حداقل یکی از این تفریحات را در سفر به کیش تجربه کنند بنابراین لازم است از قبل هزینه ای را برای این قسمت از سفر کنار بگذارید. برای آشنایی بیشتر با تفریحات کیش و هزینه هر کدام از آن ها توصیه می کنیم توضیحات مربوط به تفریحات جذاب جزیره کیش را بخوانید. اما به طور کلی هزینه تفریحات در کیش از 40 هزارتومان برای دوچرخه سواری آغاز شده و تا 3 میلیون و 500 هزار تومان برای اجاره کشتی خصوصی نیز می رسد. پس همه چیز بستگی به انتخاب شما دارد. برای مثال یک تفریح آبی معمولی در جزیرع کیش مثل بنانا 100 هزارتومان و فلای بورد که تفریح مورد علاقه بسیاری از مسافران است 400 هزار تومان است.

هزینه خرید در کیشطبیعی است که با وجود مراکز خرید فراوان در کیش شما نیز هوس گشت و گذار در پاساژها و مراکز خرید را بکنید بنابراین به شما توصیه می کنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید البته امروزه اجناس موجود در مراکز خرید کیش از نظر قیمت تفاوت چندانی با سایر شهرها ندارد بنابراین توصیه می کنیم عجله نکنید و در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید. اما برای اینکه خرید مطلوبی داشته باشید لازم است مراکز خرید کیش را بشناسید که ما به شما خواندن مطلب بازارها و مراکز خرید کیش را توصیه می کنیم.

سخن نهایی

پیش بینی هزینه سفر به کیش به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود ، نیازها و اولویت های خود در سفر هزینه ای متفاوت خواهد داشت. ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به جزیره کیش، به شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به جزیره کیش خاطره ای به یادماندنی بسازید.

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Back To Top