با توجه به اینکه شیراز یکی از مقاصد پرطرفدار و پربازدید در ایام مختلف سال است و از طرفی بالا رفتن هزینه های سفر یکی از دغدغه های مهم برای مسافران محسوب می شود و در اینجا بحث برآورد هزینه و مدیریت هزینه در سفر به افراد کمک می کند . ما در این مطلب سعی داریم هزینه های حدودی که شما در سفر به شیراز لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنید .

هزینه سفر با هواپیما

هزینه سفر با هواپیمااگر ساکن پایتخت هستید با توجه به فاصله زمینی طولانی تهران تا شیراز یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به شیراز سفر هوایی است . از اکثر فرودگاه های کشور پرواز مستقیم به شیراز انجام می شود اما تعداد پروازها از فرودگاه های شهرهای مختلف متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید تا از روزهایی که پرواز به شیراز صورت می گیرد باخبر شوید. اما هزینه بلیط پرواز به شیراز با توجه به شهر مبدا و زمان سفر و ایرلاین انتخابی شما متفاوت خواهد بود .هزینه بلیط تهران شیراز حدودا بین 200 تا 600 هزار تومان است و برای اینکه بتوانید بلیط ارزان تهران شیراز را بخرید لازم است به زمان خرید بلیط دقت کنید و از خرید بلیط در اواخر هفته و ایام پیک سال مثل تعطیلات نوروز خودداری کنید .

هزینه سفر با قطار

هزینه سفر با قطارگزینه دوم برای سفر به شیراز که به نسبت سفرهوایی ارزانتر است اما مدت زمان بیشتری در مسیر هستید قطارشیراز است . با احتساب سرعت متوسط شما با قطار حدود 18 تا 20 ساعت در راه هستید و هزینه بلیط قطار شما برای رفتن به شیراز با توجه به مبدا سفر شما و نوع قطار متفاوت خواهد بود. می توانید از قطارهای لوکس فدک ، نور و پلور که خدمات لوکس و متنوع و طبیعتا با قیمت بالاتری ارائه می دهند استفاده کنید و یا برای کاهش هزینه ها و دریافت خدمات متوسط قطارهای سه ستاره را انتخاب کنید .

هزینه سفر با اتوبوس

هزینه سفر با اتوبوسگزینه دیگر سفر زمینی برای سفر به شیراز استفاده از اتوبوس است . اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس استفاده کنید . هزینه بلیط اتوبوس در مسیر تهران شیراز بین 60 تا 100 هزار تومان است .

هزینه سفر با ماشین شخصی

هزینه سفر با ماشین شخصیو اما گزینه آخر سفر به شیراز استفاده از ماشین شخصی است که با توجه به مبدا سفر شما میتواند بهترین یا بدترین گزینه برای سفر به شیراز باشد . اگر مبدا سفر شما شهر تهران است و طولانی بودن مسیر و هزینه بنزین اذیتتان نمی کند سفر با ماشین شخصی با عبور از شهرهایی همچون قم، کاشان، اصفهان، شهرضا، آباده، منطقه‌ی تاریخی ایزدخواست، و سپس شهر مرودشت همراه با لذت و هیجان خواهد بود .

هزینه اقامت درشیراز

هزینه اقامت در شیرازشهر شیراز با توجه به اینکه یکی از مقاصد توریستی ایران است اقامتگاه های مختلفی را برای ارائه خدمات به مسافران داراست و مسافران بابت انتخاب اقامتگاه با گزینه های مختلفی مواجه هستند که این موضوع در کنترل هزینه های مربوط به اقامت در شیراز نیز موثر است و هر فرد می تواند با توجه به بودجه خود برای رزرو اقامتگاه در شیراز اقدام کند .

هتل های لوکس و پنج ستاره

اگر محدودیت بودجه ندارید و میخواهید اقامت لوکس و بی نظیری را در شیراز تجربه کنید هتل های پنج ستاره ای همچون هتل بزرگ و زندیه و پارس و … انتخاب مناسبی است که هزینه اقامت در این هتل ها از 500 هزار تومان شروع می شود .

هتل چهار ستاره

اگر بودجه شما میزان متوسطی دارد و می خواهید با هزینه ی کمتری نسبت به هتل 5 ستاره در هتلی مقرون به صرفه تر ولی با امکانات در حد هتل 5 ستاره اقامت داشته باشید میتوانید هتل های ستارگان و الیزه را نیز بررسی کنید.

اقامتگاه های ارزان

اگر بودجه شما کم است و زیاد قصد ماندن در هتل و استفاده از امکانات هتل را ندارید ما اقامتگاه های مقرون به صرفه ای مثل اقامتگاه حیدری شیراز به شما پیشنهاد میکنیم.

هزینه حمل و نقل در شیراز

هزینه حمل و نقلاگر با ماشین شخصی به شیراز سفر نکرده اید نگران رفت و آمد در داخل شهر نباشید . وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و مترو و همچنین تاکسی های آنلاین شما را از داشتن ماشین شخصی برای گشت و گذار در شهر بی نیاز میکند . اما هزینه مربوط به حمل و نقل عمومی که نرخ ثابت به اضافه میزان مسیرو توقف شما بستگی دارد و معمولا هزینه هنگفتی نیست هزینه تاکسی آنلاین نیز با توجه به مسیری که طی می کنید تعیین می شود .

هزینه غذا

هزینه غذایکی از جذاب ترین بخش های سفر به شیراز خوردن غذاهای سنتی لذیذ و میان وعده ها و خوراکی های خوشمزه آن است که رستوران ها و کافی شاپ های زیادی با فضای مدرن و سنتی در این زمینه به مسافران خدمت رسانی می کنند . در رابطه با هزینه های غذا در سفر به شیراز نمیتوان مقدار مشخصی عنوان نمود . همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما در سفر دارد . اما توصیه ما به شما این است که با توجه به بودجه مدنظر خود در این باره تصمیم گیری کنید و رستوران های با کیفیت را انتخاب کنید که تجربه لذت بخشی از سفر به شیراز برایتان رقم بزند .

هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری

همانطور که می دانید شیراز جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که برای بازدید از برخی از آنها باید هزینه ورود بپردازید اما نگران هزینه ورودی به این مکانها نباشید چرا که در این بخش از سفر به شیراز هزینه زیادی نمی پردازید و اغلب ورودی ها بین 2 تا 5 هزار تومان است .

هزینه خرید در شیراز

با توجه به صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه در شهر شیراز احتمالا شما هم با قدم زدن در بازار وکیل و مراکز خرید شیراز هوس خرید کردن می کنید . بنابراین به شما توصیه میکنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید .

سخن نهایی

پیش بینی هزینه سفر به شیراز به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود ، نیازها و اولویت های خود در سفر هزینه ای متفاوت خواهد داشت . ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به شهر شیرازبه شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به شیراز خاطره ای به یادماندنی بسازید .