با توجه به اینکه شهر مشهد یکی از مقصد هایی است که در ایام مختلف سال طرفداران زیادی دارد. از طرفی بالا رفتن هزینه های سفر یکی از دغدغه های مهم برای مسافران شهر مشهد محسوب می شود. بنابراین در این مواقع بحث برآورد هزینه و مدیریت هزینه در سفر به افراد کمک می کند تا در عین لذت بردن از سفر هزینه های خود را نیز کاهش دهند. ما در این مطلب سعی داریم هزینه های حدودی که شما در سفر به مشهد لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنید.

هزینه سفر با هواپیماهواپیمااگر ساکن شهرهایی با فاصله طولانی از شهر مشهد و یا عازم سفر کاری به این شهر هستید یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به مشهد، سفر هوایی است. با توجه به اهمیت شهر مشهد از اکثر فرودگاه های کشور پرواز مستقیم به مشهد انجام می شود اما تعداد پروازها از فرودگاه های شهرهای مختلف متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید تا از روزهایی که پرواز به مشهد صورت می گیرد باخبر شوید. اما هزینه بلیط پرواز به مشهد با توجه به شهر مبدا و زمان سفر و ایرلاین انتخابی شما متفاوت خواهد بود. برای مثال هزینه بلیط هواپیما تهران مشهد حدودا بین 300 تا 800 هزار تومان است و برای اینکه بتوانید بلیط ارزان تهران مشهد را بخرید لازم است به زمان خرید بلیط دقت کنید . به طور کلی روزهای قبل یا اول تعطیلات قیمت بلیط هواپیما تهران به مشهد افزایش پیدا کرده و روزهای آخر تعطیلات کاهش چشمگیر پیدا میکند. بنابراین برای خرید بلیط ارزان مشهد از خرید بلیط در اواخر هفته و ایام پیک سال مثل مناسبت های خاص مذهبی خودداری کنید.

هزینه سفر با قطارهزینه سفر با قطارگزینه دوم برای سفر به مشهد که به نسبت سفرهوایی ارزانتر است و استفاده از آن برای سفر به مشهد بین خانواده های ایرانی رایج است، قطار است. قظار به نسبت هواپیما گزینه مقرون به صرفه تری است اما مدت زمان بیشتری در مسیر هستید. هزینه بلیط قطار برای رفتن به مشهد با توجه به مبدا سفر شما و نوع قطار متفاوت خواهد بود. برای مثال قیمت بلیط قطار تهران مشهد از 60 هزار تومان تا 500 هزار تومان است.

هزینه سفر با اتوبوس

گزینه دیگر سفر به مشهد استفاده از اتوبوس است. استفاده از اتوبوس برای سفر به مشهد با توجه به مبدا سفر شما میتواند بهترین و یا بدترین گزینه باشد. اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس برای سفر به مشهد استفاده کنید. هزینه بلیط اتوبوس مشهد نیز با توجه به مبدا سفر شما متفاوت خواهد بود برای مثال قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد بین 30 تا 70 هزار تومان است.

هزینه سفر با ماشین شخصی

و اما گزینه آخر سفر به مشهد استفاده از ماشین شخصی است که باز هم با توجه به مبدا سفر شما میتواند بهترین یا بدترین گزینه برای سفر به مشهد باشد. اگر مبدا سفر شما شهری در فاصله زیاد از مشهد است و طولانی بودن مسیر و هزینه بنزین اذیتتان نمی کند سفر با ماشین شخصی با عبور از شهرهای دیگر میتواند سفرتان را همراه با لذت و هیجان کند.

هزینه اقامت در مشهدهزینه اقامت در مشهدشهر مشهد با توجه به اینکه یکی از قطب های گردشگری ایران است اقامتگاه های مختلفی را برای ارائه خدمات به مسافران داراست از هتل های لوکس چند ستاره گرفته تا خانه مسافر. بنابراین مسافران بابت انتخاب اقامتگاه در مشهد با گزینه های مختلفی مواجه هستند که این موضوع در کنترل هزینه های مربوط به اقامت در مشهد نیز موثر است و هر فرد می تواند با توجه به بودجه خود برای رزرو اقامتگاه در این شهر اقدام کند.

هتل های لوکس و پنج ستاره

اگر محدودیت بودجه ندارید و میخواهید اقامت لوکس و بی نظیری را در مشهد تجربه کنید هتل های پنج ستاره ای همچون هتل درویشی و هتل قصر طلایی انتخاب مناسبی است که هزینه اقامت در این هتل ها از 1500000 تا 2500000 هزار تومان است.

هتل چهار ستاره

اگر بودجه شما میزان متوسطی دارد و می خواهید با هزینه ی کمتری نسبت به هتل 5 ستاره در هتلی مقرون به صرفه تر ولی با امکانات در حد هتل 5 ستاره اقامت داشته باشید میتوانید هتل های سارینا و هتل مشهد را نیز بررسی کنید. متوسط هزینه اقامت در هتل های چهار ستاره مشهد 500 هزار تومان است.

اقامتگاه های ارزان

اگر بودجه شما کم است و زیاد قصد ماندن در هتل و استفاده از امکانات هتل را ندارید ما اقامتگاه های مقرون به صرفه ای مثل هتل هلیا، هتل خانه سبز و هتل آپارتمان قصر آیدین را با هزینه 200 هزار تومان به ازای یک شب به شما پیشنهاد میکنیم.

هزینه حمل و نقل در مشهدهزینه حمل و نقل در مشهداگر با ماشین شخصی به مشهد سفر نکرده اید نگران رفت و آمد در داخل شهر نباشید. وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و مترو و همچنین تاکسی های آنلاین شما را از داشتن ماشین شخصی برای گشت و گذار در شهر بی نیاز میکند. اما هزینه مربوط به حمل و نقل عمومی که نرخ ثابت به اضافه میزان مسیرو توقف شما بستگی دارد و معمولا هزینه هنگفتی نیست هزینه تاکسی آنلاین نیز با توجه به مسیری که طی می کنید تعیین می شود.

هزینه غذاهزینه غذایکی از جذاب ترین بخش های سفر به هر شهری از جمله مشهد خوردن غذاهای سنتی لذیذ و میان وعده ها و خوراکی های خوشمزه آن است که رستوران ها و کافی شاپ های زیادی با فضای مدرن و سنتی در این زمینه به مسافران خدمت رسانی می کنند. در رابطه با هزینه های غذا در سفر به مشهد نمی توان مقدار مشخصی عنوان نمود. همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما در سفر دارد. اما توصیه ما به شما این است که با توجه به بودجه مدنظر خود در این باره تصمیم گیری کنید و رستوران های با کیفیت را انتخاب کنید که تجربه لذت بخشی از سفر به مشهد برایتان رقم بزند. در ضمن از تجربه غذاهای سنتی مشهد نیزغافل نشوید.

هزینه بازدید از جاذبه های گردشگریبازدید از جاذبه های گردشگری مشهدهمانطور که می دانید مشهد نیز جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که برای بازدید از برخی از آنها باید هزینه ورود بپردازید اما نگران هزینه ورودی به این مکانها نباشید چرا که در این بخش از سفر به مشهد هزینه زیادی نمی پردازید و اغلب ورودی ها یا رایگان و یا قیمتی بین 5 تا 10 تا هزار تومان است.

هزینه خرید در مشهدهزینه خرید در مشهدبا توجه به صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه در شهر مشهد احتمالا شما هم با قدم زدن در بازارهای این شهر هوس خرید کردن ویا تهیه سوغاتی برای اقوام را می کنید. بنابراین به شما توصیه میکنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید.

سخن نهایی

پیش بینی هزینه سفر به مشهد به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود ، نیازها و اولویت های خود در سفر هزینه ای متفاوت خواهد داشت. ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به شهر مشهد به شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به مشهد خاطره ای به یادماندنی بسازید.