با توجه به اینکه شهر یزد یکی از مقاصد پرطرفدار و پربازدید در ایام مختلف سال توسط گردشگران داخلی و خارجی است و از طرفی بالا رفتن هزینه های سفر یکی از دغدغه های مهم برای مسافران محسوب می شود. بنابراین در این مواقع بحث برآورد هزینه و مدیریت هزینه در سفر به افراد کمک می کند تا در عین لذت بردن از سفر هزینه های خود را نیز کاهش دهند. ما در این مطلب سعی داریم هزینه های حدودی که شما در سفر به یزد لازم دارید را عنوان کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنید.

هزینه سفر با هواپیما

سفر هوایی به یزد یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد سفر به این شهر در مسافت های طولانی را دارند یا عازم سفر کاری به این شهر هستند که زمان در اولویت اول قرار دارد.از فرودگاه های شهر های تهران، بندرعباس و مشهد به فرودگاه شهر یزد پرواز مستقیم وجود دارد و شما می توانید از این شهر ها به یرد سفر هوایی داشته باشید. اما تعداد این پروازها در فرودگاه ‌های مختلف متفاوت است و شما می توانید برنامه پروازی فرودگاه مبدا را چک کنید تا از روزهایی که پرواز به یزد صورت می گیرد باخبر شوید. هزینه بلیط پرواز به یزد با توجه به شهر مبدا و زمان سفر و ایرلاین انتخابی شما متفاوت خواهد بود . برای مثال هزینه بلیط هواپیما تهران یزد حدودا بین 450 تا 800 هزار تومان است و برای اینکه بتوانید بلیط ارزان تهران یزد را بخرید لازم است به زمان خرید بلیط دقت کنید.

هزینه سفر با قطارهزینه سفر با قطاریکی دیگر از گزینه های سفر به یزد که به نسبت سفر هوایی ارزانتر است، قطار است. قطار به نسبت هواپیما گزینه مقرون به صرفه تری است اما مدت زمان بیشتری در راه هستید . هزینه بلیط قطار یزد با توجه به مبدا سفر شما و نوع قطار متفاوت خواهد بود. برای مثال قیمت بلیط قطار تهران یزد از 70 هزار تومان تا 150 هزار تومان است .

هزینه سفر با اتوبوس

گزینه دیگر سفر به یزد استفاده از اتوبوس است. استفاده از اتوبوس برای سفر به یزد با توجه به مبدا سفر شما می تواند بهترین و یا بدترین گزینه باشد. اگر طولانی بودن مسیر برایتان اذیت کننده نیست و می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید می توانید از اتوبوس برای سفر به یزد استفاده کنید. هزینه بلیط اتوبوس یزد نیز با توجه به مبدا سفر شما متفاوت خواهد بود برای مثال قیمت بلیط اتوبوس تهران یزد بین 65 تا 110 هزار تومان است .

هزینه سفر با ماشین شخصی

اگر مبدا سفر شما شهری است که در فاصله زیاد از یزد قرار دارد و طولانی بودن مسیر و هزینه بنزین اذیتتان نمی کند سفر با ماشین شخصی با عبور از شهرهای دیگر میتواند سفرتان را همراه با لذت و هیجان کند.

هزینه اقامت در یزداقامت در یزدشهر یزد با توجه به اینکه یکی از قطب های گردشگری ایران است اقامتگاه های مختلفی را برای ارائه خدمات به مسافران داراست از هتل های لوکس چند ستاره گرفته تا خانه مسافر . بنابراین مسافران بابت اقامت در شهر یزد با گزینه های مختلفی مواجه هستند که این موضوع در کنترل هزینه های مربوط به اقامت در یزد نیز موثر است و هر فرد می تواند با توجه به بودجه خود برای رزرو اقامتگاه در این شهر اقدام کند .

هتل های لوکس و پنج ستاره

اگر محدودیت بودجه ندارید و میخواهید اقامت لوکس و بی نظیری را در یزد تجربه کنید هتل های پنج ستاره ای همچون هتل صفائیه یزد انتخاب مناسبی است که هزینه اقامت در این هتل ها‌ از 800 هزار تومان آغاز می شود .

هتل چهار ستاره

اگر بودجه شما میزان متوسطی دارد و می خواهید با هزینه ی کمتری نسبت به هتل 5 ستاره در هتلی مقرون به صرفه تر ولی با امکانات در حد هتل 5 ستاره اقامت داشته باشید میتوانید هتل داد یزد و هتل باغ مشیرالملک را نیز بررسی کنید. متوسط هزینه اقامت در هتل های چهار ستاره مشهد 400 هزار تومان است .

اقامتگاه های ارزان

اگر بودجه شما کم است و زیاد قصد ماندن در هتل و استفاده از امکانات هتل را ندارید ما اقامتگاه های مقرون به صرفه ای مثل هتل شرق یزد، هتل جاده ابریشم یزد را با هزینه 200 هزار تومان به ازای یک شب به شما پیشنهاد میکنیم.

هزینه حمل و نقل در یزد

اگر با ماشین شخصی به یزد سفر نکرده اید نگران رفت و آمد در داخل شهر نباشید . وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و مترو و همچنین تاکسی های آنلاین شما را از داشتن ماشین شخصی برای گشت و گذار در شهر بی نیاز می کند. اما هزینه مربوط به حمل و نقل عمومی که نرخ ثابت به اضافه میزان مسیرو توقف شما بستگی دارد و معمولا هزینه هنگفتی نیست هزینه تاکسی آنلاین نیز با توجه به مسیری که طی می کنید تعیین می شود .

هزینه غذاهزینه غذایکی از جذاب ترین بخش های سفر یزد خوردن غذاهای سنتی لذیذ و میان وعده ها و خوراکی های خوشمزه آن است که رستوران ها و کافی شاپ های زیادی با فضای مدرن و سنتی در این زمینه به مسافران خدمت رسانی می کنن. در رابطه با هزینه های غذا در سفر به یزد نمی توان مقدار مشخصی عنوان نمود . همه چیز بستگی به شما و برنامه ریزی غذایی شما در سفر دارد . اما توصیه ما به شما این است که با توجه به بودجه مدنظر خود در این باره تصمیم گیری کنید و از غذاهای محلی یزد نیز غافل نشوید.

هزینه بازدید از جاذبه های گردشگریهزینه بازدید از جاذبه های گردشگریهمانطور که می دانید یزد جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که برای بازدید از برخی از آنها باید هزینه ورود بپردازید اما نگران هزینه ورودی به این مکانها نباشید چرا که در این بخش از سفر به یزد هزینه زیادی نمی پردازید و اغلب ورودی جاذبه های دیدنی شهر یزد یا رایگان و یا قیمتی بین 5 تا 10 تا هزار تومان است. .

هزینه خرید در یزدهزینه خرید در یزدبا توجه به صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه در شهر یزد احتمالا شما هم با قدم زدن در بازارهای این شهر هوس خرید کردن ویا تهیه سوغاتی برای اقوام را می کنید . بنابراین به شما توصیه میکنیم از قبل هزینه ای را برای خرید کردن در نظر بگیرید تا با توجه به بودجه خود تصمیم گیری کنید در صورت امکان از خرید بی رویه جلوگیری کنید .

سخن نهایی

پیش بینی هزینه سفر به یزد به صورت مشخص قابل پیش بینی نیست و هر فرد با توجه به برنامه سفر خود ، نیازها و اولویت های خود در سفر هزینه ای متفاوت خواهد داشت . ما سعی کردیم در این مطلب تنها با آگاهی بخشی به شما در رابطه با هزینه های حدودی قسمت های مختلف سفر شما به شهر بزد به شما کمک کنیم تا قبل از سفر با آگاهی کامل در رابطه با هزینه مسافرت خود برنامه ریزی کنید و از سفر به یزد خاطره ای به یادماندنی بسازید .