شهر یزد یکی از مقاصد پربازدید کشورمان است که در هر زمان از سال متقاضی خاص خودش را دارد. اگر قصد دارید بدون ماشین شخصی به این شهر زیبا سفر کنید لازم است اطلاعات لازم در مورد وضعیت ترمینال ها، فرودگاه ها و ایستگاه های مسافربری این شهر داشته باشید. با ما همراه باشید تا با راه های ارتباطی شهر یزد و وضعیت ترمینال های آن آشنا شویم.

فرودگاه یزد

فرودگاه بین المللی یزد که به فرودگاه شهید صدوقی نیز معروف است در قسمت غربی این شهر واقع شده است .این فرودگاه که در فاصله ۱۰ کیلومتری از مرکز شهر یزد واقع شده است در سال ۱۳۴۸ ساخته شد. این فرودگاه جزو ۱۰ فرودگاه پرتردد کشور است و به منظور حمل مسافر، کالاهای تجاری و عملیات های نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر ساکن شهرهای تهران،مشهد، بندرعباس و کیش هستید می توانید از هواپیما برای سفر به شهر بزد استفاده کنید.

قطار یزد

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی برای سفر به یزد قطار است که به نسبت هواپیما ارزان تر است ولی مدت زمان بیشتری در راه هستند البته این موضوع بستگی به شهر مبدا شما نیز دارد. ایستگاه قطار یزد در داخل شهر واقع شده است و از این نظر دسترسی مناسبی برای مسافران دارد و آنها به راحتی می توانند پس از رسیدن به یزد از ایستگاه خارج شده و به سمت اقامتگاه مد نظر خود بروند.

اتوبوس یزد

اگر قصد سفری اقتصادی به یزد را دارید و یا شهر شما شهری نزدیک به یزد است می توانید از اتوبوس برای سفر به یزد استفاده کنید. استان یزد دارای سه ترمینال مسافربری است که یکی از آنها ترمینال غدیر نام دارد. مقاصد پر تردد این ترمینال مربوط به تهران، خراسان، اصفهان و فارس است .