برای دریافت فایل چک لیست سفر اینجا کلیک کنید.

تا حالا شده حین سفر یادتان بیاید یک وسیله مهم و ضروری را جا گذاشته اید؟ یا بعد از سفر متوجه شوید خیلی از وسایل را بیهوده همراه خودتان برده اید؟
خیلی از ما در این موقعیت قرار گرفته ایم که موقع پرواز با هواپیما یا در مسیر جاده با ماشین شخصی متوجه شویم یک یا چند وسیله را جا گذاشته ایم. با توجه به اینکه اغلب درگیر مشغله های روزانه هستیم، وقتی تصمیم به سفر کردن می گیریم برنامه ریزی برای سفر و جمع کردن وسایل را به دقایق پایانی موکول می کنیم و این اتفاق رخ می دهد که یا چیزی را از قلم می اندازیم یا وسایلی را که ضرورت ندارد با خودمان می بریم. برای اینکه این اتفاق پیش نیاید در گام اول لازم است حداقل چند روز قبل، وسایل مورد نیاز برای سفر را جمع آوری کنیم. اما از آنجایی که این کار زمان‌بر است و همچنان احتمال فراموش کردن چیزی وجود دارد، توصیه می کنیم که از چک لیست سفر استفاده کنید.

چک لیست سفر

برای دانلود فایل عکس با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

مواردی که در چک لیست سفر جای می گیرد بر اساس جنسیت، هدف و سبک سفر، مقصد مورد نظر، محل اقامت، وسیله ای که با آن سفر می کنید و فصل سفر قابل تغییر است. مثلا وسایلی که برای یک سفر هوایی و اقامت در هتل لازم دارید با وسایلی که برای سفر با ماشین شخصی و اقامت در خانه اجاره ای لازم دارید متفاوت است. یا سفر در فصل تابستان نیاز به وسایلی متفاوت از سفر در فصل زمستان دارد. علاوه بر این به جز وسایل عمومی که تقریبا برای همه در سفر لازم است، وسایل شخصی هر فرد می تواند با توجه به شرایطش متفاوت باشد. بنابراین یک چک لیست خوب باید تمامی این موارد را لحاظ کند تا هر فرد به تناسب شرایطش بتواند آن را برای خود شخصی سازی کند. ما سعی کردیم تا با در نظر گرفتن تمامی این موارد یک چک لیست سفر برای شما آماده کنیم تا بتوانید بر اساس آن تمامی اقلام مورد نیاز برای سفرهای داخلی خود را بردارید و چیزی را از قلم نیندازید. شما می توانید فایل چک لیست سفر که توسط تیم چمدون طراحی شده است را از اینجا دانلود کنید و هر وقت قصد سفر داشتید از این چک لیست پرینت بگیرید، موارد گفته شده را تیک بزنید و با خیال راحت چمدان سفر خود را ببندید. امیدواریم سهم کوچکی در لذت شما از سفر داشته باشیم.

در آخر توصیه ما این است که:

  • سبک سفر کنید و سعی کنید وسایل زیادی را با خودتان نبرید.
  • حتما از تمامی مدارک خود کپی بگیرید که در صورتی که کیفتان گم شد آن ها را همراه داشته باشید همچنین دقت کنید که همه مدارک را یکجا قرار ندهید.
  • پرینت شماره تماس و آدرس های ضروری را هم به همراه داشته باشید.
  • می دانیم آوردن وسایل زیاد برایتان وسوسه انگیز است و مدام فکر می کنید شاید در سفر لازم شود اما قطعا هر چقدر سبک تر سفر کنید جابه جایی و گشت و گذار هم برایتان راحت تر خواهد بود و بیشتر می توانید از سفرتان لذت ببرید. فراموش نکنید به خاطر بار اضافی در هواپیما جریمه هم خواهید شد و باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید.
  • حواستان به آب و هوای مقصد هم باشد. اگر به مناطق سردسیر سفر می کنید حتما با خودتان لباس گرم به همراه داشته باشید و اگر به مناطق شرجی سفر می کنید برای باران گرفتن ناگهانی هم خودتان را آماده کنید و بارانی و لباس ضد آب به همراه چتر همراه داشته باشید.