این روزها که کرونا خانه نشینمان کرده دلمان برای خیلی چیزها تنگ شده که قبلا نسبت به آنها بی تفاوت بودیم. وقتی بدون نگرانی و تشویش با دوستانمان قرار می گذاشتیم در فلان روز و فلان ساعت در فلان کافه محبوبمان همدیگر را ببینیم و فارغ از دغدغه های زندگی چند ساعتی را با خنده و حال خوب سپری کنیم از ذهنمان هم نمی گذشت که روزی می رسد که از این لذت کوچک نیز محروم خواهیم بود. اما زندگی است دیگر حتی در روزهایی که مهمان ناخوانده ای مثل کرونا دارد باز هم در جریان است، اما با شیوه ای متفاوت. دورهمی های دوستانه و خانوادگی در کافه ها و رستوران ها هم با توجه به شرایط جدید شکل تازه ای به خود گرفته اند. عده ای کلا بیخیال کافه و رستوران رفتن شده اند، عده ای با تعداد کمتری معاشرت می کنند و عده ای دیگر نیز مکان هایی را انتخاب می کنند که در آنها شرایط برای رعایت پروتکل های بهداشتی مساعد تر است. یکی از این شرایط فضای باز رستوران ها و کافه ها یا در اصطلاح کافه رستوران های روباز است. ما در ادامه قصد داریم تعدادی از کافه رستوران های دارای فضای باز در تهران را به شما معرفی کنیم که محیط مناسب تری برای این روزها دارد.

کافه گودو یاسکافه گودوحتما اسم کافه گودو یاس بارها به گوشتان خورده است. کافه ای با محیطی متفاوت و البته روباز. محیط کافه گودو یاس یک حیاط بزرگ با کاشی های طرحدار و یک حوض است که داخل حوض پر از بشقاب است و به تعبیر ما حوضی است که آرزوهای شکم شما را برآورده می کند و نوید یک منو با محتویات خوشمزه را می دهد که انصافا اینگونه نیز هست. از دیگر نکات جالب در محیط این کافه یک ژیان زنگ زده قدیمی است که حس و حالی نوستالژی و طبیعی را به شما منتقل می کند. به طور کلی کافه گودو یاس می تواند از گزینه های اول شما برای رفتن به یک کافه با فضایی رو باز و صمیمی و البته خوردنی های خوشمزه باشد.


آدرس: خيابان نجات الهي، نرسيده به سميه، خيابان محمدي، بن بست گل ياس

چای بارکافه چای بارکافه چای بار در ساختمان کلاه فرنگی باغ انجمن خوشنویسان واقع شده است و یکی از محبوب ترین منوی های صبحانه را دارد. پس توصیه می کنیم برای صرف صبحانه حتما سری به این کافه بزنید. لذت خوردن صبحانه در فضای باز کافه چای بار با منظره سرسبز باغ تجربه ای به یاد ماندنی از کافه گردی برایتان ثبت خواهد کرد.

آدرس: خیابان دزاشیب، خیابان کریمی، خیابان سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵

خانه فاموریخانه فاموریتصور کنید خانه ای به قدمت دوره قاجار که حتی به ثبت آثار ملی هم رسیده است در فضای باز و دلچسب خود با آن معماری چشم نواز و رنگ های بهشتی میزبان شما برای یک قرار دوستانه در شلوغی خیابان های مرکز شهر باشد. خانه فاموری تصور شما از آنچه که گفتیم را برآورده خواهد کرد و هم چشمتان و هم شکمتان را غرق لذت خواهد کرد. همچنین این میزبانی در فضای باز صورت می گیرد و خیال شما بابت حفظ پروتکل ها و رعایت فاصله اجتماعی راحت خواهد بود.


آدرس: خیابان جمهوری، قبل از پل حافظ كوچه‌ی گشتاسب، شماره شش

کافه شمرونکافه شمرونکافه شمرون با سه شعبه مختلف خود در گیشا، بام لند و الهیه دسترسی مناسبی برای ساکنین مناطق مختلف در تهران دارد و انتظار شما از یک رستوران با فضای دلچسب و خوراکی های خوشمزه را برآورده می کند. قطعا در فضای باز این مجموعه اشتهای شما برای خوردن نوشیدنی و غذا بیشتر شده و خاطره خوبی از یک دورهمی دوستانه در این کافه برایتان ثبت خواهد شد .


آدرس:
شعبه گیشا: انتهای خیابان پیروزی شرقی، ضلع شمالی بوستان گفتگو، مجموعه پذیرایی گفتگو

شعبه الهیه: الهيه، خيابان تختی، نبش بن بست لاله، خانه فرهنگ خيام

شعبه باملند: انتهاى همت غرب ابتداى اتوبان خرازى خروجي درياچه ميدان موج خيابان موج، بلوار صدف، مجموعه تجاري بام لند

کافه باکاراکافه باکاراایده تبدیل خانه های قدیمی به کافه از آن دسته ایده هایی است که آدم تا عمر دارد میگوید خدا صاحب ایده را خیر بدهد. سفر در زمان به هر نحوی برای ما جذاب است و خانه های قدیمی نیز ما را با خود به گذشته می برند. بخصوص اگر آن خانه با یادگاری های صاحب خانه و خاطراتش حفظ شده باشد. کافه باکارا با ساختمان قدیمی و تلویزیون زرد رنگ معروفش دقیقا حس سفر در رمان را به شما منتقل می کند طوری که حتی اگر تنها به آنجا بروید اصلا متوجه گذر زمان تا آماده شدن سفارشتان نمی شوید بس که در خاطرات و فضای صمیمی آن غرق می شوید.


آدرس: بالاتر از ميدان انقلاب، خيابان كارگر شمالي، كوچه رهنما، پلاک ۱۹

کافه دیاموندکافه دیاموندآن زمانی که تصور همه از کافه یک محیط سربسته و دنج بود کافه دیاموند جزو اولین سنت شکنان این موضوع بود و فضای باز و دلچسب آن مردم را شگفت زده کرد و اتفاقا استقبال خوبی هم از این ایده شد. فضای باز و حیاط گلکاری شده و نور زیبایی که مهمان ناخوانده میزهای شماست حالتان را خوب می کند. پس از این کافه پیشرو و جذاب غافل نشوید.


آدرس: خیابان انقلاب، خیابان نجات الهی، خیابان فلاح پور، پلاک ۳۳

کافه روحیکافه روحیباغ نگارستان یکی از آن مکان هایی است که حس شیراز را به شما منتقل می کند. شیراز در ذهن ما با هوای مطبوع، معماری بی نظیر، خوراکی های خوشمزه و باغ های سرسبز تداعی می شود. قرار گرفتن کافه روحی در باغ نگارستان باعث شده تا تمام این حس و حال شیرازی گونه را در تهران احساس کنیم. علاوه بر اینکه از فضای باز و معماری زیبا باغ نگارستان لذت می بریم خوراکی های خوشمزه با اسم های عجیب وغریب هم می خوریم. لذت بخش نیست؟


آدرس: ميدان بهارستان، خيابان دانشسرا، خيابان شريعتمدار رفيع، باغ نگارستان

کافه رستوران هنرمندانکافه رستوران هنرمندان

یکی از شناخته شده ترین رستوران های روباز تهران کافه رستوران هنرمندان است. سبک سنتی این رستوران در کنار رنگ های به کار رفته شده در آن و خوراکی های خوشمزه اش این کافه را به یکی از پاتوق های کافه گرد ها تبدیل کرده است. از دیگر دلایل محبوبیت کافه رستوران هنرمندان اهمیت ویژه آنها به گیاهخواران است. این رستوران منوی مخصوص گیاهخواران دارد و از این بابت علایق این قشر را نیز در نظر گرفته است و موجب استقبال آنها شده است.


آدرس: خیابان طالقانی، موسوی شمالی(فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر، خانه هنرمندان ایران