علت نام گذاری کویر کاراکال چیست؟

این کویر از قدیم زیستگاه یکی از گربه های ایران به اسم کاراکال بوده است وعلت نام‌گذاری این کویر نیز وجود این نوع گربه‌های نادر در این منطقه است.

این گربه ها که گوش هایی به رنگ سیاه و طلایی دارند بجز این منطقه در آفریقا نیز سکونت دارند و از سریعترین و در عین حال سنگین ترین گربه سانان کوچک به شمار می روند.

کویر کاراکال کجاست؟

کویر کاراکال در روستای صادق آباد شهرستان بافق قرار دارد که برای رسیدن به آن باید مسافتی حدود 120 کیلومتر را طی کنید.

تفریحات کویر کاراکال چیست؟

از جمله تفریحات جذابی که در این کویر همراه دیگر همسرانتان می توانید انجام دهید شترسواری، سافاری، موتور سواری، غلت خوردن از بالای تپه های شن، عکاسی و پیاده روی در نخلستان ها است که هر کدام به تنهایی می توانند برای یک برنامه ی سفر بسیار جذاب و هیجان انگیز باشند.

کویر کاراکال چه جاذبه های گردشگری دارد؟

خانه وحشی بافقی

یکی از جاذبه ی گردشگری که در مسیر کویر کاراکال می توانید از آن بازدید کنید خانه ی وحشی بافقی است که یادگار قرن دهم هجری قمری در این منطقه است. این خانه که به ثبت ملی نیز رسیده است با معماری زیبا و خاصی که دارد، سالانه گردشگران زیادی را برای بازدید به سمت خود می کشاند.

قلعه باقر آباد

قلعه باقر آباد از دیگر جاذبه های اطراف کویر کاراکال است که به راحتی از روی تپه های شنی قابل مشاهده است. این قلعه در زمان قاجار و به منظور انبار کردن غلات و پناه گرفتن مردم در برابر خطرات احتمالی ساخته شده است. قلعه باقرآباد دارای ۴۵ اتاق و دو برج نگهبانی، ۳ جایگاه برای سنگ اندازها و ۱۰ جایگاه برای تیراندازها است که آن را به یک قلعه منحصر به فرد نیز تبدیل کرده است.

آب انبار و حمام کاکامیر

آب انبار کاکامیر که در عمق چهار متری از زمین قرار گرفته و با پوشش آجری گنبدی شکل خود توجه گردشگران را جلب می کند. حجم آب این آب انبار ۲۵۰ مترمکعب است و از بزرگ ترین آب انبارهای بافق بشمار می رود.

امکانات و خدمات رفاهی کویر کاراکال چیست؟

در کنار کویر کاراکال یک مجموعه رفاهی به نام شهید برزگری تاسیس شده است که گردشگران می توانند خدمات مناسب و رفاهی خوبی را در این مکان دریافت کنند. این مجموعه اتاقها و سوئیت های مناسبی را برای اقامت گردشگران در اختیارشان قرار می دهد. همچنین سرویس بهداشتی،‌ حمام و پارکینگ هم از سایر امکانات این مجتمع رفاهی هستند که علاوه بر آن ها از پرواز با چتر پاراسل، والیبال ساحلی، مکان مناسب برای حمام آفتاب، زمین بدمینتون، تورهای ریگ ‌نوردی و رصد آسمان شب می باشد.

بهترین زمان سفر به کویر کاراکال چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به این کویر از اوایل آبان تا فروردین ماه است . در فصل پاییز گرمای روز و سرمای شب در مناطق کویری قابل تحمل است و بهترین زمان برای شرکت در تورهای کویر گردی است.