skip to Main Content

عجیب ترین دلایل فرودهای اضطراری هواپیما

فرود اضطراری

حتما شما هم در اخبار شنیده اید که هواپیمایی مجبور به فرود اضطراری شده. تا به حال پیش خود فکر کرده اید دلیل فرود اضطراری هواپیماها چیست؟ شاید اولین گزینه ای که به ذهنتان برسد موارد ایمنی و جلوگیری از سقوط باشد. درست است. نقص فنی، سوخت گیری، جلوگیری از سقوط، هواپیما ربایی همه این ها می تواند از دلایلی باشد که هواپیما در جایی غیر از مقصد اصلی فرود بیاید. اما این ها تنها بخشی از دلایل فرود اضطراری هستند. در طول این سالها دلایلی خلبان ها را مجبور به فرود اضطراری کرده که با شنیدنش حتما تعجب خواهید کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با عجیب ترین دلایل فرود اضطراری هواپیما آشنا کنیم. دلایلی که تا امروز حتی تصور نمی کردید بتوانند یک هواپیما غول پیکر را از ادامه مسیر منحرف کنند. پس با ما همراه باشید تا با هم تعدادی از این اتفاق های عجیب که منجر به فرود اضطراری هواپیما شده است را مرور کنیم.

گاوهای بازیگوش

گاو

شاید برایتان عجیب باشد که گاو در هواپیما چکار می کند؟ اما باید بدانید که اتومبیل های لوکس، حیوانات و حتی اجساد مردگان در قسمت بار هواپیما حمل می شوند. در یکی از این پروازها هم گویا تعدادی گاو حمل می شده که انتشار گاز متان توسط آنها باعث داغ شدن هواپیما شده است. به طوری که خلبان تصور کرده که جایی از هواپیما آتش گرفته بنابراین تصمیم به فرود اضطراری گرفته و پس از فرود و بررسی هواپیما کاشف به عمل آمده که همه چیز زیر سر گاوهای بازیگوش بوده است.

وجود مار در کابین

وجود مار در کابین

این موضوع احتمالا برای خیلی از مسافران سفرهای هوایی شبیه به کابوس است که در کابین هواپیما مار ببینند. اما بله. وجود مار در محفظه بالای سر مسافر باعث شد تا خلبان فرود اضطراری را انتخاب کند تا وحشت مسافران بیشتر نشود. حالا اینکه چطور یک مار سمی به کابین راه پیدا کرده و توسط نیروهای امنیتی در فرودگاه شناسایی نشده جای تعجب داشته است.

برخورد با پرنده

برخورد پرنده با هواپیما

این احتمال همیشه در پروازهای هوایی وجود دارد که پرنده هایی که در آسمان در حال پرواز هستند در ارتفاع پایین به هواپیما برخورد کنند و یا مانع دید خلبان شوند. در چنین شرایطی که پرنده ها مانع دید خلبان شوند یا برخورد پرنده با موتور هواپیما اختلالی در پرواز ایجاد کند خلبان مجبور به فرود اضطراری می شود و این اتفاق در طول تاریخ چندین بار تکرار شده است. البته تمام تلاش این صنعت و فرودگاه ها این است که احتمال وقوع چنین اتفاقاتی را به حداقل برسانند.

لجاجت بازیگر فرانسوی

هواپیمایی که در حال آماده شدن برای حرکت از پاریس به دوبلین بود مجبور به فرود اضطراری شد. وقتی که ژرار دپاردیو بازیگر فرانسوی از رفتن به دستشویی بخاطر روشن شدن چراغ های کمربند ایمنی و آماده شدن هواپیما برای برخاستن از زمین منع شد. به انتهای کابین رفت و سعی کرد در داخل بطری ادرار کند که بطری سرریز شد و خلبان مجبور به فرود اضطراری و اخراج بازیگر فرانسوی از پرواز شد.

مسافر گرسنه

مسافر گرسنه

در پرواز دبی به کوژیکوده در هند مسافری که به نظر گرسنه می آمد رفتار عجیبی داشت. او بی اختیار روی ظرف های غذا می پرید و با ولع زیادی غذا و خوراکی می خورد. این مرد وقتی با تذکر خدمه پرواز و دیگر مسافران رو به رو شد شروع به پرخاشگری کرد و خلبان نیز تصمیم گرفت تا در بمبئی فرود اضطراری داشته باشد و مرد گرسنه را به دست ماموران فرودگاه بسپرد.

دعوا با لیوان آب

استفاده از لپ تاپ در هواپیما

در یکی از پروازهایی که از نیویورک به دنور می رفت. یکی از مسافران بخاطر استفاده از لپ تاپ مانع از این می شد تا مسافری که در ردیف جلویی بود دراز بکشد. وقتی مهماندار از مسافر خواست تا لپ تاپ را بردارد و اجازه دهد مسافر جلویی دراز بکشد و او نپذیرفت. مسافر جلویی یک لیوان آب به سمت او پرتاب کرد و این موضوع باعث شد تا خلبان از مسیر اصلی منحرف شود و در شیکاگو فرود اضطراری انجام دهد.

آواز خواندن در کابین

پروازی از لس آنجلس به نیویورک می رفت مجبور به فرود اضطراری در کانزاس سیتی شد. چرا که یکی از مسافران از بدو ورود به هواپیما شروع به خواندن یکی از ترانه های ویتنی هوستون آن هم با صدای بلند می کند. از آنجایی که صدای خوبی هم نداشته مسافران شروع به اعتراض میکنند اما کو گوش شنوا. خلبان نیز اقدام به فرود اضطراری برای بیرون انداختن مسافر از پرواز می کند. جالب است بدانید حتی هنگامی که او را هواپیما بیرون می کردند همچنان در حال آواز خواندن با صدای بلند بود.

سرویس بهداشتی خراب

دستشویی هواپیما

در یکی از پروازهای بریتیش ایرویز که به سمت دبی در حال حرکت بود. تنها سی دقیقه بعد از بلند شدن هواپیما از باند فرودگاه دستشویی هواپیما دچار گرفتگی و خرابی شد و این موضوع باعث شد تا خلبان تصمیم به فرود اضطراری بگیرد.

بوی سوختگی

نان سوخته

در یکی پروازهای داخل آمریکا بوی سوختگی که در یکی از پروازهای داخلی آمریکا در فضای کابین پیچیده بود همه افراد حاضر در هواپیما را وحشت زده کرده بود. ترس از انفجار لحظه به لحظه بیشتر میشد تا اینکه خلبان تصمیم گرفت فرود اضطراری انجام دهد. اما جالب است بدانید پس از فرود هواپیما، مهمانداران متوجه شدند بوی سوختگی از نانی بوده که در کابین مخصوص غذا بیش از حد برشته شده است.

نجات سگ

سگ در هواپیما

و اما آخرین مورد از عجیب ترین فرودهای اضطراری مربوط به یکی از ایرلاین‌های کانادایی بود. یکی از مسافران سگش را در قسمت بار گذاشته بود. از طرفی در طول پرواز سیستم گرمایش هواپیما دچار مشکل شده بود و به علت گرمای زیاد ممکن بود سگ جانش را از دست بدهد. اینجا بود که خلبان تصمیم گرفت برای نجات جان سگ هواپیما را در فرودگاهی نزدیک‌تر به زمین بنشاند.

تیم تحریریه چمدون

مینویسیم تا بدانید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top